Telcoin (TEL) Coin Nedir? TEL Token Nereden Alınır?

  Hızlı yükseliş hareketleri ile altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken Telcoin (TEL) coin, projesi ile beğeni toplayan bir kripto para birimidir. Bu yazımızda en çok merak edilen TEL coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  Telcoin (TEL) Coin Nedir?

  Telcoin projesi, kripto para, blockchain ve telekomünikasyon sektörleri arasındaki köprü için geliştirilmiş bir DeFi protokolüdür. Telcoin ilk olarak Temmuz 2017 tarihinde Singapur'da kurularak hayata geçmişti. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir kripto projesinin yerel para birimi TEL coindir. Paul Neuner ve Claude Eguienta, kullanıcıların saniyeler içinde küresel para transferi gerçekleştirmelerini sağlamak için 2017 yılında Telcoin'i kurmuştur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Telcoin projesinin temel amacı, faturalandırma ve mobil para platformları arasında yaşanan teknik sorunları yok etmektir. Bunun için Telcoin geliştirici ekibi, Verizon ve AT&T gibi telekom sektörünün önde gelen şirketleri ile ortaklık kurması ile dikkat çekmektedir. Havale piyasasına odaklanan şirketin en büyük rakibi Western Union gibi geleneksel firmalardır.

  Telcoin projesi hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://www.telco.in/ bağlantı adresi üzerinde bulabilirsiniz. 

  Telcoin (TEL) Coin Yorumu

  Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Telcoin projesi, merkezi olmayan bir ağın gücünü çoklu imza kripto güvenliği ile birleştirmektedir. Telcoin (TEL), Ethereum blockchain ağına dayanan ERC-20 token olarak işlev görmektedir. TEL coin, bu ekosistemindeki e-ticaret web sitelerinde ödeme yapmak için kullanılmaktadır. Bu özellikleri sebebiyle kripto para uzmanları tarafından olumlu yorumlar yapılmaktadır. 

  Telcoin Coin Geleceği 

  Telekomünikasyon sektöründe fark yaratan bir proje olan Telcoin, kullanıcıların düşük maliyetle mobil para platformları ve e-cüzdanları kullanabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca iletişim konusunda kullanıcıların yüksek hıza ulaşmalarını sağlamak için küresel telekom firmalarıyla geliştirmeler yapmaktadır. Bunların sonucunda TEL coin fiyatı çok yüksek seviyelere ulaşabilir. 

  Telcoin Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 TEL fiyatı %telcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %telcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Telcoin Coin 24 saatte %telcoin+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasası genelinde görülen boğa trendi Telcoin (TEL) coin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmıştır. Analistler yükselişin devam edeceğini belirterek TEL coin için yeni rekorları işaret etmektedir. Bu yüzden yatırımcılar güncel piyasa trendlerine ve TEL coin destek-direnç noktalarına dikkat ederek yatırım yapabilirler. 

  Telcoin (TEL) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Telcoin (TEL) Token satın almak için öncelikle listeleme yapan KuCoin, Uniswap (V3), HitBTC, Bitrue gibi borsalardan birinin web sitesine girin.
  • 2. Adım: KYC bilgileri ile borsaya üye olun.
  • 3. Adım: Hesap açtıktan sonra para transferi yapın. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak TEL Token alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen TEL Token'ları borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Telcoin (TEL) Token avantajları şunlardır:

  • Telcoin, küresel olarak mobil operatörler ve e-cüzdanlarla çalışarak temassız bir hizmetle geniş bir kullanıcı tabanına ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.
  • Blockchain teknolojisinden ve mobil para altyapısından yararlanarak, kullanıcıların saniyeler içinde küresel olarak para transferi yapması mümkündür. 
  • Bir havale göndermenin küresel ortalama maliyeti yüzde 7'nin üzerindedir. Telcoin’in ortalama toplam maliyeti ise yüzde 2'den azdır.
  • Kullanıcılara, akıllı telefonları üzerinden varlıklarına tam erişim imkanı sunmaktadır.

  Dezavantajları Neler?

  Telcoin (TEL) Token dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilitesi sebebiyle TEL coin yatırımı riskli bir yatırımdır. 
  • Para transferi alanında başka DeFi projelerinin öne çıkması TEL coin fiyatını olumsuz etkileyebilir. 

  Sonuç

  Telcoin (TEL) projesi, kriptolar, blok zinciri ve telekomünikasyon endüstrisi arasında köprü olmak için Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir kriptodur. Proje, faturalandırma platformları ile mobil para arasındaki karmaşayı ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle