Vai Coin Nedir, Nasıl Alınır? VAI Coin Hangi Borsalarda?

  Son dönemde sert düşüşünü sonlandırma çabaları gösteren VAI Coin’e ilgi büyüyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği Vai Coin nedir, hangi artılara ve eksilere sahiptir, hangi borsalarda listelenir sorularının yanıtına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  VAI Coin Nedir?

  VAI Coin, Binance Akıllı Zinciri üzerinde çalışan ve algoritmik tabanlı tam bir ademi merkeziyetçilik getirmek için geliştirilmiş Venus Protokolü üzerine kurulmuş bir stablecoin’dir. 2019 yılında geliştirilen VAI Token, Venus Protokolü tarafından desteklenir ve kurucuların iddialarına göre bir stablecoin sepeti ve diğer kripto varlıklarla desteklenen ilk merkezi olmayan stablecoin’dir.

  VAI Projesi ve Whitepaper

  Venus Protokolü, geleneksel borç verenlerin kripto para birimlerinin rehin verilmesine ve kullanımına izin vermemesi nedeniyle oluşan boşluğu kapatmak amacıyla geliştirildi. 

  Kullanıcıların teminat yatırmalarına karşın VAI Coin darp etmelerine olanak tanınan protokol, stablecoin’e bağlı geleneksel bir para piyasası sağlanarak geleneksel borç verenlerin oluşturduğu boşluk dolduruldu. Kendisini benzer projelere göre düşük işlem ücretli ve yüksek hızlı olarak tanımlayan VAI Coin projesinin teknik detaylarını https://venus.io/Whitepaper.pdf adresi üzerinden paylaşılan whitepaper’dan takip edebilirsiniz.

  VAI Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  VAI, iyi finanse edilmiş Swipe kuruluşunca hayata geçirildi. CEO koltuğunda Joselito Lizarondo isminin oturduğu Swipe kuruluşunun ardında ise Binance portföy şirketi bulunur. Venus projesinin yönetişim token’i olan XVS ise kurucu ve tahsis ekibi olmayan adil bir fırlatma mekanizması aracılığı ile dağıtılmaktadır. 

  VAI Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  XVS token ile yönetilen Venus Protokolünün ademi merkeziyetçi yapıyı finanse etmek adına kullandığı VAI Coin, kripto – kıymet ödünç kullanım ekosisteminin temel taşıdır. Kullanıcıların teminat aracılı ile darp edebildikleri VAI Coin’in ve protokolün benzersiz özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcılar, teminat karşılığında daha yüksek hız ve daha düşük işlem ücreti ile borç alabilirler.
  • Teminat karşılığı VAI Coin darp edilebilir.
  • Zorlu kredi karşılama koşullarını yerine getirmek yerine borç alanlar, DApp ile etkileşime geçerek kredi alabilirler.
  • Protokol, kullanıcıların keyfi kısıtlamalarından bağımsızdır.

  Güncel VAI Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 VAI fiyatı %vai+try% TL. Döviz cinsinden ise %vai+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, VAI Coin 24 saatte %vai+yuzde%.

  VAI Coin’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  VAI Coin likiditeye erişim konusuna borç verenlerin katı kurallarını aşarak geleneksel borç verme işlemlerinin en büyük boşluğunu doldurmayı en hızlı ve uygun maliyetle sağlıyor. VAI Coin darp edilebilmesi ve düşük bir teminat ile daha fazla finansmana erişebilmesi, DeFi kazançlarına ayrılan sermayenin verimliliğini arttırmayı başarıyor. Sınırlandırılmayan maksimum arz ile enflasyonist bir yapıya sahip olduğu söylenilen VAI Coin için en büyük dezavantajlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Yönetişim konularında geliştirilen XVS Coin, Venus protokolünün VAI Coin’e yeterli fonksiyon kazandırılmadığı düşüncesi oluşmasına yol açmaktadır.
  • Fiyatlarda neredeyse yüzde 100’e varan değer kayıpları, projenin geleceğine ve yükseliş yaşamasına yönelik beklentileri törpülemiştir.
  • DeFi’de likiditeye erişimi kolaylaştırmak için benzer hedeflere yönelik daha popüler projelerin yer alması, VAI Coin için rekabeti yükseltir.

  VAI Coin Hangi Borsalarda Var?

  VAI Coin Binance gibi büyük kripto para borsalarının desteğini alarak daha fazla satış noktasından yatırımcılara ulaşabilmektedir. Güncel olarak coin’in listelendiği kripto para borsaları şunlardır:

  • Binance
  • WaultSwap
  • Venus
  • Dinosaur Eggs
  • PancakeSwap

  VAI Coin Piyasa Bilgileri

  VAI Coin’de yaşanan değer kayıpları piyasa değeri düştü ve CoinMarketCap sıralamasında ilk 600'e geriledi. Token’in maksimum arzı sınırlandırılmamıştır. 3 Nisan 2021 tarihinde 4 USDT olarak görülen zirve, token’in ATH seviyesidir.

  VAI Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: VAI Coin listelenen kripto para borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Seçilen kripto para borsasında işlem yapabilmek için istenen kimlik doğrulama aşamalarını tamamlayın.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak VAI Coin alış emri oluşturun.
  • 5. Adım: Satın alma sonrası VAI Coin’i cüzdanınızdan kontrol edebilir, fiyatını takip edebilir ya da donanım cüzdanda saklayabilirsiniz.

  Özet Olarak

  VAI Coin, ademi merkeziyetçiliği hedefleyen ve DeFi’ye borç verme işlemlerinde benzersiz yetenek kazandıran Venus protokolüne ait stablecoin’dir. Venus, borç verenlerin kripto varlıklara karşı tutumuna tepki olarak geliştirilmiş ve benzer projelerden hız ve işlem ücreti konularında ayrılmayı başarmıştır. Projenin yüksek rekabet içinde olması ve sınırsız arzı ise geleceğine yönelik uzmanların temkinli yaklaşmasına yol açmış, projeye yatırım yapmak için mevcut koşulların yeterince uygun olmadığı düşüncesinin kuvvetlenmesine neden olmuştur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle