Max Keiser BTC fiyat tahminini yineledi, 220 bin dolar!

  ABD’nin en ünlü şovmenlerinden biri olan Max Keiser, özellikle 2020 yılında kripto paralara olan ilgisi ile ön plana çıktı. Miami’de yapılacak olan Bitcoin 2021 etkinliğine konuşmacı olarak katılacak olan Keiser, Bitcoin (BTC) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Keiser Bitcoin’den bu yıl çok ciddi bir fiyat artışı bekliyor.

  ABD’nin en ünlü şovmenlerinden Max Keiser Mayıs 2020’de, Bitcoin’in (BTC) enflasyona karşı korunmasını amaçlayan yarılanma etkinliğinden sonra çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. 4 yılda bir gerçekleşen yarılanma etkinliğinin 2020’deki ayağının ardından Keiser “Dar gelirliler de dahil olmak üzere herkes Bitcoin almalı” sözlerini dile getirmişti. Bir yıl öncesinde Bitcoin satın almanın çok önemli olduğunu vurgulayan Keiser, bir yıl aradan sonra benzer açıklamalarla gündeme geldi. Kesier’e göre BTC bu yıl %500 oranında artış gösterecek.

  Keiser Büyük Geri Çekilmeyi Öngörmüştü

  Bitcoin’den 2021 yılında %500 gibi bir değer artışı bekleyen Keiser, öte yandan tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yüksek enflasyonun şirketleri daha çok BTC almaya teşvik edeceğini dile getirdi. Keiser özellikle bu konuda yazılım şirketi MicroStrategy’nin sektörde bayrağı taşıyacağına inanıyor. Keiser, MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımları ile kurumsal ilgiyi kripto paralara çekeceğini düşünüyor. Uzun zamandır BTC destekçisi olan Keiser, büyük çöküş öncesinde “büyük geri çekilme” tahminlerini dile getirerek başarılı olmuştu.

  Keiser’e Göre Şirketler Bu Yıl Daha Fazla BTC Alacak

  Yaptığı büyük geri çekilme tahmininde başarılı olan Max Keiser’in, piyasada görülen kızıl grafiklere rağmen yükseliş tahminini ve Bitcoin’e olan güvenini koruduğu görülüyor. Keiser’e göre aşırı para basımları ve enflasyon sonucunda bu yıl şirketler daha fazla Bitcoin satın alacak. Ünlü isme göre kurumsallar bu yıl “çok daha fazla” Bitcoin alacak ve bu planların büyük kısmı 2021’de hayata geçirilecek. Max Keiser’in yılsonu BTC fiyat tahmini ise 220 bin dolar.

  Keiser’in Fiyat Tahmini Arkasında Ne Var?

  Keiser BTC fiyat tahminini dile getirdi ve bunu hangi nedenlere dayandırdığını aktardı. Konuya ilişkin olarak Keiser’in açıklamaları şöyle:

  “Kurumsal Amerika Bitcoin gerçekliğinden kaçmak için alan kalmadığında harekete geçmek zorunda kalacak. 2021 için fiyat hedefim değişmedi, hala 220 bin dolar. Bu agresif bir fiyat hedefi fakat ciddi sorunlarla karşılaşan ABD dolarına bakmanızı öneririm.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle