BTC kritik direnç seviyesinde! Analistlerden yorum geldi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş sürüyor. Boğalarının baskısıyla son BTC fiyatında 18 ayın en yüksek seviyesi bir kez daha test edildi.

  Kripto para piyasasındaki son verilere göre BTC fiyatındaki yükseliş hız kazandı. Wall Street’in açılışıyla birlikte BTC’de yukarı yönlü hareket dikkat çekti. Asya piyasalarının açık olduğu saatlerde kripto paralarda yatay yönlü hareketler görülürken akşam saatlerinde BTC boğaları baskıyı arttırdı.

  Kripto para yatırımcıları, bu yükselişin arkasındaki sebebi merak ederken ünlü analist Skew’den yanıt geldi. Anonim kripto para analisti Skew, BTC fiyatının 38 bin dolara göz kırpmasının arkasında tek bir olay olduğunu savundu. X hesabından açıklamalar yapan ünlü analist, “Bazı alıcılar, muhtemelen tek bir alıcı, piyasayı yukarı çekmeye çalışıyor. Spot ve vadeli işlemler arasındaki korelasyon net bir biçimde gözlemlenebiliyor.” açıklamasında bulundu.

  Tecrübeli Analistlerden BTC Tahmini

  Tecrübeli analist Skew, uzun BTC pozisyonunun kapatıldığını ve ivmenin artmasıyla birlikte daha düşük zaman dilimlerinde 38 bin dolarlık zirvenin ötesine geçilerek daha yüksek vir zirvenin görülmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan bazı analistler ise direnç seviyelerinin düşeceği yönünde iyimser görüşler bildirdi.

  MN Trading kurucusu Michael van de Poppe, BTC fiyatında 38 bin dolardan geçen direncin kırılacağını ve hedefin 40 bin dolar olduğunu söyledi: “Yeni direnç seviyesine yavaşça yaklaşılırken 38 bin dolar seviyesinin kırılmasının ardından bizleri 40 bin dolar bekliyor.” BTC’deki son durumu olumlu şeklinde yorumlayan analistin bu paylaşımı yatırımcıları heyecanlandırdı.

  BTC ve ETH Yeni Zirveler Peşinde

  Ünlü analist Daan Crypto Trades ise 38 bin doların güçlü bir direnç olduğunu, bunun kırılması durumunda boğa sezonunun daha yakın olacağını öne sürdü. Popüler analist ayrıca en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için de 2 bin 150 dolar hedefi verdi. Bazı analistler ise 40 bin doların test edilmesinin hemen ardından geri çekilme yaşanacağını öne sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle