Venüs (XVS) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Bu yazımızda Venüs ağının yerel kripto para birimi XVS Coin'den ve teknolojisinden detaylı olarak bahsedeceğiz. Analistlerin değer kazanımı bekledikleri XVS’nin avantajlarını, dezavantajlarını, geleceğinin ne yönde şekillenebileceğini, nasıl alındığını yazımızda detaylı şekilde açıklayacağız.  

  Venüs (XVS) Coin Nedir?

  Venüs (XVS) Coin, merkeziyetsiz ağda borç alma ve verme işlemleri için kullanılabilen bir altcoindir. Venüs platformunun yerel kripto para birimi olan VXS, Venüs ağı içinde başka kullanıcılara kredi vermek amacı ile kullanılabilir. XVS, Binance akıllı zinciri üstünde geliştirilmiştir.

  XVS Coin, yerel kripto para birimi olduğu Venüs ağının sahip olduğu, güvenlik, hız ve düşük maliyet özelliklerinin tümünü kendi modelinde de taşır. Bu kapsamda platform içi işlemlerde kullanıcılarının en düşük masraflarla işlem yapmasını sağlar. Kripto para borsalarında alım-satım işlemlerinde kullanılabilir. Binance ait olan veya XVS yazılımı ile uyumlu olan kripto para cüzdanlarında saklanır. Bu cüzdanlar arasında sınır ötesi transferi yapılabilen ve 7/24 gönderim ile saat kısıtlamasını ortadan kaldıran bir altcoindir. 

  Venüs (XVS) Coin Yorum

  XVS Coin merkeziyetsiz finans işlemlerinde kullanılabilir yanı ile kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görmeye başladı. Venüs protokolü içinde cüzdanda bir miktar XVS saklayıp, bunu belirli bir süre kullanmama söz verildiğinde, yeni XVS’leri kazanmak mümkün hale geliyor. Yatırımcı için sunduğu düşük riskli model ile dikkatleri üzerine 2021’de daha iyi şekilde çekerek, stake amaçlı alım taleplerini karşılaya başladı.

  Diğer yandan kredi verme amacıyla yine merkeziyetsiz ağda kullanılabilmesi ve Binance kripto para borsasında işlem görmesine bağlı olarak erişilebilirlik düzeyi artıyor. Hız ve düşük işlem ücretini deneyimlemek isteyen yatırımcıların yeni gözleri arasına giriyor.

  XVS Coin'in Geleceği Ne Olur?

  Analistler XVS Coin'in geleceğini oldukça parlak görülüyorlar. Bunun sebebi ise sunduğu düşük masraflı işlemlerin ve hız performansının beğeni alması. Diğer yandan güncel tablolarda altcoinler arasında sahip olduğu etkili fiyat değeri yatırımcılar tarafından fark edilmesini sağlıyor.

  Analistler XVS’yi gelecek 5 yıl içinde 100x değer kazanımı yapabilecek kripto para birimleri arasında değerlendiriyorlar. DOT, LINK, BNB, BSV gibi altcoinlerin yer aldığı bu listede XVS’de parlak bir gelecek ile konumlanıyor. 2021 sonuna gelindiğinde ise XVS’nin 60 dolarlık fiyat düzeyine yaklaşmış olması bekleniyor.

  Venüs Coin Fiyatı Ne Durumda?

  1 XVS Coin %venus+try% TL düzeyinden işlem görüyor. Bu fiyat değeri anlık grafikler üzerinde değişime uğrayabilir. XVS ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları kripto para piyasasının volatiliteli yapısına ve alım taleplerine bağlı olarak anlık şekilde değişmektedir. Bu yüzden alım-satım öncesinde mutlaka anlık fiyat takibinin yapılması gerekir. 

  Venüs (XVS) Nasıl Alınır?

  Venüs (XVS) Coin almak için Binance ve benzeri kripto para borsası platformları arasından seçim yapılıp, platforma internetten giriş sağlanır. Erişim sağlanan ana sayfa üzerinden "kayıt ol" sekmesine girilir. Bu aşama ardından açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak onay verilir.

  Hesap onayıyla ulaşılan yeni sayfadan "para yatırma işlemleri" sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, kişisel banka hesabından yada kredi kartından para transfer edilir. Yeni görüntülenen sayfa üzerinden "kripto para alım işlemleri" sekmesine girilip, bu bölüm içinde XVS kripto para birimi ve miktarı seçilip, alım emri tanımlanır. Aşamalar sonunda alınan XVS miktarı sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  XVS Coin'in avantajları arasında hem alım-satım ile kısa vadede kar elde edebilme hem de daha risksiz şekilde stake ile uzun vadede kar etme yöntemlerinin aynı anda uygulanabilmesi yer alır. Kişi bir miktar XVS’sini cüzdanında kilitleyerek her dönem sonunda ek XVS kazanabilir. 

  Diğer bir avantajı ise alım-satım ve takas işlemlerinde düşük masrafları gündeme getirmesidir. İşlemlerin onaylanma sürecinin kısa olması yatırımcılar için diğer bir fırsat olarak görülür. Çünkü bu kapsamda fiyat değişimi oluşmadan en seri şekilde alım ve satım yapılabilir. 

  XSV cüzdanlar arası transfer işlemlerinin sınır ötesi yapılabilmesi ve bu konumda transfer masrafının oldukça düşük düzeyde tutulması onun tercih edilmesine sebep olan diğer artılardır. 

  Dezavantajları Ne?

  XVS dezavantajı kripto para borsası sanal cüzdanlarında saklanması halinde ağdan gelebilecek saldırılara açık olmasıdır. Bu yüzden donanım cüzdanda çevrimdışı saklama tercih edilebilir. Her kripto para biriminde olduğu gibi fiyat oynaklığının bulunması ise diğer bir dezavantajdır. Bu durumu avantaja çevirmek için anlık fiyat takibi ile alım-satım yapılmalıdır. 

  Ayrıca DeFi alanında işlem göre XVS projesi, ileride akıllı kontratlarda yaşanabilecek bir hack saldırısı sonucu olumsuz etkilenebilir. Daha önce bazı DeFi projelerinde benzer durumlar yaşandığından kullanıcıların dikkatli olmasında yarar vardır. Tam otomatik olarak akıllı kontratlar üzerinden işlemler yapıldığı için bazen kodlar içerisinde açık bulunabiliyor. Bu bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor.

  Sonuç

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) işlemlerinde rol alan XVS, analistlerin geleceğini parklak gördükleri bir altcoindir. Venüs ağının yerel kripto para birimi olarak görev alırken, kripto para borsalarında alım satıma da dahil olur. 2021 sonunda tahmin edilen 60 dolarlık fiyat düzeyini aşması halinde yatırımcılarına kazanç sunabilmesi mümkün olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle