Analistten korkutan rapor: BTC 24.000 dolara mı gidiyor?

  Ünlü kripto para analisti, birkaç hafta içinde BTC fiyatının 24 bin dolar ile 29 bin dolar arasına gerileyebileceği ihtimalini açıkladı. Yatırımcıları uyaran kripto para traderı Keith Wareing, Bitcoin fiyatında korkutan ihtimale dikkat çekti…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında konsolidasyon süreci devam ediyor. Yatırımcılar, lider kripto para biriminden yeni bir ralli yapmasını beklerken, bazı analistler korkutan senaryoları gözler önüne serdi. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analistlerden Keith Wareing de bunlar arasındaydı.

  Popüler kripto para analisti ve traderı Keith Wareing, BTC fiyatında muhtemel düşüş senaryosu konusunda açıklamalarda bulundu. Analist, bu ayın başlarında BTC fiyatında ters fincan kulp modelinin oluştuğunu iddia etti. Kripto para traderına göre bu model, BTC fiyatında düşüşe işaret ediyor.

  Bitcoin Fiyatında Korkutan Düşüş Senaryosu

  Keith Wareing tarafından yapılan teknik analizde, BTC fiyatının önceki düşüşün boyutu kadar gerileyebileceği ihtimali üzerinde duruldu. Lider kripto para birimi aşağı yönlü trende başlamadan önce nisan ayının ortasında 65 bin dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

  22 Haziran tarihinde 28 bin 800 dolarlı seviyeleri gören Bitcoin fiyatındaki gerileme yatırımcıları korkuttu. Daha sonra 35 bin ila 36 bin dolar aralığında daha yüksek satış baskısı ile karşı karşıya kalınca momentumu arttırma konusunda gücünü kaybetti.

  BTC’de Ters Fincan Kulp Modeli

  En büyük kripto para birimi için yapılan düşüş uyarıları, küresel düzenleyicilerin kirpto para sektörüne yönelik baskı uygulamasıyla hız kazandı. Çin Merkez Bankası’nın kripto para madencilerine göz açtırmamaya başlaması ve kripto para borsalarına yönelik düzenlemeler dikkat çekti. 

  Bu süreçte BTC’de oluşan ters fincan kulp modeline dikkat çeken Keith Wareing, kripto para biriminin fiyatında 4 hafta daha benzer yapının korunacağını açıkladı. Ancak bu sürenin sonunda analiste göre Bitcoin fiyatında 24 bin dolar seviyesine kadar gerileme yaşanabilir: “Kulp bozulursa, 24 ila 29 bin dolar yeni aralık olacaktır. Bu koridora girmesi 3 ila 4 hafta sürebilir"

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle