Kripto Para

Binance NFT platformunda dünyaca ünlü eserleri satacak!

  Kripto para sektörü ile birlikte hızla büyüme gösteren NFT (non-fungible-token) pazarına açtığı NFT platformu ile dahil olan Binance, Saint Petersburg merkezli Devlet Hermitage Müzesi ile ortak çalıştıklarını açıkladı. Binance, söz konusu ortak çalışmayı dünyaca ünlü çeşitli sanat eserlerini yayınlamak adına yürütüyor.

  Kripto para sektörü Aralık 2020’den sonra çok ciddi büyüme elde etti. Ana akımda yoğun şekilde yer alan kripto para sektörü ile birlikte yine 2021 yılında NFT (non-fungible-token) sektörü de çok ciddi bir genişleme içine girdi. Çeşitli alanlardan ünlü isimlerin dahil olduğu ve popülaritesi hızla artan NFT pazarının bu büyümesi karşısında, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance da kayıtsız kalmadı. Sunduğu hizmetler arasına NFT platformunu da ekleyen Binance, dünyaca ünlü sanat eserlerinin NFT koleksiyonlarını yayınlamak için ortak çalışmalara başladı.

  The Hermitage Müzesi ile Ortak Çalışma

  Binance borsası, Leonardo da Vinci, Claude Monet, Giorgione ve Vincent van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin NFT koleksiyon versiyonlarını NFT platformunda yayınlamak üzere çeşitli ortak çalışma adımları attığını duyurdu. Binance, bu kapsamda Saint Petersburg merkezli Devlet Hermitage Müzesi ile ortak çalıştıklarını açıkladı. Ortak çalışmanın sonucunda söz konusu sanatçıların ünlü sanat eserleri, NFT olarak önümüzdeki ay açık artırma ile token olarak satışa sunulacak.

  Sanatçılar ve NFT’ye Dönüştürülecek Eserleri

  Binance tarafından 27 Temmuz tarihinde yapılan açıklamaya göre, Ağustos ayı sonunda söz konusu eserlerin NFT’ye dönüştürülmesi ve açık artırma ile satışlarının yapılması gerçekleştirilecek. Ortak çalışma ile yapılacak olan açık artırma satışlarına tüm Binance kullanıcıları da katılabilecek. Açık artırmada Leonardo da Vinci’nin “Madonna Litta” eseri, Vincent van Gogh’un “Lilac Bush” eseri, Claude Monet’in “Corner of the Garden at Montgeron” eseri ve Giorgione’nin “Judith” eseri gibi eserlerin NFT versiyonları satışa çıkarılacak.

  Her Eserin 2 NFT Kopyası Olacak

  Binance ve Devlet Hermitage Müzesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan açık artırma müzayedesi The Hermitage’a atfedilecek. Söz konusu müzayedede satışa sunulacak olan eserlerin her birinin 2 NFT kopyası oluşturulacak. Bu kopyalardan biri alıcılara satılacak ve diğerleri de müzede saklanacak. Müzede kalacak olan eserler Hermitage Müzesi direktörü Mikhail Piotrovsky tarafından imzalanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle