Deneyimli analistten BTC fiyatında 45 bin dolar tahmini

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında 40 bin dolar seviyesinin üzeri görüldükten sonra yüksek seviyelere tutunmaya devam ettiği görülüyor. Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, BTC fiyatında 45 bin dolar hedefine işaret etti…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 40 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkmasıyla yatırımcılarını heyecanlandırdı. Temmuz ayının son günlerinde hızlı yükselişini sürdüren BTC fiyatının 40 bin dolar civarında tutunması analistlerin de dikkatinden kaçmadı. BTC/USD paritesi, hafta başından itibaren yükselen grafiği ile umut veriyor.

  Son 6 hafta boyunca iki kere 40 bin dolar seviyesini test etmeyi başaran Bitcoin, beğeni toplayan bu performansıyla deneyimli analistlerin radarına girdi. Deneyimli analist Michael van de Poppe, lider kripto para biriminin konsolide olmaya ve daha yüksek seviyeleri belirlemeye çalıştığını söyledi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  “BTC Daha Yüksek Dip Fiyat Arıyor”

  Kripto para topluluğunun tecrübeli analisti Michael van de Poppe, BTC’nin son performansı hakkında şunları söyledi: “Bitcoin, daha yüksek seviyelerden reddedildi, ki bu garip değil. Piyasa daha yüksek pik fiyat belirledi ve daha yüksek dip fiyat arayışına girdi. 34.500-35.800 dolar bandını ve 32.500 dolar civarını yakından izleyeceğim.”

  En büyük kripto para borsası Binance alım satım seviyeleri, BTC fiyatında analistin belirttiği seviyelerin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. En büyük kripto para birimi, 36 bin doların altında önemli bir alıcı desteği yarattı. Satıcılar ise şimdilik 40 bin dolar ve üzeri seviyeleri bekliyor.

  BTC Boğaları 40 Bin Dolar Direncini Kırabilecek Mi?

  Uzmanlar, Bitcoin fiyatında 40 bin doların hemen üzerindeki bölgeyi, boğalar için geçmesiz zor bir engel olarak görüyor. Deneyimli analistler, bu bölgenin aşılması durumunda herkesin beklediği Bitcoin’de boğa piyasasının devam edebileceğini düşünüyor.

  Bu konu hakkında açıklama yapan ünlü yatırımcı Petoshi şunları söyledi : “İnsanlar Bitcoin'in bir günde 45-48 bin dolara ulaşmasını mı bekliyordu? Düşüş trendi yüksek hacimle kırıldı ve günlük grafikte daha yüksek pik fiyat belirlendi. Direnç yer değiştirdi ve onu kırmak 2-3 kat daha zor olabilir, yine de önümüzdeki haftalarda geçileceğini düşünüyorum. Dip fiyatlar alım yapmak içindir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle