TOKO (TKO) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Staking kazançları ile gündeme gelen TKO Coin hakkında bilgileri bu yazımızda ele alacağız. Piyasada yeni olan ve adından sıkça söz ettirmeye başlayan TKO Coin nasıl alınır, avantajları neler, gelecekte ne noktada olabilir sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız.

  TOKO (TKO) Coin Nedir?

  TOKO (TKO) Coin, Tokocrypto isimli kripto para borsası tarafından çıkarılmış olan kripto para birimidir. TOKO Coin, yeni nesil altcoinler arasında yer alıyor. TOKO Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen bir altcoindir. 1-7 Nisan 2021 tarihleri arasında dağıtımı yapılan yeni nesil TKO Coin, BNB staking karşılığında edinilen bir kripto para olarak kendini tanıttı. Binance borsasında BNB Coin stake eden kullanıcılar pasif gelirlerini TKO Coin olarak alabilecekler.

  TKO Coin Yorum

  TKO Coin hakkında analist yorumlarına bakıldığında, TKO Coin’in özelliklerinden etkilendikleri anlaşılıyor. NFT piyasasına dahil oluşu, stake edilebilir yönü ile yatırımcıların dikkatini çekeceğinden söz edilmiş. Diğer yandan hızlı bir yükselişle piyasaya giriş yapacağı analistlerin ortak görüşü olarak yorumlara yansıyor.

  Yatırımcılar ise TKO Coin dağıtımına odaklanmış durumda. İlk adımda avantajlı şekilde TKO Coin elde edebilmek için harekete geçtikleri görülüyor. Cüzdanlarında Binance Coin stake eden yatırımcıların TKO Coin ile ilk işlem yapacak kitle olduğu ayrıca belirtilmiş. 

  TOKO (TKO) Coin Geleceği

  TKO Coin’in geleceği analistler tarafından parlak görülüyor. Analistler TKO Coin’in 0,10 dolar fiyatla piyasa çıktığı gün, kısa vadede 1 dolar üzerine çıkacağını belirtmişlerdi. Bu tahminler doğru çıktı ve TKO Coin hızlı bir yükseliş yaptı. Analistler TOKO Coin’in yatırımcılarına 1 gün için 10 kat değer katabilecek bir altcoin olduğunu belirtiyorlar. 2021 yılının ilk yarısı tamamlanmadan fiyatının 4 dolar bandını aşması bekleniyor. 

  TOKO (TKO) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 TKO coin fiyatı %toko+try% TL. Döviz cinsinden ise %toko+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, TOKO fiyatı 24 saatte %toko+yuzde%.

  TKO Coin ve diğer kripto para birimlerinin yüksek fiyat oynaklığına sahip olduğu bilinmelidir. Alım-satım öncesinden piyasa volatilitesine göre değişen anlık fiyatlar takip edilmelidir.

  TOKO (TKO) Coin Nasıl Alınır?

  TOKO (TKO) Coin almak için Binance veya Gate.io kripto para borsası platformlarından tercih edilene internetten erişim gerçekleştirilmelidir. Ardından platform ana sayfasından “yeni kayıt ol“ sekmesi tercih edilir. Burada gelen tablo e-posta ve kimlik bilgileriyle doldurulup, hesap açılış onayı verilir.

  Yeni ekran üzerinden “para yatır“ sekmesine tıklanır. Yeni tablo üzerinde hesaba gönderilecek para birimi, tutarı seçilip, kredi kartından veya banka kartından hesaba para transferi yapılır. Bir sonraki adımda “kripto al“ sekmesine tıklanıp, gelen tablo üzerinden TKO kripto para birimi, miktarı seçilip, satım alma emri verilir. Alınan TKO Coin hesapta görülür. 

  Avantajları Neler?

  TKO Coin avantajı, hız ve düşük işlem masrafı olarak bilinmekte. TKO Coin yatırımları alım-satım, takas işlemlerinde hızlı bir onay sisteminden yararlanmaktadırlar. Bu kapsamda yakaladıkları avantajlı fiyatlar üzerinden işlem yapma şansları artıyor. Anlık değişen fiyatları yakalamak işlem hızıyla daha olası hale geliyor. 

  Düşük işlem masrafı ise TKO Coin’in transfer işlemlerinde en önde olan avantajıdır. Cüzdanlar arasın düşük masraflı transferi, sınır ötesine yapılabiliyor. TKO Coin sahipleri, 7/24 transfer avantajının yanında, çevrimdışı kripto cüzdanda güvenlikli saklama fırsatına sahip olurlar. 

  Dezavantajları Ne?

  TKO Coin henüz piyasaya yeni dahil olmuş bir altcoindir. Sadece Binance ve Gate.io borsalarında listeleniyor. Bu yüzden erişilebilirlik açısından diğer altcoinlere göre oldukça geride kalıyor. Zamanla farklı borsaların listelerine girmesi bekleniyor. Bu listeleme borsalar arası satışlardan kar elde etme modelini de mümkün kılmıyor.

  Diğer yandan TKO Coin’in her kripto para birimi gibi fiyat oynaklığı öndedir. Anlık fiyat takibinin yapılmasını şart kılan bu durum, yatırım riskini yükseltebiliyor. Doğru kararlar alınması halinde ise bir fırsata dönüşüyor.

  Sonuç

  Tokocrypto isimli kripto para borsası tarafından piyasaya sürülen TKO Coin, analistlerin yüksek performans bekledikleri bir altcoindir. Kısa süre içinde 4 dolarlık fiyatı çoktan aşmış olması bekleniyor. Bu altcoin’in nasıl bir yöne ilerleyeceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle