Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Mart 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken, yatırımcılar ABD Merkez Bankası Fed’den gelecek faiz açıklamasına odaklandı. Lider kripto para birimi BTC önderliğinde altcoinlerde de pozitif sinyaller takip ediliyor.

  16 Mart 2022 Çarşamba gününde BTC ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı öncesi kripto para piyasasındaki hareketlilik yakından takip edildi. Fed’in son toplantısında faiz artırımı yüksek sesle dile getirilince başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda önemli düşüşler yaşanmıştı. Fed faiz kararını TSİ 21.00’de açıklayacak. 

  Dünyanın önde gelen kredi kartı ve turizm şirketi American Express ABD Patent ve Ticari Marka Kurumu’na NFT ve metaverse kategorisinde yedi ticari marka başvurusu yaptı. Bu gelişme kripto para sektörünün benimsenmesi açısından olumlu karşılandı. 

  Bankacılık devi HSBC, popüler metaverse projesi The Sandbox ile ortaklık kurdu. The Sandbox tarafından duyurulan habere göre HSBC projeden sanal bir arazi satın aldı ve sanal bankasını oluşturdu. 

  Popüler kripto para borsası FTX, Afrikalı ödeme şirketi AZA Finance ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu sayede, FTX platformunda Afrika fiat para birimlerini kullanarak para yatırma ve çekme desteği sunarak Afrika’da web 3 gelişimi sağlanacak. 

  Ethereum'da "2.0 geçişi" ve "The Merge" olarak tanımlanan "Birleşme" amacını taşıyan geliştirmede son test ağı Kiln başlatıldı. Ethereum geliştiricisi Tim Beiko’nun duyurusunun ardından ETH fiyatında hızlı bir yükseliş trendi başladı. 

  Türkiye’deki kripto para gündemine bakıldığında ise Beşiktaş, kripto varlık platformu Rain ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Rain şirketinin, Güney Tribün ve 2 yıllık forma göğüs sponsorluğu karşılığında Beşiktaş’a 12 milyon 250 bin Euro ödeyeceği belirtildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Fed faiz kararı öncesi Bitcoin, yüzde 6 oranında bir yükselişle 41 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise yüzde 7 artarak günün en fazla kazandıran altcoini oldu. BNB, XRP, ADA, SOL ve AVAX coinlerde yükseliş devam ederken LUNA coin yatırımcıları şaşırtarak düşüş sinyaller veriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle