Milyarder yatırımcı: Tahvil yerine BTC’yi tercih ederim

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan milyarder yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Ünlü koruma fonu yöneticisi, Bitcoin’i tahvil yatırımına tercih edeceğini söylemesiyle dikkat çekti…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre kripto konferansı Consensus’ta röportaj veren Ray Dalio, Bitcoin yatırımı hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. Dünyaca ünlü koruma fonu yöneticisine Bridgewater Associates CIO'sunun, “birikim için Bitcoin'in devlet veya şirket tahvillerinden üstün bir araç açıklamaları” hatırlatıldı.

  Kripto para sektörüne olumlu bakış açısına sahip olması ile bilinen milyarder yatırımcı Ray Dalio bu konudaki görüşlerinde şunları söyledi: “Bitcoin'e yatırım yaptıkça 'Tahvil yerine Bitcoin sahibi olmayı tercih ederim' diyebilirsiniz. Ben şahsen Bitcoin'i tahvile tercih ederim.” Bu açıklamalar kripto para topluluğunun da ilgisini çekti.

  Bitcoin Yatırımının Faydalarına Değindi

  Ünlü milyarder Ray Dalio, yapılan tüm kripto birikimlerinin, devletlerin sıradan insanların sermayesi üzerindeki kontrolünü azalttığına vurgu yaptı. Bunun yanı sıra Dalio, Bitcoin’e yatırım yapmanın faydalarını vurgulamasına rağmen, kripto para birimini bekleyen büyük risklere değindi

  Bitcoin ve kripto para piyasasındaki en büyük riskin bu varlıkların başarısı olduğunu ifade eden Dalio, kripto paraların son dönemde artan popülerliğini vurguladı. Bu sayede kripto paraların giderek artan performanslarının, sektörü engellemek isteyen devletleri de harekete geçirdiğini aktardı. Güçlü bir kripto para piyasası istemeyen devletler, bu alana müdahale edebilmek için çalışmalara devam ediyor. 

  “Devletler Bitcoin’i ve Kripto Paraları Kontrol Edebilir”

  Kripto para basınında geniş yankı bulan Ray Dalio açıklamalarında Bitcoin ve kripto para piyasası üzerindeki devlet kontrolü açıklaması da dikkat çekti: “En büyük endişelerimden biri, devletin Bitcoin'i ve diğer dijital paraları kontrol etme kapasitesi olması. Ne konumda olduklarının ve neler olduğunun farkındalar.”

  Kripto para piyasasının en ünlü simalarından biri olan milyarder Ray Dalio, ABD’nin 1930’lu yıllarda devlet tahvillerine rakip gördüğü altın için de yasaklamalar yaptığını hatırlattı. O dönemde devlet, vatandaşların altın sahibi olmasını veya alıp satmasını yasaklamak için çok sayıda girişimde bulunmuştu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle