Kriptopara

İniş ve çıkışlarıyla 15-21 Şubat Ethereum borsa özeti 2021

  Altcoin piyasasının lideri olan Ethereum (ETH), geride bıraktığımız hafta çok hareketli bir dönem yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, uzun bir süredir beklenen 2 bin dolar barajını aşan Ethereum, yatırımcısının yüzünü güldürse de bu bölgede kalıcı olmadı.

  Bitcoin’den sonra kripto para dünyasının en çok işlem hacmine ve piyasa değerine sahip olan kripto para birimi Ethereum hafta içinde piyasaya etki edebilecek pek çok gelişmeyle de gündeme geldi. Kripto para camiasının önde gelen isimlerinin sık sık bahsettiği ve dilinden düşürmediği Ethereum fiyatında 15 Şubat ile 21 Şubat tarihleri arasında yaşanan tüm gelişmeleri haftalık borsa özetimizde bulabilirsiniz. 

  15 Şubat 2021 Pazartesi ETH Borsa Gelişmeleri

  Genel anlamda altcoinlerde görülen düzeltme hareketinin de etkisi ile negatif görünümde haftaya başlayan Ethereum, açılışı bin 800 dolar seviyesinde yaptı. Kripto para birimi 24 saat içinde bin 835 dolara kadar çıktı, aynı zamanda gün içinde en düşük seviye olarak bin 611 doları gördü. ETH boğalarının çabalarına rağmen haftanın ilk işlem gününde yüzde 1.27 oranında değer kaybeden lider altcoin günü bin 778 dolarda tamamladı.

  Kripto para basınında çıkan haberler, Ethereum’un bu hafta Bitcoin’den önce kendi hedefine ulaşabileceğini öne sürdü. Bu haberlerin de etkisi ile bireysel yatırımcılar Ethereum satın almaya ağırlık gösterirken, paritenin pozitif yönde olduğunu hatırlatan analistler, hafta içinde yaşanabilecek fiyat rekorunun sinyallerini bu gün içinde verdi.

  16 Şubat 2021 Salı ETH Borsa Gelişmeleri

  Kripto para basınında yer alan pozitif haberlerin etkisi ile hareketine yukarı yönlü ivme ile devam eden Ethereum fiyatı açılışta bin 788 dolar seviyesindeydi. Yüzde 0.16 gibi düşük denilebilecek bir oranla değer kazanan ETH fiyatını bin 781 dolar seviyesine taşımayı başardı. Gün içinde en yüksek bin 827’ye kadar tırmanan ETH rekorun sinyallerini vermeye başladı.

  Bitcoin’den önce hedefine ulaşacağı beklenen ETH hakkında kripto para basınında olumlu haberler gelmeye devam etti. Cardano kurucusunun Ethereum hakkında yaptığı sert açıklamalar yeterince benimsenmeyince perakende yatırımcılar Etheruem’a olan ilgilerini daha da arttırmış oldu. 

  17 Şubat 2021 Çarşamba ETH Borsa Gelişmeleri

  Ethereum fiyatında yatırımcıları sevindiren hareketlilik Çarşamba gününde kendini gösterdi. Lider altcoin fiyatı güne bin 781 dolardan başladı ve 24 saat içinde en yüksek seviye olarak bin 854 doları gördü. Günü yüzde 3.72 oranında kazançla bin 847 dolarda kapatan Ethereum fiyatında 2 bin dolar seslerinin yüksek perdeden duyulmaya başlanması altcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

  Kripto para piyasasında Bitcoin’in en büyük rakibi olarak görülen Ethereum kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı. Uzun bir süredir perakende altcoin yatırımcılarının en güvendiği ve favori gösterdiği kripto para birimi olan ETH üzerinde kurumsal ilginin yoğunlaşması, ETH topluluğunda da olumlu tepki gördü.

  18 Şubat 2021 Perşembe ETH Borsa Gelişmeleri

  Ethereum fiyatındaki pozitif görünüm devam ederken ETH paritesi son 24 saat içinde yüzde 4.66 oranında değer kazandı. ETH/USD işlem çifti bin 950 dolara kadar hızlı bir yükseliş yaşasa da bir miktar geri çekilerek bin 934 dolarla günü kapadı. Kripto para uzmanları, Ethereum’un Bitcoin’den önce hedefine ulaşabileceğini söylemesi ile birlikte ETH boğalarında yükseliş desteği artış gösterdi. 

  Blockchain dünyasındaki zincir içi verileri analiz eden kripto para uzmanları, Ethereum’a yönelik büyük bir kurumsal yatırım dalgasının başladığını ortaya koydu. ETH fiyatındaki değişimi yorumlayan analistler, kripto para borsalarından gelen güncel veriler ışığında lider altcoine kurumsal yatırımların hız kazandığını belirtti. Bu gelişmelerin kripto para basınına yansıması, ETH fiyatındaki 2 bin dolar hedefinin daha yakın olduğunu düşündürttü. Büyük kurumsal yatırımcı desteğini arkasına alan Ethereum hedefine doğru emin adımlarla ilerlemeye başladı. 

  19 Şubat 2021 Cuma ETH Borsa Gelişmeleri

  Lider altcoin Cuma gününe bin 934 dolar seviyesinde başladı. Oldukça hareketli bir gün geçiren ETH fiyatı 24 saat içinde en yüksek bin 968 dolara, en düşük bin 892 dolar arasında hareket etti. Volatil geçen işlem gününde yüzde 1.11 oranında değer kazanmayı bilen Ethereum, yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam etti. Popüler kripto paranın fiyatı işlem gününün sonunda bin 955 dolar seviyesine oturdu ve 2 bin dolar hedefine bir adım daha yaklaştı.

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı ünlü isimlerden Meltem Demirörs, son paylaşımında Ethereum’a eşi benzeri görülmemiş düzeyde kurumsal ilgi odluğunu vurguladı. ETH yatırımına hız veren kurumsal şirketlerin yüklü miktarda Ether satın alacağı düşüncesi, boğaları da harekete geçirdi. Hem vadeli işlemler piyasasında hem de stok market üzerinden Ethereum satın alımlarının hız kazanması kaçınılmaz sonu daha da yaklaştırdı ve 2 bin dolar hedefine doğru yelken açılmış oldu.

  20 Şubat 2021 Cumartesi ETH Borsa Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında özellikle altcoin yatırımcılarının uzun bir süredir beklediği ETH fiyatında 2 bin dolar hedefi nihayet gerçekleşti. Lider altcoin, bin 955 dolar ile başladığı Cumartesi gününde 2 bin 40 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi rekoruna ulaştı. ATH gören Ethereum fiyatında buna rağmen 2 bin dolar barajının üzerinde kalıcılık sağlanamadı. 

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre, bazı kripto para borsalarının Ethereum 2.0 güncellemesi ile elde edilen merkeziyetsizliğe zarar verebileceği endişesi yatırımcıyı tedirgin etti. Öte yandan 2 bin dolar barajının görülmesi ile yeni bir ATH yapan Ethereum, bu seviyede yoğun bir satış baskısı ile karşılaştı. Edinilen bilgilere göre Ethereum işlem fiyatlarının da yüksek olmasını bahane eden Ether madencileri, tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna ulaşıldığı anda Ether satmaya başladı. Günün sonunda fiyatta bir miktar geri çekilme oldu ancak kripto para uzmanları Ethereum paritesinde trend yönünün hala pozitif kaldığını vurguladı. 

  21 Şubat 2021 Pazar ETH Borsa Gelişmeleri

  Uzun bir süredir beklenen ETH fiyatındaki 2 bin dolar barajının geçilmesinin ardından yaşanan düzeltme hareketi, fiyatları bin 912 dolar seviyesine kadar düşürdü. Güne bu seviyeden başlayan lider altcoin, gün içinde en yüksek bin 974 dolar en düşük ise bin 885 doları gördü. Madencilerin satışlarına devam etme endişesine rağmen son 24 saatte yüzde 1.02 oranında değer kazanarak önceki günün kayıplarını bir miktar telafi eden Ethereum fiyatı günü bin 933 dolar seviyesinde kapadı.

  Kripto para piyasasının en popüler altcoinlerinin başında yer alan Ethereum, oldukça hareketli bir hafta geçirdi. Hafta başında bin 800 dolar seviyesinde olan ETH fiyatı, boğaların da yoğun çabası ile 2 bin dolarlık barajı geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Ether fiyatının 2 bin dolar üzerinde kalıcı olmaması da kripto para basınında geniş yankı buldu. Kripto para uzmanlarının açıklamasına göre Ethereum madencilerinin satışları ve Binance Coin (BNB) fiyatındaki rekor yükseliş, ETH fiyatında istikrarı sağlayamadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın yerel kripto para birimi BNB’nin Ethereum’u geçebileceği yönündeki açıklamaları, Ethereum boğalarının da güç kaybetmesine sebep oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle