Kripto Para

Elon Musk’ın son hamleleri 20 milyar dolara mal oldu

  Kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği isimlerden Tesla CEO’su Elon Musk, son hamleleriyle tartışmaların odağı haline geldi. Saturday Night Live programına katılan ünlü milyarder, o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti…

  Kripto para piyasasına etki ettiği için tartışmaların odağı haline gelen Elon Musk'ın geçtiğimiz hafta katıldığı Saturday Night Live bölümünden beri 20 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı. Kripto para basınında da yer alan bu haberlere göre ünlü milyarder, yaptığı son hamleleriyle beklentileri karşılayamayınca 20 milyar dolar zarar etti.

  Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin hisseleri (TSLA), Musk'ın katıldığı SNL bölümünden önceki seviyesine göre aradan geçen 1 haftalık sürede ciddi bir kayıp yaşadı. Finans dünyasının en güvenilir yayın organlarından Forbes paylaşımına göre Elon Musk’ın net değerinde de azalma oldu.

  Tesla Hisseleri Düşüşte

  Elektrikli araç üreticisi Tesla şirketinin hisselerinde yaşanan azalma, kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Sektörün önde gelen isimlerinden olan Elon Musk’ın son dönemdeki kararları şirket adına pahalıya patladı. Forbes'e göre Musk'ın 166 milyar dolar olan net değeri de 20 milyar dolar azaldı.

  Tesla hisseleri geçen ayın başından bu yana halihazırda düşüş trendinde seyrediyordu ve negatif sinyaller yakıyordu. Ancak şirketin hisselerinde asıl düşüş Elon Musk’ın konuk olduğu Saturday Night Show programından sonra hız kazandı. Dogecoin (DOGE) destekçisi olarak yayına katılan ve kripto para yatırımcılarının büyük beklentiler içinde olduğu yayında beklenen patlama görülemedi. 

  “Kripto Para Sektöründe Elon Musk’a İhtiyaç Yok”

  Elon Musk’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar Tesla hisselerinde dalgalanmaya neden oldu. Öte yandan Tesla CEO'sunun BTC ödemelerini durdurduğunu duyurması, Bitcoin fiyatında da dalgalanmaya yol açtı.

  Celsius Network CEO'su Alex Mashinsky, Yahoo Finance'e yaptığı açıklamada kripto sektörünün Elon Musk gibi dostlara ihtiyaç duymadığını ifade ederken şunları söyledi: “Son on yılın en iyi performansını gösteren varlık olan Bitcoin, bu süreçte yüzde 20 milyon değer kazandı. Sektör, Elon olmadan da gayet iyi ilerler.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle