Kripto Para

Yatırımcıların ilgi gösterdiği 3 altcoin

  Nisan ayı ortalarında düşüş eğilimine girdikten sonra bir türlü beklenen yükselişi gösteremeyen Bitcoin (BTC), hafta arasında 59 bin doların üzerine çıkarak yeniden umutlandırdı. Bitcoin’in yükseliş testleri altcoin pazarındaki aksiyonu engellemedi. Bazı altcoinler birkaç kat değer kazanarak yatırımcılarını sevindirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayı ortalarında sert düşüşler yaşayarak 50 bin dolar bandının altına sarkmıştı. Bu düşüş, aynı dönemde altcoin pazarını da çok ciddi şekilde etkilemişti. Ancak Bitcoin bu düşüşler sonrası toparlanmaya başladı ve geçtiğimiz hafta arasında tekrar 59 bin doların üstünü test etti. Bitcoin’deki toparlanma altcoin pazarındaki genel tabloda yukarı yönlü hareketliliği engellemedi. Geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikler boyunca bazı altcoinler birkaç kat değerlenerek yatırımcılarını sevindirdi. Bu yükselişler ile birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 2,5 trilyon doların üzerine yükseldi.

  Piyasa değeri bakımından en büyük 100 kripto para birimi arasında bulunan bazı altcoinler yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. CoinGecko verilerine göre, 1-8 Mayıs tarihleri arasında en çok değer kazanan altcoin Bitcoin Diamond (BCD) oldu. BCD fiyatının bu süreçte %300’den fazla arttığı görülüyor.

  Binance Diamond (BCD)

  BCD 1,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile listede 80. sırada yer alıyor. Son 7 günde %318 oranında değer kazanan BCD’nin günlük ticaret hacmi ise 924 milyon dolara ulaşmış durumda. Bitcoin Diamond; Binance, OKEx, Bithumb, Huobi ve Indodax borsalarında listeleniyor.

  Telcoin (TEL)

  En çok kazandıran 2. altcoini Telcoin (TEL) oldu. Listede 81. sırada yer alan TEL, bu süreçte %261 oranında değer kazandı. 1,9 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan TEL’in günlük ticaret hacmi de 113 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

  Ethereum Classic (ETC)

  14,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 15. sırada yer alan Ethereum Classic (ETC), listede yatırımcısına en çok kazandıran 3. altcoin oldu. ETC son 7 günde %221 oranında değer kazandı. ETC’nin günlük ticaret hacmi 22,1 milyar doların üzerinde seyrediyor.

  Listede yalnızca piyasa değeri bakımından ilk 100’de yer alan altcoinlere yer verilmiştir. 1-8 Mayıs tarihleri arasındaki 7 günlük grafikler baz alınmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle