Kripto Para

PayPal Avrupa’daki kripto para merkezini seçti

  Küresel ödeme devi PayPal, kripto para sektörüne yönelik yatırımlarına devam ediyor. PayPal’ın İrlanda’da kripto para sektöründe çalışacak personel istihdamı için harekete geçtiği öğrenildi…

  İrlanda basını, küresel ödeme devi PayPal şirketinin, kripto para sektöründe çalışacak personel istihdamı için çalışmalara başladığını duyurdu. San Jose merkezli şirket, kripto paralara odaklanan iş birimi için şimdiden iş ilanları açmaya başladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz nisan ayında, İrlanda merkezli 131 çalışanını başka ülkelere yerleştireceğini duyurmuştu.

  Kripto para birimini Eylül 2020’de açan ve böylelikle Bitcoin (BTC) fiyatının ciddi oranda yükselmesine yardımcı olan Paypal yine dikkat çekti. ABD’de kripto para ticaretinin kademeli olarak kullanıma sunulmasından sonra PayPal kripto ödeme özelliğini de tanıtmıştı.

  İrlanda’yı Merkez Olarak Seçti

  Hafta başından itibaren kripto para sektörüne yönelik adımlar atılacağını söyleyen PayPal CEO’su Dan Schulman’ın açıklamaları dikkat çekti. Schulman, şirketin kripto para hizmetlerini bu ağustos ayı içinde İngiltere’de kullanıma sunacağını belirtti. 

  PayPal ayrıca merakla beklenen para çekme özelliği için çalışmaları hızlandırdı. İrlanda’da kripto para ve blockchain alanında tecrübeli personel arayan PayPal bu alanda yalnız kalmadı. San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, geçen ay Dublin’de bir varlık kurma planını duyurmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

  İrlanda’da Kripto Para Yatırımları 

  Avrupa’da yavaş yavaş hızlanan kripto para sektörüne bakıldığında İrlanda’nın öne çıktığı görülüyor. Kripto para sektörünün önde gelen şirketleri peş peşe İrlanda’da kripto para yatırımları ve şirketler açtıklarını duyuruyor. Son olarak ABD’nin en büyük bankası olmasıyla dikkat çeken BNY Mellon da mayıs ayında İrlanda’nın başkentinde kripto para ofisi açmıştı.

  Aynı süreçte kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Winklewoss ikizlerinin sahibi olduğu New York merkezli Gemini kripto para borsası da İrlanda’ya açıldı. Borsa Dublin’deki Avrupa üssünü kurmaya başladığını duyurdu. Uzmanlar, bu gidişle İrlanda’nın Avrupa’da kripto para ve blockchain merkezi olacağını belirtiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle