Analist altcoin sezonu için tarih verdi!

  Bitcoin (BTC) her ne kadar geçtiğimiz hafta 40 bin doların üzerini test etmiş olsa da yeniden gelen düşüşle 35 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Bu durum piyasadaki altcoin sezonu tahminlerinde de güncellemelere yol açtı. Ünlü kripto analisti Tyler Swope, altcoin sezonunun gerçekleşmesi için gereken senaryoyu açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayından bu yana ciddi fiyat mücadeleleri veriyor. Mayıs ayında 30 bin dolara kadar gerileyen ve ardından uzun bir süre 35 bin dolar seviyesinin etrafından fiyatlanan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 40 bin doların üzerini test etti. Bu artış umutları da artırırken, arkasından gelen yeni bir sert düşüşle tahminlerde de güncellemeler yapıldı. Bitcoin’in fiyat hareketliliklerinden yola çıkarak, piyasadaki altcoin sezonuna ilişkin fikirlerde de değişiklikler yaşanmaya devam ediyor.

  Swope’a Göre Altcoin Sezonu Temmuz’da Görülecek

  Bitcoin 40 bin doların altında kalmaya devam ederken altcoinlerin bir yükseliş eğilimine girip girmeyeceği merak ediliyor. Kripto para piyasalarının ünlü analisti Tyler Swope bu konuya ilişkin olarak altcoin sezonunun görüleceğini vurguladı. Swope, daha sonrasında ise Swope, bunun hangi senaryo ile yaşanacağını da aktardı. Ünlü analist, işaret ettiği olası altcoin sezonunun Temmuz başlarında ya da ortalarında görüleceğini öne sürdü.

  Swope 78 Altcoin’in BTC’den İyi Performans Sergilediğini Belirtti

  Piyasada Bitcoin 40 bin doların altında, Ethereum (ETH) ise 3 bin doların altında mücadele vermeye devam ediyor. Swope, piyasada genel tabloda toparlanma sinyallerinin görüldüğünü ifade etti. Swope, piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para içinden 78’inin, Bitcoin’den daha iyi performans sergilemeye başladığını ifade etti. Ünlü analiste göre bu tür bir hareketlilik, doğrudan altcoin sezonunun sinyallerini veriyor.

  Analist Wyckoff Grafiğinden Yararlandı

  Tyler Swope, fikrini dayandırdığı Wyckoff grafiğini de takipçileri ile paylaştı. Swope, bu grafikten yararlanarak, ayıların girişimlerini tamamladığını artık piyasanın boğalara kalmaya başladığını dile getirdi. Öte yandan Swope, balinaların da artık altcoin biriktirmeye başladıklarını ifade etti.

  Ünlü analist, paylaşımında Wykcoff formasyonunun neredeyse bire bir çalıştığını ifade etti ve grafiğe bakıldığında, D Aşaması olarak görülen LPS noktasına gelindiği görülüyor. Grafiğe göre bu aşamanın arkasından ciddi bir yükseliş gelmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle