Kripto Para

Elon Musk, AMC’nin DOGE’u kabul etmesini istiyor

  Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, geçtiğimiz günlerde önde gelen bazı kripto paralarla ödemeleri kabul ettiğini açıklamıştı. AMC CEO’su, Twitter’da AMC’nin Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul edip etmemesi konusunda bir anket düzenledi. Bu paylaşıma Elon Musk da dahil oldu.

  Kripto para birimlerinin geleneksel ekonomi piyasalarında kullanılması, gün geçtikçe daha yaygın hale geliyor. Şirketlerin, aracı kurumların ve işletmelerin ödemelerde kripto paraları kabul etmeye başlaması, her dönem kripto para dünyasında olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor. Bunun net örneklerinden birini geçtiğimiz hafta, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Entertainment göstermişti. AMC, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere önde gelen bazı kripto paralarla ödemeler alacağını duyurmuştu.

  Çoğunluk DOGE’u Ödeme Yöntemi Olarak Görmek İstiyor

  AMC, BTC ile ödemeler alacağını daha önce açıklamıştı. Ardından gelen açıklamada birkaç önde gelen altcoinde de ödemelerin alınabileceği ifade edilmişti. Gelen açıklamalar sonrasında AMC CEO’su Adam Aron, Twitter üzerinden bir anket düzenledi. Aron, AMC’nin kabul ettiği kripto para birimleri arasına bir MEM tabanlı altcoin eklenip eklenmemesi fikrini takipçilerine yöneltti. Anketin sonlanmasına 9 saat kala katılımcıların %70’inden fazlası bunun gerçekleşmesini istediğini belirtti. Adam Aron’un bu paylaşımını Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da beğendi.

  Adam Aron’un Sorduğu Soru

  AMC CEO’su Adam Aron, söz konusu anketinde takipçilerine şu soruyu yöneltti:

  “Bu Twitter anketi aracılığıyla görüşlerinizi içtenlikle duymak istiyorum. 2021 yılsonuna kadar AMC, çevrimiçi ödemeler için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alacak. Twitter hesabında birçok kişiden Dogecoin’i de kabul etmemiz gerektiğini duydum. AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?”

  Elon Musk, İnsanların Dikkatini Ankete Çekti

  Elon Musk, Aron’un bu paylaşımını beğendikten sonra DOGE’un kurucu ortaklarından Billy Markus da takipçilerini ankette oy vermeye ve bu paylaşımı beğenerek daha fazla katılım sağlanmasına yardımcı olmaya çağırdı. Elon Musk da aslında bu paylaşımı beğenerek çok daha fazla insanın dikkatini çekmeyi başarmıştı.

  Bu yılın başlarında SpaceX, 2022’de başlatılacak olan “DOGE-1” isimli bir Ay görevi için Dogecoin’i kabul etmişti. Ayrıca Musk, Mayıs ayı başlarında Tesla’nın DOGE ile ödemeleri kabul edip etmemesi konusunda da Aron’a benzer şekilde bir anket düzenlemişti. Daha önce BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul eden Tesla, anketten çoğunlukla “Evet” oyu çıkmasına rağmen, bir süre sonra BTC ödemelerini de askıya almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle