BTC fiyatı 3 hanelere çıkacak! Ünlü yatırımcı tarih verdi

  SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili tahminde bulundu. Dünyaca ünlü milyarder, BTC fiyatının 2025’te 170 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

  Spot ETF onayı sonrası artan volatilite, kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Sert düşüş sonrası dengelenme arayışında olan BTC 43 bin dolar seviyesinde konsolide oldu. Piyasadaki son durum bu şekildeyken, BTC fiyatının geleceği ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

  ABD’li ünlü milyarder Anthony Scaramucci, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na konuk oldu. BTC ve kripto paralara yakınlığı ile bilinen ünlü yatırımcı, BTC fiyatının 170 bin dolar seviyesine kadar çıkabileceğini söyledi. Anthony Scaramucci’ye göre bu beklentisinin arkasındaki en büyük faktör, yaklaşan BTC halving olayı.

  BTC Halving’ten Sonra Coşacak

  SkyBridge Capital kurucusu BTC fiyatının ödül yarılanmasında 45 bin dolar civarında olması halinde önemli bir sıçrama kaydedeceğini söyledi: “2025’in ortasından sonuna doğru olan zaman diliminde ben 170 bin dolara çıkacağını düşünüyorum. Halving günü fiyat neredeyse, onu 4’le çarpın. Halving’den sonraki 18 ay içinde o fiyata ulaşacaktır.” Finans dünyasının tanınmış isimlerinden Scaramucci’nin Dünya Ekonomik Forumu’ndaki bu açıklaması kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  ETF’lerin Etkisi 10 Gün İçinde Görülecek

  Ünlü milyarder, röportajın devamında BTC’deki mevcut düşüşü değerlendirdi. Scaramucci, ETF onaylarının ardından yaşanan sert satış dalgasının GBTC fonu ile ilgili olduğunu belirterek “ETF’lerin fiyatlara olan gerçek etkisini de 8-10 işlem günü içinde görürüz” ifadelerini kullandı. Öte yandan Scaramucci, kendi fonunda da kripto paralara özel bir seçenek sunacaklarını duyurdu.

  Anthony Scaramucci’nin kurucusu olduğu SkyBridge Capital, kripto paralar ve dijital varlık hisselerini birlikte tutan bir fon başlatacak. Spot BTC ETF onayının ardından 49 bin dolar seviyesine kadar çıkan BTC fiyatında sert satışlar sonrası geri çekilme sürüyor. Uzmanlara göre en büyük kripto para önümüzdeki haftalarda yeniden yükselişe geçebilir.   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle