Ünlü yatırımcı: BTC fiyatı 250 bin dolar olacak!

  ABD’li ünlü risk sermaye yatırımcısı Tim Draper, verdiği son röportajında Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerine değindi. Popüler girişimci, BTC’nin 2022 yılı sonunda 250 bin dolarlı fiyat seviyelerine ulaşabileceğini düşünüyor…

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ünlü isimlerden biri olan Tim Draper, son röportajında kullandığı ifadelerle yine gündem oldu. Ünlü girişimci, BTC’nin 2022 yılı sonunda veya 2023 yılı başlarında 250 bin dolar fiyata ulaşmasını beklediğini söyledi. Tim Draper, en son 2019 yılının Haziran ayında da aynı tahmini yapmasıyla hafızalara kazınmıştı. 

  Bitcoin fiyatı konusunda son düzeltme ve fiyat düşüşlerine rağmen tahminini değiştirmeyen Tim Draper, açıklamalarıyla dikkat çekti. En büyük kripto para birimi Bitcoin, büyük bir fiyat artışının ardından tepe taklak oldu. Tesla şirketinin otomobil satışında BTC ile ödeme kabul etmeyeceğini açıklaması ve Çin’in yerel madencilere başlattığı savaş piyasayı olumsuz etkiledi. 

  Bitcoin Fiyatındaki Belirsizlik Sürüyor

  Lider kripto para birimi çeşitli faktörler yüzünden ciddi oranda düşüş yaşadı. Bu faktörler olmadan Bitcoin fiyatında zaten düzeltme yaşandığı görülüyordu. Geride kalan nisan ayında BTC fiyatı 64 bin 800 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu zirveden sonra BTC en yüksek fiyatına geri dönmeyi ne yazık ki başaramadı. 

  Tim Draper, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimler arasında yer alıyor. Daha önce BTC fiyatı için bazı tahminlerde bulunan ve bu tahminlerinde başarılı olan Draper, büyük ilgi topluyor. 2014 yılında BTC fiyatının 3 yıl içinde 10 bin dolara ulaşacağını söylemiş ve haklı çıkmıştı

  BTC Desteğine Devam Ediyor 

  Uzun vadede Bitcoin ve kripto para sektörünün tüm insanlara faydalı olacağına inanan Tim Draper şu açıklamalarda bulundu: “Dünyanın her yerindeki insanlar, kredi kartlarına yüzde 2-4 komisyon ödemek zorunda değil. Bitcoin kullanmak tüm insanlara fayda sağlayacak. İşçiler yurtdışındaki sevdiklerine engel olmadan para gönderebilirlerse aileler bundan yararlanır. Nijerya ve Arjantin gibi ülkelerdeki girişimciler, sermayeyi güvenilir bir para biriminde saklayabildikleri için fayda sağlayacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle