Kripto Para

Binance CEO’sundan FUD Haberine Sert Tepki 

  Dev kripto para borsası Binance, son dönemde Reuters tarafından yapılan bir haberle gündem oldu. Haberde yer alan borsanın ABD tarafından yaptırım uygulanan İran’a finansal destek sunduğu iddialarına Changpeng Zhao’dan yanıt geldi…

  Kripto para piyasasında yeniden yukarı yönlü fiyatlamalar görülmesi hem sektörü hem de yatırımcıları memnun ediyor. Son dönemde yükseliş trendiyle dikkat çeken kripto para birimleri pozitif sinyaller veriyor. Piyasadaki son görünüm bu haldeyken, kripto para basınında gündem olan “korkutucu” haberler yine ön plana çıkmaya başladı. 

  İngiltere’nin global haber ajansı Reuters, kripto para sektörünü derinden etkileyebilecek bir haberi gündemine taşıdı. Haberde ana gündem, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkındaydı. Habere göre Binance borsası, ABD öncülüğünde neredeyse tüm dünyanın yaptırım uyguladığı İran’a finansal destek sunuyor.

  Reuters İddiası Sosyal Medyayı Salladı

  Reuters araştırma ekibine göre İran ve Binance borsası arasında kripto para transferleri gerçekleşiyor. Bunların yüzde 75’inin sadece tek çeşit altcoinden oluşması ise finansal destek iddialarını gündeme getirdi. Raporda yer alan verilere göre İranlılar, ABD ve diğer ülkelerin uyguladığı yaptırımları delmek için gizlilik odaklı projelerden Tron’u (TRON) kullanıyor. 

  Reuters’ın bu haberi geçmiş dönemde ABD’de Binance borsası hakkında yürütülen bir soruşturmanın yeniden gündeme getirileceğini ifade etti. Bu iddiaların ardından gözler dev borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’ya çevrildi. Kripto para topluluğunda CZ takma ismiyle bilinen kurucu, bu haberlerin FUD (piyasayı korkutucu haber) etkisi yaratmak için bilerek servis edildiğini söyledi. 

  FUD Haberlerine Bir Yenisi Daha Eklendi 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Binance CEO’su CZ, resmi sosyal medya hesabından yaptığı konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “FUD devam ediyor. Son iki tweetimi (blogda yayınlanan yazı) ve Elliptic’in cevabını okuyun. Şeffaf ve birlik içinde olmaya devam edeceğiz.” Kripto para sektörünün temsilcilerinden biri olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao iddialara sert tepki gösterdi. İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance, zaman zaman FUD haberleri ile gündeme geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle