Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 8 – 14 Haziran 2021

  Kripto para piyasasının genelinde görülen sert düzeltme hareketlerinden sonra altcoin fiyatlarında da yüksek volatilite dikkat çekti. Lider altcoin Ethereum fiyatında iniş ve çıkışların olduğu bir haftada yatırımcılar yükseliş beklentilerini sürdürdü.

  Ethereum fiyatına etki edebilecek önemli gelişmelerin yer aldığı 8 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında Ethereum borsa özetini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  8 Haziran Salı Ethereum Borsa Özeti 

  ETH fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcılar çarşamba gününde de umduklarını bulamadı. Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş trendi ETH fiyatına da olumsuz yansıdı. Lider altcoin fiyatı çarşamba gününde yüzde 3.16 oranında değer kaybı yaşayarak 2.510 dolar seviyesine kadar geriledi. Uzmanlar bu destekten yükseliş gelebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. 

  8 Haziran 2021 Salı günü itibarıyla DeFi Pulse verileri, merkeziyetsiz finans ekosistemindeki toplam kilitlenmiş varlık miktarını 58,31 milyar dolar şeklinde gösterdi. CoinGecko verilerine göre, DeFi protokollerinin toplam piyasa değeri ise 80,84 milyar dolar olarak hesaplandı. Bu verilere göre bir günde 10 milyar dolardan fazla kayıp yaşanması ETH fiyatını da olumsuz etkiledi. 

  Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin'e 2016'da yaptığı 25 bin dolarlık yatırımından 4 milyon dolardan fazla kâr ettiğini açıkladı. Buterin, bu paranın tümünü bağışladığını belirtti.

  9 Haziran Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Bir süredir düşüş sinyalleri veren Ethereum fiyatında nihayet yükseliş hareketleri görülmeye başlandı. 10 Haziran Perşembe gününde kripto para piyasasına damgasını vuran olumlu haberlerin etkisi ile piyasa genelinde bir yükseliş yaşandı. ETH fiyatı ise bu olumlu havada yüzde 3.81 oranında yükselerek dünkü kayıplarını telafi etti. Ethereum fiyatı bu yükselişle birlikte yeniden 2.606 dolar seviyesine tırmandı. 

  El Salvador’dan gelen iyimser haberlerinin ardından kripto varlıkları bugün tekrar toparlanma trendine girdi. Kamu piyasaları ve tohum yatırımcısı Daniel Cheung, önümüzdeki aylarda Ethereum’un temelleri ve neden Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini açıklayan bir yazı paylaştı.

  Amerika buz hokey ligi National Hockey League’de (NHL) yer alan Kaliforniya buz hokeyi takımı San Jose Sharks önemli bir duyuru yaptı. Takım, gelecek sezondan itibaren kulüp ve taraftar ürünlerinin yanı sıra maç biletlerinde Ethereum ödemelerini kabul edeceğini duyurdu

  10 Haziran Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Lider altcoin Ethereum, kripto para piyasasının genelinde yaşanan düzeltme hareketinden olumsuz etkilendi. En değerli kripto para birimleri listesinde ilk 10 içinde yer alan tüm projelerde olduğu gibi ETH fiyatı da sert düştü. Güne 2.607 dolarda başlayan ETH fiyatı gün içinde yüzde 5.23 oranında kayıp yaşayarak kapanışta 2.459 dolardan işlem gördü

  ETC ekibi tarafından yapılan resmi duyuruya göre Magneto yükseltmesi, Ethereum’un Berlin yükseltmesi ile birlikte ECIP-1103’ü içerecek. Berlin yükseltmesi sırasında uygulanan dört EIP, şimdi Ethereum Classic’te de yer alacak.

  ABD’nin IIIinois eyaletinde bulunan Hendwr çiftliğinde de inek gübresiyle Ethereum madenciliği yapıldığı açıklandı. Bu şekilde inek pisliğinden üretilen enerjinin üçte ikisi çiftlik enerjisi için, üçte biri ise Ethereum madenciliği için kullanılıyor.

  11 Haziran Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Ethereum fiyatına, altcoin yatırımcılarını endişelendiren ve acemi yatırımcılara panik yaptıran düşüş trendi 11 Haziran Cuma gününde de sürdü. Gün içinde yaklaşık yüzde 5 oranında değer kaybı yaşayan ETH fiyatı 2.351 dolar seviyesine kadar gerilemesiyle panik yaşattı. Kripto para uzmanlarının kritik destek bölgesi olarak adlandırdığı 2 bin 300 dolarlı seviyelere kadar düşen Ethereum’un hafta sonuna kadar nasıl bir grafik çizeceği merak konusu oldu. 

  Ethereum kurucu ortağı Anthony Di Iorio, sırasıyla Cardano ve Polkadot‘un kurucuları Charles Hoskinson ve Gavin Woods’u sevdiğini açıkladı. Cardano ve Polkadot’ta büyük potansiyel gördüğünü söyleyen kurucu ortağa göre, ikisi sektöre yeni bir bakış açısı getirdi ve büyük şeyler başarmaya hazırlanıyorlar.

  12 Haziran Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde durgunluk hakim olduğu 12 Haziran Cumartesi gününde Ethereum yerini korumayı başardı. Bitcoin fiyatında düşüş yaşanırken Ethereum fiyatının 2 bin 300 dolar desteğine tutunması yatırımcıları yükseliş için umutlandıran bir gelişme oldu. Lider altcoin cumartesi gününde yüzde 0.72 değer kazanarak günün sonunda 2.368 dolar seviyesinden işlem gördü. 

  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, beşinci en büyük kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA) kripto alanına yeni fikirler getirdiğini söyledi. Ethereum yaratıcısı, Cardano’nun geliştirilmesinde alınan akademik araştırmalara yönelik derin ve titiz yaklaşımın “abartılı” olduğunu savundu.

  13 Haziran Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Elon Musk etkisi ile kripto para piyasasının yeniden şaha kalkması, Ethereum yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Bir süredir büyük bir yükseliş rallisi başlatarak toparlanması beklenen Ethereum 13 Haziran Pazar gününde bu hareketi gerçekleştirdi. Piyasadaki olumlu havanın etkisi ile gün içinde yüzde 5.90 oranında değer kazanan Ethereum yeniden 2 bin 500 dolar barajının üzerine çıkmayı başardı. Uzmanlar kripto para piyasasındaki yükseliş hareketinin devam edebileceğini belirtti. 

  Dijital varlık yöneticisi CoinShares, yatırımcıların Ethereum, XRP, Cardano (ADA) ve diğer bazı kripto varlıklara milyonlarca dolar kaynak akıttığını açıkladı. Dev şirket tarafından paylaşılan veriler, Ethereum’un 33 milyon dolarlık girişleri yakalayarak, alıcılar için en çok tercih edilen altcoinlerden biri olduğunu gözler önüne serdi. 

  Kurumsal yatırımcıların son beş haftanın dördünde dijital varlıkların net satıcıları olduğu görülse de Ethereum satışlarında bariz gerileme olması dikkat çekti. Uzmanların ve deneyimli analistlerin paylaştığı haftalık fon akışları raporu, piyasa duyarlılığının kademeli olarak iyileştiğini gösterdi. Ethereum fiyatındaki hızlı yükseliş yatırımcıların da yüzünü güldürmeyi başardı. 

  14 Haziran Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde de ETH fiyatındaki yükseliş sinyalleri devam etti. Ethereum fiyatı 2.508 dolarla başladığı 14 Haziran Pazartesi gününe 2.606 dolarları gördü. Ancak günün sonunda yüzde 2.92 oranında değer kazancını koruyan ETH fiyatı 2.581 dolardan işlem görerek günü kapadı.

  Lider altcoin Ethereum, kilit olarak görülen 2.550 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı ve yukarı yönlü hareket seviyelerini biraz uzattı. Analistler, en büyük ikinci paranın yükselen imajını korumak için olanca gücünü kullanmaya hazır durduğunu belirten açıklamalar yaptı. 

  Nvidia CEO’su Jensen Huang, Ethereum’un kat ettiği yoldan memnun olduğunu açıkladı. Teknoloji sektörünün önemli ismi, Ethereum’un şu an için DeFi sektörünün ve blockchain teknolojisinin temellerinden birisini oluşturduğuna dikkat çekerken potansiyelinin çok yüksek olduğunu vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle