Bitcoin (BTC) ve altcoinler hakkında milyarder yatırımcıdan açıklamalar

  Bitcoin ve altcoinler hakkında 140 milyar dolarlık DoubleLine Capital’ın kurucu ismi Jeffrey Gundlach dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Ünlü milyarder Bitcoin ile altını kıyasladı…

  Finans dünyasının en popüler ve en zengin isimlerinden olan Jeffrey Gundlach, yeni açıklamalarıyla kripto para basınında gündem oldu. Kişisel servetinin 2.2 milyar dolar olduğu tahmin edilen ünlü milyarder, aynı zamanda 140 milyar dolarlık DoubleLine Capital’ın kurucu ismi olarak biliniyor. 

  Gundlach yıl başında yaptığı Bitcoin (BTC) açıklamasında, kripto para yatırımcılarını olası bir balon oluşumuna karşı uyarmış, dikkatli olmalarını tavsiye etmiştir. Kripto para sektöründe büyük ilgi gören bu açıklamaların ardından popüler milyarder aradan geçen 1 ay sonra yine Bitcoin’i hedef aldı. 

  Piyasalarda Güvenli Liman Arayışı 

  Gundlach, uzun bir zamandır ABD dolarındaki enflasyonist hareketlere karşı altını destekleyen bir tarafta yer alıyordu. Milyarder yatırımcı, bu görüşünün geride bıraktığımız son 6 ay içinde değişmeye başladığını vurguladı. DoubleLine Capital’ın kurucusu, ABD dolarına ve altına karşı tavrının artık nötr olduğunu duyurmasıyla dikkatleri üzerine çekti. 

  Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi başladığından beri Bitcoin pazarına ne kadar fazla sermaye girdiğine dikkat çekti. Kripto para piyasasının giderek büyümeye devam ettiğini vurgulayan milyarder, altının üstlenemediği rolü artık Bitcoin’in üstlendiğini hatırlattı.

  Bitcoin Fiyatında Yeniden Balon Uyarısı 

  2017 yılının Aralık ayında geçemediği 20 bin dolarlık rekoru kıran Bitcoin fiyatı 52 bin doların üzerine kadar yükselmeyi başardı. DoubleLine Capital’ın kurucusu Jeffrey Gundlach, bu hızlı yükseliş konusunda kripto para yatırımcılarına önemli uyarılarda bulunmaya devam etti. Ünlü milyardere göre bu seviyelere yükselen Bitcoin, artık balon bölgesine girmiş görünüyor.

  Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in ocak ayı performansını değerlendirirken kripto para yatırımcılarına geçmişte olduğu gibi “balon” uyarısını tekrarladı. Piyasanın kontrolsüz bir şekilde BTC boğalarının eline geçtiğini vurgulayan milyarder yatırımcı, onun bu halinden hoşlanmadığını dile getirdi. Bu açıklamalar kripto para topluluğu içinde büyük ses getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle