Voxies (VOXEL) Coin Nedir? Hangi Borsada Var? 

  Gelişmekte ve büyümekte olan kripto para piyasaları, son dönemlerde “Oyna – Kazan” modelindeki oyun ve projelerle yatırımcıları daha fazla içine çekmeye başladı. Bu alanda varlığını gösterenlerden biri olan Voxies (VOXEL) Coin de sunduğu özelliklerle dikkatleri çekmeyi başardı. VOXEL Coin ile ilgili olarak “Nedir, hangi borsada var, nasıl alınır?” gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  VOXEL Coin Nedir? 

  VOXEL Coin, en temel anlamda Voxies platformunun, Ethereum (ETH) blok zinciri altyapısı kullanılarak oluşturulmuş olan yerel kripto para birimidir. Voxies, ETH blok zinciri üzerinde birleşik eğlence, koleksiyon deneyimi ve aynı zamanda kullanıcıların sahip oldukları VOXEL 

  Coin’leri kullanarak oynayabilecekleri, tamamen işlevsel türde olan bir taktik oyunu deneyimi sunan NFT (non fungible token) türüdür. 

  Voxie’ler, her biri Voxie’yi eşsiz ve toplaması eğlenceli hale getiren, çok sayıda farklı nitelik ve özellik barındıran, prosedürler dahilinden yaratılmış Voxel Arkadaşlardır. Örneğin Voxie kostümleri ve aksesuarları gibi kozmetik niteliklerden, karakter ırkı ya da Voxie'nin hangi iş sınıfına dahil olduğu gibi temel alanlar ile ilgilenir. 

  VOXEL Projesi ve Whitepaper 

  Voxies NFT, Voxiverse’ün ilk lansman aşaması olup, oyuncuların Voxie genişletilmiş Metaverse’ünde bir hak talebine sahip olmasına, bir hak talebinde bulunulmasına izin veren ilk token dağılımını temsil etmektedir. Proje ekibi zaman içerisinde oyunculara, sahip olmaları ve onlarla oynamaları için daha fazla yol sunarak, piyasaya sürülmeye ve daha çok blok zinciri altyapısını sistemlerine entegre etmeyi planlamaktadır. 

  Voxies NFT, diğer NFT projelerinden “Voxie Tactics” isimli, taktik rol yapma oyununa bağlı olması ile ayrılmaktadır. Söz konusu oyunu, ana oynanış açısından geleneksel bir RPG ve taktik oyunu şeklindedir. Ancak blok bu oyun blok zinciri teknolojisi ile desteklenmekte ve sahiplik, oyunun esas merkezinde yer almaktadır. VOXEL Coin, bu Play To Earn (Oyna Kazan) türündeki oyunda kullanılabilen bir token olarak geliştirilmiştir. Voxies (VOXEL) Coin ile ilgili daha detaylı bilgilere, teknik makaleye ve Whitepaper bilgilerine https://whitepaper.voxies.io/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

  VOXEL Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait? 

  Voxies projesinin arkasındaki AlwaysGeeky ekibi, kendisini “All – Star Geliştirme Ekibi” olarak tanımlamaktadır. AlwaysGeek’in arkasında bulunan ekip, 15 yıldan uzun süredir oyun geliştirme deneyimine sahiptir. Ekip, EA Games, Warner Brothers Games ve Ubisoft gibi küresel çaptaki stüdyolarda çalışmıştır. Ekibin arkasında bulunduğu dünya çapında tanınmış oyunlar arasında Assassin’s Creed serisi, Far Cry serisi ve Mortal KOmbat 11 gibi büyük AAA oyun projeleri yer almıştır.

  Kullanım Alanları Nelerdir? 

  Voxies, blok zinciri üzerinde, oynaması ücretsiz ve 3D sıra tabanlı bir taktik oyun RPG oyundur. Geleneksel bir RPG oyunu türünde oynanabilen bu oyunda, takım tabanlı bir taktik oyunu olarak oyuncular birden çok karakteri kontrol edebilir. Oyunda her karakter doğrudan NFT’lere ait olan ya da oyun tarafından oynaması ücretsiz şekilde sunulan halinde oyuncular için sunulan Voxies ile temsil edilebilir. Oyuncuların, oyunu oynamak için daha önce kripto para birimleri ile ilgili bir deneyime sahip olmasına gerek yoktur. Ayrıca oyun içi etkinliklerde VOXEL Coin kazanmak için Voxie NFT’lerine sahip olmaya da gerek yoktur. 

  Bu kapsamda VOXEL Coin ise Voxies’in yerel hizmet simgesidir ve Voxie Tactics oyununda VOXEL, para birimi olarak kullanılmaktadır. Oyun içinde yeni silahlar, karakter gelişimi, kostüm ve aksesuar gibi ögeler satın almak üzere, oyun içi aktivitelerde VOXEL kullanılmaktadır. VOXEL Coin’ler, oyunu oynayarak ve belirli görevleri yerine getirerek de kazanılabilir. 

  VOXEL Projesini Benzersiz Yapan Nedir? 

  VOXEL Coin’ler, oyun içindeki belirli görevleri başarıyla tamamladıktan sonra kazanılabilir. Örneğin VOXEL Coin’ler ve potansiyel olarak daha nadir NFT ödülleri ile oyuncular ödüllendirilebilir. Oyun içinde keşif modu aynı zamanda VOXEL Coin bulmanın ve toplamanın da bir yolunu sunar. Dünyadaki NPC’lere yardım eden bu yollarda görevleri tamamlamak, VOXEL Coin kazanmak için bir başka yol sunar. Bu unsurlar dahilinde, VOXEL Coin’i benzersiz kılan özellikler şöyle sıralanabilir: 

  • Oyuncular pazaryerinde oyun içi ögeleri takas edebilir. (Karakter, ekipman, NFT ögeleri gibi) 
  • Oyuncular VOXEL ödülleri için PvP maçına katılabilir. 
  • Oyuncular, ögelerini geliştirmek üzere oyunların farklı ögelerini birleştirebilir ve bu da ögelerin etkinliğini ve nadirlik düzeyini artırabilir. 
  • Voxies, ücretsiz bir deneyim sunduğu için, oyun içi mekanikler VOXEL token’ları adına birincil talep itici gücü olabilir. 

  Güncel VOXEL Coin Fiyatı 

  VOXEL Coin fiyatı, piyasa trendlerine de bağlı olarak volatil bir yapıya sahiptir. Uzman ekiplerin tahmini veri analizlerinde, VOXEL Coin’in 2022 yılında yükselişe geçmesi beklenmektedir. Analistler, 2022 yılında varlığın maksimum 2,12 dolar seviyesine ulaşmasını beklerken, VOXEL Coin’in 2022 yılını ise 1,97 dolar seviyesinde tamamlamasını beklemektedir. Yatırımcıların, piyasa şartlarını ve risklerini göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

  VOXEL Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Son dönemlerde, özellikle Ortadoğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde oldukça popüler hale gelen Oyna Kazan türündeki oyunlar, Voxie Tactics oyununun da popülarite kazanmasını sağlamıştır. Artan ilgiyi arkasına alan oyun, VOXEL Coin kazanmak ve bu varlıkla işlemler

  yapmak için fırsat sunmaktadır. Sunduğu işlevsellikler de göz önüne alındığında VOXEL Coin avantajları şöyle sıralanabilir: 

  • VOXEL Coin, ETH blok zinciri altyapısını kullanarak güvenlik ve şifreleme işlemleri yapar. Bu da varlığın güvenli kategoride yer almasını sağlar. 
  • Popülaritesi artan Oyna Kazan formülündeki oyunlardan payını alarak gün geçtikçe kendi popülaritesini de artırmaktadır. 
  • Proje, stratejik programlamalar ile şu anki NFT bazlı Oyna Kazan oyunlardan farklı bir platform olmayı amaçlamaktadır. Bu da varlığın geleceği adına avantajlı bir yol haritası olduğunu göstermektedir. 

  Avantajlarının yanı sıra VOXEL Coin dezavantajları ise şöyle sıralanabilir: 

  • Henüz küçük – orta ölçekli bir varlık sınıfında yer almaktadır, tanınması için zamana ihtiyacı vardır. 
  • Piyasa trendlerine uyum sağlarken, volatil yapısıyla dikkat çekmektedir. 

  VOXEL Coin Hangi Borsalarda Var? 

  VOXEL Coin’in listelendiği borsalar şöyle: 

  • Binance 
  • Huobi Global 
  • Gate.io 
  • KuCoin 
  • Uniswap (V3 – Polygon) 
  • Phemex 
  • Toko Crypto 
  • WazirX 
  • Bitrue 
  • Pionex 
  • BingX 
  • Nominex 

  VOXEL Coin Piyasa Bilgileri 

  Ethereum blok zincirinde bulunan VOXEL Coin, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. Kilitlenme özelliği bulunmayan VOXEL Coin’in 30 milyon arzı bulunmaktadır. Son dönemlerde fiyat düşüşleri yaşayarak değer kayıpları ile karşılaşan varlık, piyasa değeri ile en büyük 411. kripto para birimi konumundadır. VOXEL Coin, açılışını 0,2 dolar ile yapmıştır. 

  VOXEL Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır? Voxies (VOXEL) Coin satın almak için şu adımlar izlenir: 

  • 1. Adım: VOXEL Coin listeleyen borsalara giriş yapın. 
  • 2. Adım: Bu borsada hesap açma işlemini tamamlayın. 
  • 3. Adım: Hesap onayı sonrasında alım-satım (işlem) sayfasına gidin. ● 4. Adım: Borsanın onay verdiği işlem çiftlerinde VOXEL Coin alımı yapın. ● 5. Adım: Güvenli cüzdanlarda/hesaplarda VOXEL Coin’lerinizi saklayın.

  Özet Olarak 

  Ethereum blok zincirinde birleşik bir eğlence, koleksiyon deneyimi sunan Voxies, tamamen işlevsel bir taktik oyun deneyimi sunan yeni bir NFT türüdür. Oyna Kazan modelinde bir oyun olan Voxie Tactics, geleneksel rol yapma (RPG) ve taktik oyunu türündedir ve aynı zamanda blok zinciri teknolojisi ile desteklenmektedir. VOXEL Coin, Voxies platformunun yerel kripto para birimidir ve Voxie Tactics oyununda oyuncular VOXEL Coin kazanma şansına sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle