DOGE fiyatı çakılırken Elon Musk’tan yeni paylaşım

  Kripto para piyasasında kendini “Dogefather” yani Doge babası olarak tanıtan Elon Musk, son paylaşımı ile dikkat çekti. Ünlü milyarder, sosyal medya hesabından DOGE işlem ücreti ile ilgili yorumlarda bulundu…

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş hareketi devam ederken, altcoinler arasında Dogecoin (DOGE) büyük bir yara aldı. Son birkaç gündür sert düzeltme yaşayan DOGE fiyatı yatırımcıları tedirgin ederken ünlü milyarder Elon Musk’tan yeni paylaşımlar geldi. Ancak bu paylaşımlar, DOGE fiyatında toparlanma belirtisi göstermeye yeterli olmadı. 

  Toplam piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi DOGE, son 7 günde yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti. Son dönemde hızlı düşen DOGE fiyatındaki bu gerileme yatırımcısını da tedirgin etti. Bir zamanlar en çok yükselen kripto para birimi olan Dogecoin, şu anda en değerli kripto para birimleri içinde en fazla değer kaybeden coin oldu.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Elon Musk Paylaşımı DOGE Fiyatına Etki Etmedi

  Tesla CEO’su Elon Musk, son dönemde suskunluğunu koruyordu. DOGE yatırımcıları, geçen aylarda yaptığı paylaşımlar ile fiyatı rekor seviyelere çıkaran Elon Musk’tan yeni bir sinyal beklemeye devam ediyor.

  Bugün DOGE hakkında atılan bir tweete yanıt veren ünlü milyarder, bu hareketi ile beklenen toparlanmayı başlatmada yeterli olamadı. Musk, Dogecoin geliştiricilerinden birisi olan Ross Nicoll’un bir tweetine yanıt vermesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Ancak bu cevabının DOGE fiyatına olumlu yansıması olmadı.

  DOGE İşlem Ücreti Açıklaması

  Nicoll, gelen birçok eleştiriye rağmen gerçekten de DOGE’un işlem ücreti modelini değiştirebileceklerini vurgulan bir paylaşım yaptı. Bunun üzerinde çalıştıklarını belirten Dogecoin geliştiricisi, bu konuyla ilgili bir yayın yapacağını da duyurmuş oldu. 

  Dogefather olarak bilinen Elon Musk da bu paylaşıma ilk yanıt veren kişilerden biri oldu. Ünlü milyarder, bunun önemli bir gelişme olduğunu belirterek daha önce kullandığı ifadelere hala inandığını belirtti. Hatırlanacağı üzere Musk, Bitcoin’in enerji modelini eleştirdiği dönemde DOGE’un da benzer modeli kullandığı yönündeki eleştirilere “değişim şart” cevabını vermişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle