Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Ekim 2023

  Makroekonomik göstergeler ile birlikte Bitcoin (BTC) ve kripto paralardaki satış baskısı devam ediyor. Madencilerin satış yaptığı bu dönemde kripto paralardaki değer kaybı dikkat çekiyor.

  11 Ekim 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Finansal piyasalar tarafından merakla beklenen ABD Üretici Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Aylık ve yıllıkta beklentileri aşan ÜFE verisinin ardından BTC’de düşüş sinyalleri görülürken dolar endeksi hızlı yükseldi.

  İngiliz bankacılık devi Standart Chartered analistleri BTC fiyatının yıl sonuna kadar 50 bin TL olacağını iddia etti. Geoffrey Kendrick madencilerin satışı hakkında “BTC’lerin yüzde 100’ü satılmaya devam ediyor ancak fiyat 50 bin dolara ulaşırsa bu oran yüzde 20-30’a inecektir.” dedi.

  Kripto para karşıtı Jim Cramer, BTC’de çöküş yaşanacağını iddia etti: “Altın yatırımı yapmam, çünkü altın iyi durumda değil. Bitcoin yatırımı da yapamam çünkü o da çok sert şekilde düşüş yaşayacak.”

  Zincir üstü veri analiz platformu Glassnode raporuna göre uzun vadeli yatırımcılar her ay 1.35 milyar dolar değerinde BTC tutuyor. Toplamda 14.85 milyon BTC’nin uzun vade için tutulması piyasada likidite açığına neden oluyor.

  JPMorgan tarafından geliştirilen blok zinciri tabanlı ödeme işlemi BlackRock ve Barclays gibi dev şirketlerin kullanımına açıldı. Tokenize edilen teminat ağı üzerinden ödeme yapan finans dünyasının devlerinin bu hamlesi kripto paraların benimsenmesi adına önemli bulundu.

  Web3 Vakfı, Polkadot (DOT) ağının gelişimi için 40 milyon dolarlık hibe vereceğini duyurdu. DOT fiyatındaki hayal kırıklığına rağmen ağın aktif çekirdek geliştirici sayısının giderek artması dikkatlerden kaçmıyor.

  Dev kripto para borsası Binance Cross Marjin platformuna SEI/TUSD, SEI/FDUSD ve WBETH/ETH paritelerini ekledi. Marjin işlemler, kullanıcıların tüm hesap bakiyelerini teminat alıp pozisyon yönetiminde yüksek kazanç fırsatı sunar.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC kritik destek seviyesinin biraz altında fiyatlanırken piyasadaki belirsizlik yatırımcıları endişelendiriyor. BTC ve popüler altcoinlerin yeniden yükselişe geçmesi için bekleyiş sürüyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle