Enjin Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda dijital öğe üreticilerinin ilgi gösterdiği ENJ Coin hakkında bilgileri sunacağız. ENJ Coin nedir, nasıl alınır, proje amacı ne, geleceğine yönelik fiyat tahmini ne yönde, avantajları, dezavantajları neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Enjin Coin Nedir?

  Enjin Coin, NFT varlıklarını desteklemek için piyasaya çıkarılan kripto para birimidir. Enjin ekosistemi içinde yer alan teknoloji şirketleri ve oyuncular NFT satışı üzerinden ENJ Coin kazanırlar. ENJ Coin aynı zamanda stake edilebilir ve pasif geliri coin’idir. ENJ Coin, madenciliği NFT üretimi ve satışı üzerinden yapılan bir kripto paradır. ASIC cihaz olmadan üretim yoluyla madenciliği mümkün ENJ Coin, 2018’de piyasaya sürülmüştür.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Enjin Coin projesinin amacı bilgisayar oyuncularını ve teknoloji şirketlerini kripto ticaretine yönlendirmektir. Proje hem kendine geniş bir topluluk yaratmak hem de bu topluluğa NFT üretimi üzerinden kazanç sunmak için oluşturulmuştur. Proje NFT üretimi ile ağa katılanlar üzerinden ekosistemi geliştirmeyi amaçlar. NFT satışlarından elde edilen coinleri ise staking ile birikime dair genişletilebilmesini mümkün kılar. Proje hakkında diğer bilgileri https://enjin.io/docs adresinde yer alan Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz. 

  Enjin Coin Yorum

  ENJ Coin hakkında yapılan yorumlarda 2021 senesine yönelik olumlu ifadeler yer alırken, 2022 senesine yönelik karamsar ifadeler bulunuyor. Analistler ENJ Coin’in 2022 senesinde değer kayıplarını görebileceğini çünkü NFT sektöre olan ilginin verilere göre azaldığını açıklıyorlar. Bu yüzden ENJ Coin’in yakın takipte tutulması gereken bir varlık olduğunu belirttiler.

  Enjin Coin Geleceği

  ENJ Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler, 2021 senesinde ENJ Coin fiyat artışının oluşabileceğine dikkat çektiler. Analistler ENJ Coin’in 2021 senesi Eylül ayında 0.95 dolar düzeyine çıkabileceğini ancak 2022’de değer kaybedebileceğini açıkladılar. 2021 senesi için ise 0.50 dolara düşüş olasılığını işaret ettiler.

  Enjin Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 ENJ fiyatı %enjincoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %enjincoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Enjin 24 saatte %enjincoin+yuzde%.

  ENJ Coin fiyatı krpto para piyasası volatilitesine ve yatırımcıların alım taleplerinin yoğunluğuna bağlı olarak anlık değişime uğrayabilir. Bu yüzden en güncel fiyat takibinin yapılması ardından alım-satım kararları verilmelidir.

  Enjin Coin Nasıl Alınır?

  Enjin Coin almak için yapılması gerekenler:

  • 1. Adım: Enjin Coin şu anda Binance, Bithumb, Coinbase Exchange gibi işlem hacmi geniş borsalarda işleme girer. İlgili borsalardan tercih edilene giriş gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsanın hesap oluşturma işlem sekmesine erişilip, sistemin sunduğu KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba ise yatırıma başlamak için belirli tutarda para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiye oluştuktan sonra, borsadan ENJ Coin paritesinin görüleceği satın alma işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: İşlem sayfasında görülen anlık fiyat üzerinden veya daha uygun bir fiyat girişinden ENJ Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Emrin onayı alındığında, sanal cüzdana gelen ENJ Coin miktarı burada saklanabilir. Diğer yandan coinler daha güvenli bir saklama için donanım cüzdana transfer edilebilirler.

  Tüm aşamaların doğru biçimde izlenmesi halinde satın alım başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  ENJ Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: ENJ Coin sahipleri cüzdanlarından belirli vadede ENJ Coin kilitleyerek, vade sonunda yeni coinler kazanırlar.
  • NFT Geliri: ENJ Coin sahipleri yaratıcı NFT’ler üretebilir, bu NFT’leri Enjin ağında satarak yeni coin geliri elde edebilirler.
  • Hız: ENJ Coin sahipleri takas veya kripto para transfer işlemlerini dakikalar içinde gerçekleştirirken düşük masraf öderler.

  Dezavantajları Ne?

  ENJ Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: ENJ Coin, kripto para borsası hesaplarına bağlı çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken, borsaya saldırı olması halinde risk altına girebilirler. Ancak, çevrimiçi saklama sunan donanım cüzdanlar bu risk ortadan kaldırır.
  • NFT Verileri: Glassnode tarafından yapılan ölçüme göre NFT sektörü 2021’de güç kaybetmeye başladı. ENJ Coin ise NFT sektörüne hitap ettiği için yüksek fiyat dalgalanmaları ve düşüş riskleri altında yer alıyor.

  Sonuç

  ENJ Coin, stake edilebilir ve NFT satışı ile madenciliği yapılabilir bir kripto para birimidir. Analistler onun 2021’de değerlenebileceğini ancak 2022’de fiyat düşüşü yaşayabileceğini belirttiler. ETH ağında işlem yapan bir token olan ENJ 2021 boğasında oldukça etkileyici bir performans sergilemiştir. 30 kattan fazla değerlenen coin için gelecekte benzer performanslar bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle