Ethereum (ETH) eleştirenlerin arasına Cardano kurucusu da katıldı

  Ethereum eski kurucu ortağı ve Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson son açıklamalarıyla dikkat çekti. Hoskinson, Ethereum 2.0 güncellemesini hedef alarak eleştirilerde bulundu…

  Cardano’nun Ether’den çok daha fazla potansiyel vaat ettiğini savunan Hoskinson, rakiplerine günlerini gösterdiklerini söyledi. IOHK CEO’su ve Cardano‘nun yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto para basınına önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum’un kurucu ortaklarından olan ve fikir ayrılığı sebebiyle Vitalik Buterin ile yollarını ayıran ünlü isim çarpıcı açıklamalar yaptı.

  Hoskinson, Ethereum 2.0 güncellemesini eleştirerek bu projenin sürdürülebilir olmadığını aktardı. Ethereum (ETH) ağı kullanıcıları ve yatırımcılarının tepkilerini toplayan bu açıklamalarla gündeme gelen Hoskinson, açıklamalarına devam etti. ETH’nin kullanıcı kitlesinin artmasıyla Bitcoin’in mevcut durumda yaşadığı sorunlara benzer problemler yaşayabileceğini kaydetti.

  ETH Sürdürülebilir Değil

  Ethereum 2.0 için ölçeklendirme modelini eleştiren ünlü isim, Ether’in kendini Zk rolluplar ve başka faktörler yüzünden kötü duruma düştüğünü aktardı. Hoskinson ETH 2.0’ın lansmanının sürekli ertelenmesini de eleştirerek şunları söyledi: “İkisi de çalışma potansiyeline sahip modeller. Fakat Vitalik’inkiler mühendislik ve araştırma bakımından daha riskli. Bu sebeple Ethereum 2.0’ı çıkarırken çok zorlandılar.”

  Cardano kurucusu, Ethereum 2.0 projesinin geleceğini parlak görmüyor. Kripto para basınına yaptığı son açıklamasında Ethereum’un, yüksek verim ya da ölçeklenebilirlik vaat edip vaat edemeyeceğinin belirsizliğini koruduğuna dikkat çekti. Ether için en büyük problemin ölçeklenebilirlik ve on chain yönetişim olduğunu ifade etti.

  Cardano Daha Avantajlı 

  Gelişim konusunda Cardano’nun daha avantajlı bir konuma sahip olduğunu aktaran Hoskinson, orta vadede büyük bir gelişme potansiyeli olduğunu vurguladı. Ünlü CEO, Cardano’nun dünya genelinde 22.6 milyon geliştiricinin tamamına hitap etmesini çok büyük avantaj olarak görüyor. 

  Eski Ethereum kurucusu Hoskinson, ETH programlama dili Solidity’nin yeterince benimsenmemesi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Biz çok daha iyisine sahibiz. Bence çeşitlilik bakımından kazanıyoruz çünkü blockchain dışından geliştiricileri de kripto alanına getirdik. Off-chain ve on-chain modülleri, Ethereum’dan çok daha iyi düşündük. Token üretim modellerini onlardan çok daha iyi tasarladık. Yani başka bir değişle onlara günlerini gösterdik.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle