Kripto Para

Çinli ödeme devi NFT satışına başladı

  Çin merkezli en büyük ödeme uygulamalarından Alipay NFT hamlesiyle gündeme geldi. Alipay, kullanıcıları için 80 bin kopyası ile yeniden kullanılmaya başlanan NFT’leri piyasaya sürdü…

  Çinli dev ödeme platformu Alipay, büyük popülerlik kazanan animasyon filmi “White Snake 2: The Tribulation of the Green Snake” için NFT hizmetlerini başlattı. Geçtiğimiz ay vizyona girdikten sonra büyük bir başarı elde eden filmin de aralarında yer aldığı sanat eserlerinin iki basımı NFT olarak satılmaya başlandı. 

  Ant Chain üzerine inşa edilen bu sanat eserleri, Çin’de NFT sektörünün de giderek popülerlik kazandığının bir göstergesi oldu. Çinli kullanıcılar, 10 Alipay puanı artı 9.90 yuan ödeyerek istedikleri NFT’leri satın alabildiler. Bu gelişme kripto para basınında da geniş yankı uyandırdı.

  Ant Chain Gelişmeye Devam Ediyor

  İlk olarak 2015 yılında blok zincir teknolojisini kullanmaya başlayan Ant Chain, Çinli şirket Ant Group’un hizmet platformu olarak dikkat çekiyor. Merkezi olmayan uygulamaları hazırlayan geliştiriciler için izinli veya izinsiz karma bir zincir olan OpenChain gibi popüler ürünlerin ticaretini yapıyor. 

  Sektörde pek çok öne çıkan popüler ürünler için alım satım fırsatı sunan Ant Chain’in bu hamlesi Çin’de kripto para sektörünün popülerliğini sürdürdüğünü gösterdi. E-ticaret devi Alibaba’nın fintech ortağı Ant Group, blockchain teknolojinse büyük yatırım yapmıştı.

  Alibaba’dan Kripto Para Hamleleri

  E-ticaret devi Alibaba’nın kripto para işlemlerindeki ortağı olan şirket, blockchain teknolojisine yaptığı yatırımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. 2020 yılında Çinli sanayi blockchain işletmelerinin arasında gösterilen şirket şimdi de ülkenin devlet tarafından işletilen prototip dijital para birimi olan e-CNY’nin geliştirilmesinde görev yapacak.

  Çin merkez bankası ile ortaklaşa hareket eden Ant Group, blok zincirinin veri hacmini ve istikrarını iyileştirmeye yardımcı olmak amacıyla yeni bir proje geliştirdi. Dev şirket, bu kapsamda yüksek hızlı, uzun mesafeli bir blockchain iletişim teknolojisi olan Blockchain İletim Ağı’nı devreye soktu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle