Kripto Para

Thodex’te neler oluyor?

  Yerli kripto para Thodex vakası gündemden düşmüyor. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in sosyal medya hesaplarını kapatması tepki çekti…

  Son birkaç gündür Thodex yerli kripto para borsasında yaşanan sıkıntılar, sadece kripto para basınında değil ana akım medyada da yer almaya başladı. Yerli kripto para yatırımcılarının kullandığı Thodex borsası, bir süredir yatırımcıların para çekme taleplerini yerine getirmiyordu. 

  Kripto para yatırımı yapan kullanıcıların Thodex üzerinden para çekim talepleri, çeşitli bahaneler ile oyalandı. Thodex borsasının yetkililerinden konu ile ilgili net bir cevap gelmezken, bakım çalışması gibi bahaneler ile işlemlere ara verildiği ifade edildi. Ancak Thodex CEO’sunun sosyal medya hesaplarını kapatması üzerine yatırımcılar panikledi.

  İkinci Çiftlik Bank Vakası Mı?

  Yerli kripto para borsasının resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamalardaki tutarsızlıklar borsa kullanıcılarını endişelendirdi. Ancak paralarını bir türlü borsadan çekemeyen kripto para yatırımcıları bugün şok bir haberle güne uyandı. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in tüm kişisel sosyal medya hesaplarını kapatarak, 2 milyar dolarla Tayland’a kaçtığı iddia edildi.

  Thodex borsasında yaşanan bu sıkıntılı durumla ilgili kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamanın yapılmaması da kafalarda soru işareti yarattı. Pek çok kişinin kripto para yatırımlarından dolayı mağdur olduğu öğrenilirken “İkinci Çiftlik Bank” vakası yorumları yapıldı.

  Mağdur Yatırımcıların Avukatından Açıklama

  Konuyu yakından takip eden Thodex borsasının mağdur ettiği yatırımcıların avukatı Av. Oğuz Evren Kılıç, son durumla ilgili bilgi verdi. Paralarını kaptıran yatırımcılara ne yapmaları gerektiğini açıklayan avukat, Thodex isimli kripto para borsasının sahibi Koineks şirketi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

  Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in dün itibariyle İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini iddia eden Kılıç, sürecin çok daha zorlu geçeceğini ifade etti. Mağdurlara sabır dileyen avukat şunları aktardı: “Baştan söylüyorum; hukukî süreç yıllarca sürebilir. Banka hesapları dolu ise, oralardan tahsilât imkânı olur. Onun dışında şirket ya da şahıslar üzerine alacak ve varlıklar olup olmadığı araştırılmalı. Bu süreç zorlu, yıpratıcı, uzun bir süreç olabilir. Ona göre hazırlanın.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle