Kripto Para

ABD'li madencilik devi gaza bastı! BTC üretim rekoru kırdı

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanma sinyalleri devam ederken, piyasadaki arz durumunu etkileyebilecek bir gelişme yaşandı. En büyük kripto para madencilerinden Marathon Digital geçtiğimiz ay rekor BTC kazarak dikkatleri üzerine çekti.

  En büyük kripto para birimi BTC ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Madencilik sektörünün önde gelen temsilcilerinden Marathon Digital yeni bir rekora imza attı. Şirketten yapılan duyuruda, Aralık 2023’te rekor seviyede BTC kazdığı belirtildi. Kripto para basınında geniş yankı bulan haberin detayları belli oldu.

  ABD’nin en büyük kripto para madencilerinden Florida merkezli Marathon Digital şirketinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Şirketin resmi X hesabından yapılan paylaşımda sadece aralık ayında 1.853 BTC kazdığı duyuruldu. Bu, şirketin kendi rekorunu kırdığını gösterirken sosyal medyada bazı tartışmaları beraberinde getirdi.

  Core Scientific’in Rekorunu Kırdı

  Marathon Digital’in Aralık 2023’te 1.853 adet BTC kazması, bir önceki aya göre yüzde 56 daha artış demekti. Ayrıca şirket, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 290’lık bir artış elde etmeyi başardı. Marathon Digital sosyal medya paylaşımında “Bunun halka açık bir Bitcoin madencilik şirketi tarafından şimdiye kadar kaydedilen en yüksek aylık miktar olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Hisseleri Nasdaq borsasında işlem gören madencilik firmasının bu sonuçlarla Core Scientific’e ait olan önceki rekoru kırdığı görüldü. Bir diğer ABD’li kripto para madencisi Core Scientific, Ocak 2023’te 1.527 BTC kazarak aylık bazda BTC kazma rekorunu eline almıştı. Ancak Marathon’un son raporu bu sıralamayı değiştirdi.

  BTC Üretimi Daha da Hızlanacak

  Şirketin BTC üretiminde rekor kırmasıyla ilgili konuşan Marathon Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Fried Thiel, bu performansı hash rate rakamlarına bağladı. Şirketin yeni teknolojiye sahip madencilik cihazları saniyede 22,4 exahash ile üretim yapıyor.

  Öte yandan Marathon Digital bu performansı daha da arttırmanın yollarını arıyor. Geçen ay yapılan duyuruya göre şirket mevcut 584 megavatlık üretim kapasitesine 390 megavatlık kapasite eklemek için 179 milyon dolar harcayarak 2 madencilik merkezi daha alacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle