Kriptopara

2022 KAVA Coin Geleceği, 3 Uzmandan KAVA Tahmini

  Kripto piyasaların yeni gözdesi Kava (KAVA), alternatif yatırım arayanların takip listelerinde ilk sıralara yükselmiş durumda. Merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetlerinin geleceğin finans dünyasını şekillendirme beklentisi sayesinde Kava projesinin de önemi arttı. 2022 yılında artan belirsizliklere rağmen Kava umut vaat eden yanları ile dikkat çekiyor. KAVA Coin geleceğine dair merak edilenler ve uzmanların tahminlerini sizler için derledik.  

  Kava (KAVA) Coin Geleceği

  Kava, en çok kullanılan iki izinsiz ekosistemi tek ve ölçeklenebilir bir ağda birleştirmesi ile gelecek vaat eden önemli projeler arasında gösterilmektedir. Katman – 1 blok zinciri olarak beklentilerin üzerinde bir ivme yakalayan Kava, eş zincir mimari ile gelecek de daha etkin çözümler üretebilecek potansiyeli ile dikkat çekmektedir. Projenin yol haritasında da yer verildiği gibi 2022 yılının ikinci yarısı ve takip eden yıllarda sürdürülebilir bir başarı elde etmek için hedeflerini gerçekleştirme eğilimi taşımaktadır. 

  Yol haritasında yer verilen 2022 yılı sonu ve sonrasında ortaya çıkacak yenilikler ise kısaca şöyle:

  • Ocak 2022 itibariyle Kava 9 ana ağ yükseltmesi (IBC) atılımı yapılmıştır. 
  • 2022 yılının ilk yarısında kava öncü programı lansmanı, Ethereum Co – Chain Alpha, Ethereum ortak zinciri genel beta ve ETH köprüsü lansmanı hedeflenmektedir. 
  • Kava Network GameFi ve NFT teşvik programı ile DeFi teşvik programı ise 2022 yılında önem arz eden yol haritasının önemli parçaları arasında yer almaktadır. 
  • BTC yerel köprü lansmanı ve MINT token ise yıl sonu hedeflerini oluşturmaktadır. 
  • Gelecekte başarısını teşvik edecek temel unsur olan 750 milyon dolarlık geliştirici teşviki ile 2022 yılı ve gelecek 5 – 10 yıl içinde pozitif beklenti yaratmıştır. 

  Kava (KAVA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  KAVA grafiğine bakıldığında uzmanların teknik analizleri yeni bir beklenti yaratmıştır. Yakın zamanda 2 doların üzerinde direnç seviyesinden reddedilmesinin ardından belirsizlik eğilimi ile dikkat çekmektedir. Yerel destek seviyesini kırmasına rağmen düşmeye devam edişi de piyasa risklerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bitcoin’in yaşadığı olası düşüşlerden payını alması da KAVA/USDT için geri çekilmelerinde etkili olduğu aktarılıyor. Mevcut formasyonda ise KAVA uzun vadeli görünümde nispeten olumlu olsa da kısa pozisyonda ciddi kayıp riski görülmektedir. 

  Kava (KAVA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Kava, en çok kullanılan iki izinsiz ekosistem olan Ethereum ve Cosmos ağları için tek, ölçeklenebilir bir ağda birleştiren geliştirici tarafından optimize edilmiş bir ortak zincir mimarisine sahip ışık hızında bir katmak – 1 blok zinciridir. USDX sabit coin ile kullanıcıların borç almalarına ve farklı kripto para birimlerini sisteme kilitleyerek gelir elde etmelerine olanak tanıyan çapraz zincir DeFi kredi platformu olarak da tanımlamaktadır. 

  Kava DeFi ise temelde dijital varlıklar için bir banka gibi çalışmaktadır. Yatırımcıların USD endeksli yerel USDX stablecoin’i kullanmasına ve sentetik, türev ürünleri dahil olmak üzere merkeziyetsiz finansal hizmete erişmesine izin vermektedir. Kava USDX sabit coini dışında ayrıca blok zincir üzerindeki yerel tokeni ise KAVA’dır.  

  Kava (KAVA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  KAVA, Kava platformunun USDX stablecoin’ine ek olark, Kava blok zinciri üzerinde yer alan yerel bir tokendır. Yönetişim önerilerini oylamak için kullanılan yardımcı program belirteci olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca KAVA, sistemin yetersiz teminatlandırıldığı zaman rezerv para birimi olarak işlev görmektedir. Kava tarafından sunulan benzersiz ortak zincir mimarisi, dünyanın en çok kullanılan blok zincirlerinin tümüne bağlantı sağlayarak kullanıcıların, varlıların ve projelerin Kava ekosisteminde serbest bir şekilde akışını sağlamak için kullanılan bir platformdur. 

  KAVA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  An itibari ile 1 KAVA fiyatı %kava+try% TL. Döviz cinsinden ise %kava+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, KAVA Coin 24 saatte %kava+yuzde%.

  KAVA fiyatı Eylül 9,19 USD seviyesi ile Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştır. Proje hedeflerine bağlı olarak iyi bir çıkış yakalayan KAVA, 2022 yılında görülen belirsizlikler nedeniyle fiyatında ciddi bir geri çekilmeler yaşamıştır. 2022 yılının ilk yarısında 1 doların hemen üstünde seyreden fiyatında ani geri çekilmeler ve sıçramalar da görülebilir. Bu tür fiyat oynaklıklarına karşı direnç ve destek noktalarının doğru değerlendirilmesi ve güncel verilere göre işlem yapılması önemlidir. 

  Kava (KAVA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Kava, tek ağda iki zincir sunması ile gelecek vaat eden ve birçok işi kolaylaştıran bir ağ olarak tanımlanabilir. Eş zincir mimarisi teknolojisine sahip Kava Network, geliştirdiği bu sistem ile DeFi başta olmak üzere birçok farklı alanda daha etkin bir rol oynamayı hedeflemektedir. Beklentilerin üzerinde bir piyasa hareketi ile gelecek vaat etmesi de KAVA’nın kripto para topluluklarında listenin ilk sıralarına yükselmesini sağlamıştır. 

  Kava (KAVA) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı? 

  Kava, Cosmos ağı üzerine inşa edilmiştir. Bu ağın bütünlüğünü sağlamak için Tendermint tabanlı PoS (Hisse İspat Konsensüs) algoritmasını kullanmaktadır. Teknik açıdan güvenli olmasını sağlayan bu sisteme ek olarak, akıllı sözleşmeleri de Certik, B – Harvest ve Quanstamp gibi birçok farklı bağımsız blok zincir ve kripto para güvenlik firması tarafından denetlenmiştir. Bugüne tek herhangi bir güvenlik açığı bulunmamıştır. 

  Kava (KAVA) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  KAVA, tek ağ ve iki zincir özelliği ile benzersiz bir yapı sunmaktadır. Çapraz zincir varlıklarına olan desteği sayesinde kendini diğer merkeziyetsiz kredi platformlarından net bir şekilde ayırmaktadır. Kava projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca unsurlar ise şöyle özetlenebilir:

  • Çapraz zincir varlıklara desteği bulunmaktadır. 
  • Cosmos’un içerdiği teknoloji sayesinde Bitcoin (BTC), XRPi BNB gibi farklı yerel kripto paralar ile işlem yapılabilir. 
  • USDX stablecoin üretimi yaparak kullanıcıların gelir elde etmelerine izin veriyor.  

  Kava (KAVA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Kava (KAVA) avantajları:

  • Kava Network eş zincir mimarisine sahiptir. 
  • Esnek dağıtım özelliğine sahiptir. 
  • Zincir üzerinde teşvikler sunar. 
  • Sorunsuz birlikte çalışabilirliğe sahiptir. 

  Kava (KAVA) dezavantajları:

  • KAVA fiyatı riskli bir yapıdadır. 
  • Fiyatında istenen seviyeler yakalanmayabilir. 

  Kava (KAVA) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Kava (KAVA) listelenen borsalar kısaca şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Kraken
  • FTX
  • MEXC

  KAVA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların Kava (KAVA) hakkında tahminleri 2022 yılının belirsizliklerine rağmen uzun vadeli pozisyon açısından pozitiftir. 3 uzmanın KAVA hakkında genel kanaati ise şöyle:

  • Wallet Investor analistleri KAVA fiyatını 1 yıllık görünümde 0,2082 USD seviyesi olarak son derece riskli bir yatırım aracı olarak görmüştür. Fiyatında düşüş beklemektedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 yılı sonunda beklentisini 2.17 USD olarak açıklarken, 3 yıl sonunda ise 6,48 USD hedefi dikkat çekmektedir. 
  • Tech News Leader platformunda ise 1 yılda 4,89 USD, 10 yıl sonunda ise 92,62 USD hedefine yer verilmiştir.  

  Sonuç

  Kava (KAVA), DeFi bankacılık işlemleri başta olmak üzere ekosistemi içinde devamlı büyümesini sürdürmesi beklenmektedir. 2021 yılının son aylarından 2022 yılının ilk yarısına kadar olan süreçte piyasalarda görülen risklerden KAVA fiyatı olumsuz etkilenmiştir. Ancak uzun vadede beklentisi pozitif eğilim göstermektedir. Genel hatları ile Kava (KAVA) geleceği umut vaat eden bir proje olarak değerlendirilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle