Kripto Para

9 haftada kripto fonlarından çıkış yarım milyarı buldu!

  Kripto varlıklara dayalı varlıklarda gerçekleşen para çıkışı geçtiğimiz hafta da devam etti. Son yaşanan para çıkışı ile birlikte 9 haftalık sürede gerçekleşen para çıkışı yarım milyar dolara yaklaştı.

  Kripto varlıklara dayalı yatırım ürünlerinde yaşanan para çıkışı yeni haftaya taşındı. Geçtiğimiz hafta fonlardan yine para çıkışı yaşanırken, bu hafta ile birlikte ardı ardına fon çıkışı gerçekleşen 9. haftaya girilmiş oldu. Son 9 haftada ise kriptoya dayalı fonlarda yaşanan net para çıkışı 455 milyon dolar olarak kaydedildi.

  Para Çıkış Serisi 9. Haftaya Girdi

  Kripto varlık yatırım ürünlerinde yaşanan para çıkış serisi 9. haftaya girerken, bu hafta yaşanan fon çıkışı 54 milyon dolar olarak gerçekleşti. 54 milyon dolarlık net çıkışla birlikte 9 haftanın raporu 455 milyon dolar para çıkışı olarak gerçekleşti.

  Geçtiğimiz haftanın verilerini ayrıntılı olarak paylaşan CoinShares, en çok para çıkışının Bitcoin’e (BTC) dayalı fonlarda gerçekleştiğini duyurdu. Bitcoin’i ise 4,8 milyon dolarlık net para çıkışı ile Ethereum (ETH) takip etti.

  Cardano, Solana ve Ripple Geçtiğimiz Haftayı Artı Kapattı

  Bitcoin short pozisyonları için de 3,8 milyar dolarlık çıkışla kapatılan geçtiğimiz hafta Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) pozitif bir görünüm sergilendi. SOL dayalı fonlarda 700 bin dolarlık alım gerçekleşirken, ADA için aynı rakam 400 bin dolar olarak kaydedildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası süren XRP içinse geçtiğimiz hafta 100 bin dolarlık net alım gerçekleşti.

  Kripto Para Piyasaları Pozitif Seyrediyor

  Geçtiğimiz hafta yaşanan fon çıkışlarına karşın kripto para piyasaları bugün güçlü duruşunu sürdürüyor! Lider kripto para birimi son 24 saatteki yaklaşık yüzde 2’lik değer artışı ile mevcut fiyatını %bitcoin+usd% dolara taşıdı.

  Altcoin piyasaları da Ethereum önderliğinde yükselişini sürdürüyor. Fiyatını %ethereum+usd% dolara taşıyan ETH, altcoin piyasasını peşinden sürükleniyor. Piyasaların gözü Binance ile SEC arasında geçecek davaya çevrilirken, dava TSİ 22.00’de başlayacak. Bu akşamki oturumdan ziyade bilgi ve belgelerin açıklanması muhtemel tarih ise 22 Eylül olarak tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle