Kriptopara

5 Usta Analistten IMX Coin Geleceği ve 2022 Fiyat Tahmini

  Piyasalara yön veren usta analizler IMX Coin hakkında yeni tahminlerini revize ettiler. 2022 yılında güçlü projeye yatırım yapmak isteyenler için IMX Coin hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. IMX Coin geleceği hakkında fiyat tahminlerine ve proje detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Immutable X Coin Geleceği

  Immutable X, Ethereum üzerinde NFT’ler için sağladığı çözüm önerileri ile gelecek vizyonu olumlu görülmektedir. 2021 yılı sonu ve 2022 yılının ilk aylarında piyasaları etkileyen belirsizlikler nedeniyle IMX Coin geleceği kısa vadede riskli görülmüştür. 

  Piyasalara yön veren uzmanların genel kanısı ise uzun vadeli yatırım için portföylere eklenebileceği yönündedir. IMX Coin geleceği hakkında bazı görüşler ise şöyledir:

  • Tech News Leader: 3 yıllık teknik analizlerde IMX pozitif görünüm çizmiştir. Büyüme eğilimi 2022 – 2025 döneminde sürdürmesi beklenmektedir. 
  • Treading Beast: 2023 yılında IMX Coin için fiyat beklentisini yükseltmiştir. Yıl sonunda 2.63 dolar seviyesini işaret eden uzmanlar, düşüşe karşı önlem alınması gerektiğini de belirtmişlerdir. 

  IMX Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  IMX/USD grafik analizine göre kısa vadede 17 dolar hedefi görülse de düşüş eğilimi devam etmektedir. Uzun vadede mevcut formasyona göre düşüş kanalı içinden çıkması halinde iyi bir getiri sunabileceği tahmin edilmektedir. Yatırımcıların riski dağıtarak listelerine eklemesi daha faydalı görülmüştür. Direnç – destek noktasının gelecek dönemde yeniden belirlenerek olması fiyatlanmanın hedefin altında kalacağı riskini de ortaya çıkarmaktadır. 

  Immutable X Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  IMX Coin, Immutable X protokolünün ERC – 20 yardımcı program belirtecidir. Çalışma prensibi üç temel durumu kapsamaktadır. Ücretler, stake ve yönetişim için kullanılarak protokol üzerinde çalışmaktadır. Eşler arası ticaret için sıfır gaz ücreti sunmasıyla dikkat çekmektedir. Protokol ücretlerinin %20’si IMX olarak ödenmektedir. IMX, platformun yerel para birimi olarak piyasalarda yatırım amaçlı da tercih edilebilen bir coindir. 

  Immutable X Coin Fiyatı Kaç Dolar

  IMX Coin fiyatı Kasım 2021 itibariyle en yüksek seviyesini görmüştür. 9,50 dolar seviyesinden sonra sert bir düşüş yaşayan IMX, 2022 itibariyle 1 dolar seviyesine kadar fiyatını geri çekmiştir. Yaşanan bu düşüş yeni alım fırsatları için potansiyel sunmaktadır. Ancak fiyatında görülecek volatiliteye karşı yatırımcısının temkinli olması gerekmektedir. 

  IMX Coin Ne Olur?

  Geleceğine yönelik uzman tahminlerinde olduğu gibi IMX uzun vadede olumlu projeksiyona sahiptir. Metaverse projelerinin sözleşmeli olarak çıkacağı etkili bir proje olarak değerlendirilmektedir. Uzun vadede yüksek kar potansiyeline sahip olmasını da bu projelerle etkileşime borçludur. 2022 yılında görülen riskler negatif eğilime neden olmaktadır. Bu nedenle yatırım amaçlı fiyat tahmini yapılırken risklerin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. 

  Immutable X Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Immutable X projesi Open Sea gibi güçlü ve güvenilir destekçilere sahiptir. SEC tarafından da desteklenen Coinbase üzerinde yer almasıyla da Scam çıkması düşük bir ihtimal olarak görülmüştür. Projenin güçlü yanları ve güvenilirliğine yönelik olumlu tahminler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırım amaçlı tercih edeceklerin mevcut formasyon ve fiyat hareketlerine göre işlem yapması daha doğru olacaktır. 

  Immutable X Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Immutable X, zk – toplamalarını kullanan ve sadece NFT’lere odaklanan ilk katmak iki çözümlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Ethereum ekosisteminin gelişiminin en uç noktasında yer alması da projenin benzersiz yanlarından biridir. Gelecekte varsayılan NFT blok zinciri olma potansiyeli de projeyi güçlendirmiştir. IMX’in benzersiz bazı yönleri şunlardır:

  • NFT’ler için Ethereum üzerinde ilk katmak – iki ölçekleme çözümüne sahiptir. 
  • NFT’lerin basımı ve ticari için sıfır gaz ücretleri sunmaktadır. 
  • Kullanıcıların ERC – 20 ve ERC – 721 jetonları gibi varlıkları büyük ölçekte oluşturmalarını sağlar.  

  Immutable X Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  IMX Coin avantajları:

  • Eşler arası ticaret için sıfır gaz ücreti sunar.
  • Kullanıcılara kendi ticaret ücretlerini belirleme esnekliği sağlar. 
  • Merkezi bir yan zincir değildir. 
  • Piyasa hareketi ve proje hedefi gelecek için olumludur. 

  IMX Coin dezavantajları:

  • Hala tam olarak çözülemeyen sorunlar karşısında altyapı sorunları yaşayabilir. 
  • Belirsizlik halinin olması yatırım amaçlı tercihlerde risk teşkil eder. 

  Immutable X Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Dünyanın önde gelen kripto para borsalarında kendine güçlü bir yer edinmiştir. Kullanıcıların birçok işlem çifti ile bu platformlarda ticaretini yapmasına izin vermektedir. IMX Coin’in listelendiği en güvenilir kripto para borsalarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • OKX
  • Hotcoin Global 
  • Bybit
  • KuCoin 
  • Coinbase Exchange 

  IMX Coin Fiyat Tahminleri

  IMX Coin, 200 milyon dolarlık C serisi finansman turunun ardından %50 oranında değer kazanmayı başarmıştır. Bağış toplama turu sonrasında başarısı zirve yarışında olumlu fiyat etkisi göstermiştir. 

  Fiyat beklentileri sadece analistlerin tahminlerini içermektedir. Bu nedenle risklere karşı yatırımcısının her zaman temkinli olması gerekmektedir. Uzmanların IMX fiyat tahminleri ise kısaca şöyledir: 

  • Coin Codex: IMX değerinin 2022 itibariyle %25’in üzerinde kar potansiyeli taşıdığı aktarılmıştır. Ancak piyasa riskleri yıl sonu fiyat hedefini negatif etkileyebileceği belirtilmiştir. 
  • Price Prediction: IMX Coin’in mevcut formasyonda 1.02 dolar seviyesine düşüş kanalı içinde olduğunu aktarmıştır. Yeni fiyatlanma döneminde yatırımcıları uyarmaktadır. 
  • Wallet Investor: IMX 1 yıllık yatırım için riskli görülmüştür. Orta vadede ise 17 dolar hedefi tahmin edilmiştir. 

  Sonuç Olarak

  Yazımızda, IMX Coin geleceğine ilişkin uzman yorumlarına yer verdik. Immutable X projesinin Ethereum üzerinde düşük ölçeklenebilirlik, kötü kullanıcı deneyimi ve likidite azlığı gibi sınırlamaları ortadan kaldırmasının gelecekte parlayacağı yorumlarını doğurmuştur. Son dönemin parlayan yıldızı IMX, uzun vadeli pozitif yönde değerlendirilmiştir. Uzmanların kısa ve orta vadeli pozisyonda beklentileri ise riskler nedeniyle negatif eğilimdedir.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle