Kripto Para

Dev sigorta şirketinden BTC odaklı dev ortaklık!

  Kripto para piyasalarında sular kaynamaya başladıkça kurumsal yatırımcıların sektördeki etkinliği de artış göstermeye başlıyor. Bu kapsamda kurumsalların Bitcoin (BTC) fonlarına daha kolay ulaşmasını sağlamayı hedefleyen ABD merkezli sigorta devi MassMutual, bu amaç doğrultusunda NYDIG ile bir ortaklık kurdu.

  Kripto para piyasaları 2020 öncesindeki son büyük rallisini 2017 yılında gördü. Aralık 2017’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar seviyesinde ATH yapmasıyla sonlanan rallinin ardından piyasalar 3 yıl boyunca durgunluk yaşadı. 3 yılın ardından, Aralık 2020’de Bitcoin’in 20 bin doları aşmasıyla beklenen ralli bir kez daha başlamış oldu. Ancak bu son 2 büyük ralli arasında önemli bir fark bulunuyordu. 2017 rallisinde piyasada sadece bireysel yatırımcılar vardı ve 2020’de başlayıp 2021’e uzanan rallide, piyasada artık kurumsal yatırımcılar da yer almaya başladı.

  Piyasada Yeniden Hareketlilikler Başladı

  Ağustos 2020’de dev teknoloji şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı yapmasıyla birlikte ilk kurumsal yatırımı gerçekleşmiş oldu. Ardından birçok kurumsal şirket daha sektörde etkin rol oynamaya başlayınca, boğa koşusu da güçlü bir şekilde kendisini gösterdi. Piyasalar, Mayıs ayında büyük bir çöküş yaşadı. Çöküşünün etkileri, Temmuz sonlarına doğru piyasada dağılmaya başladı. Bu da kurumsalların bir kez daha piyasaya ayak uydurarak hareketlenmesinde öncü bir gelişme oldu. Kurumsallara yönelik hizmet vermek isteyen şirketler de bu fırsatı kaçırmamak için harekete geçti.

  MassMutual Müşterilerinin BTC’ye Ulaşmasını Kolaylaştırmak İstiyor

  ABD merkezli dev sigorta şirketi MassMutual, kurumsal yatırımcıların BTC fonlarına daha kolay ulaşmalarını sağlamak adına New York Digital Investment Group (NYDIG) ile bir ortaklık kurdu. MassMutual, kurmuş olduğu bu ortaklıkla kurumsal müşterilerinin BTC fonlarına yatırım yapmasını kolaylaştırmayı hedefliyor. Kurumsalların yeniden hareketlenmeye başladığı son dönemlerde, MassMutal’ın attığı bu adım, şirketin geleceği adına da olumlu fikirleri gündeme getiriyor.

  Şirket Müşterilerine “Daha Verimli” Bir Yol Sağlayacağını Düşünüyor

  ABD’nin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan MassMutual’ın attığı bu ortaklık adımı, şirketin büyük ölçekli ve nitelikli müşterilerinin BTC fonlarına çok daha kolay ulaşmasını amaçlıyor. MassMutual şirketi, bu ortaklık ile büyük ölçekli müşterilerine “yatırım yapmak için alternatif bir seçenek ve daha verimli bir yol” sağlayacağını ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle