Kripto Para

MediaMarkt’tan dev Bitcoin ATM’si adımı!

  Avrupa’nın en büyük elektronik mağazalar zinciri olan MediaMarkt, başarılı şekilde sonuçlanan pilot uygulamasından sonra Avusturya’daki MediaMarkt mağazalarına 12 yeni Bitcoin (BTC) ATM’si daha eklemeye karar verdi.

  Bitcoin’in (BTC) kullanımı uzun yıllardır yaygınlaşıyor ve daha geniş sınırlara ulaşıyordu. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda çeşitli bölgelerde Bitcoin ATM’leri de kurulmaya başlamıştı. 2021 yılında Bitcoin ve kripto para kullanımının patlama yaşamasıyla birlikte bu uygulama da hız kazandı. Bitcoin ATM’si için harekete geçenler arasında, Avrupa’nın en büyük elektronik mağazalar zinciri olan MediaMarkt da yer aldı. MediaMarkt, başarıya ulaşan pilot Bitcoin ATM’si denemesinin ardından, Avusturya’daki mağazalarına 12 Bitcoin ATM’si daha eklemeye karar verdi.

  MediaMarkt 12 Bitcoin ATM’sini Daha Kullanıma Açtı

  Bir Alman markası olan MediaMarkt, Avusturya’da pilot Bitcoin ATM uygulamasının benimsenmesinin ardından daha fazla Bitcoin ATM’si için yeterli fona sahip olduklarını açıkladı. MediaMarkt bu kapsamda Seiersberg ve Klagenfurt’un da aralarında olduğu, Avusturya genelindeki 12 şubesinde Bitcoin ATM’lerini kullanıma açtı. Confinity ve ATM firması olan Kurant; Avusturya, Almanya, İspanya ve Yunanistan’da toplamda 200’den fazla Bitcoin ATM’si işletip yönetiyor.

  “ATM’ler Kripto Yatırımcılarına Alternatif Sunuyor”

  Konuya ilişkin olarak Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan Kurant’ın Avrupa Pazarlama ve Satış Başkanı Thomas Sperneder, açıklamasında “Ülke genelindeki MediaMarkt mağazaları, Bitcoin otomatları ile donatıldı. Kripto paraların basit ve güvenli bir şekilde satın alınmasını sağlayan toplamda 12 tane Bitcoin ATM’si bulunuyor” dedi. Sperneder ayrıca “genellikle dijital varlıklarla ilgili bilgili kişilerin Bitcoin ve kripto para alım satımları ile ilgilendiğini” de ifade etti.

  Şubelere yerleştirilen Bitcoin ATM’lerinin yeni müşterileri çekmek adına iyi bir taktik olduğunu kanıtladığını ifade eden Sperneder, ATM’lerin kripto paralarla ilgilenen insanlara alternatifler sunduğunu da belirtti. Sperneder konuya ilişkin açıklamasında “Sabit otomatlar Bitcoin’e basit ve güvenli bir şekilde sahip olmak ve kripto paraları satın almak için herkesin erişebileceği bir alternatif sunuyor” sözlerini dile getirdi.

  MediaMarkt ve Bitcoin Adımları

  MediaMarkt, 2021 yılı itibariyle 850’den fazla şubesi bulunan ve 21 milyar Euro’yu (yaklaşık 23 milyar dolar) aşan geliri ile Avrupa’nın en büyük elektronik mağazalar zinciri konumunda bulunuyor. Ayrıca dev şirket 13 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. Bitcoin ATM’lerini mağazalarda kullanıma sunan şirket, otomatların en başta pilot olarak kullanıma sundu ve takip eden dönemlerde tamamen kullanıma sunulması için süreçlerin yönetilmesi adına şirket, Bitcoin şirketi olan Confinitiy ile ortaklık kurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle