Emtia stratejisti BTC fiyatındaki yükselişi müjdeledi

  Kripto para dünyasının da yakından takip ettiği kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, BTC fiyatında görülebilecek yeni zirveleri müjdeledi…

  Bloomberg analistlerine göre Bitcoin (BTC) ağındaki halving sonrası boğa koşusu önceki dönemdeki döngülere göre çok daha uysal görünüyor. Kripto para dünyasında da adından sık sık söz ettirmeyi başaran kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, son açıklamalarıyla dikkatleri çekti. BTC yatırımcılarını sevindiren bu açıklamalarda yükseliş beklentisine yer verdi.

  Bitcoin’in artan nüfuzu ve ana akımdaki popülerliği, lider kripto para biriminin daha bastırılmış bir yola girmesine neden oldu. Analist bu görüşlerini savunurken Bitcoin fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşacağını belirtti. Bitcoin yatırımcıları yükseliş beklentisini olumlu buldu ve yeni ralli öncesinde heyecanlandı.

  “Bitcoin’de Sürdürülebilir Fiyatlama Dönemi”

  BTC destekçilerinin yakından takip ettiği analist şunları söyledi: “Tedarik kesintisi sonrası yıllar bir rehber ise, 2021’den 4 Mayıs’a kadar Bitcoin yaklaşık iki katına çıktı.”Bu sefer farklı olan, kripto paranın ana akıma geçişidir ve bu da daha bastırılmış bir yolla sonuçlanmalıdır. Daha yüksek, daha sürdürülebilir bir platoya doğru bir fiyat ayarlama dönemi olarak 2021’e bakabiliriz.”

  Kripto para uzmanına göre BTC fiyatı 2017 yılındaki yükseliş ivmesini yakalarsa bu sene içinde en az 6 rakamları görecek: “2017’deki 15 kat fiyat artışı, 2013’teki avansın yaklaşık üçte biri kadardı. 2017 artışının benzer bir kısmı, 2021’de 100 bin doların biraz üzerinde bir fiyata dönüşecek ve Bitcoin’in devam eden olgunlaşması dışında, koşullar şu anda çok farklı değil.”

  BTC Fiyatını Yükselten Gelişmeler

  Bitcoin’in yüksek fiyatlara ulaşabilmesinde etkili olabilecek faktörlere de yer veren McGlone, açıklamasında bu konuya ayrı parantez açtı. Usta analiste göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para sektörüne girişi, piyasayı bambaşka bir hale getirdi. 

  Bunun yanı sıra dünya çapındaki merkez bankalarının izlediği gevşek para politikası da BTC fiyatındaki yükselişi destekleyecek. McGlone “Arz azalıyor ve talep artıyor. Geçmişteki spekülatif rallilerin aksine, geleneksel yatırımcılar için risk, bazı varlıkları Bitcoin’e tahsis etmeme yönünde eğildi” şeklinde konuştu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle