Kripto Para

VeChain PoA 2.0 güncellemesiyle bomba gibi geliyor

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeye başlayan VeChain, yeni ağını uygulamaya geçiriyor. VeChainThor PoA 2.0’ın ana ağ üzerinde başarılı bir şekilde kurulması için harekete geçildi…

  VeChain, son yıllarda kripto müşterilerine blockchain tabanlı kurumsal çözümler sunmasıyla öne çıkıyor. Bu alanda lider markalardan biri haline gelen VeChain ağında PoA 2.0 güncellemesi söz konusu oldu. Bu güncelleme ile birlikte halka açık blockchain ağının küresel olarak benimsenmesi artacak. 

  VeChain PoA 2.0 güncellemesi, kripto para sektöründeki geliştiriciler tarafından SURFACE olarak adlandırılıyor. Yeni güncelleme güvenli ve kullanıma göre uygulanabilir, çatalsız zincir uzatma fırsatları sunuyor. Bu yeni fikir birliği mekanizması sayesinde VeChain ağı çok farklı özellikler daha kazanmış olacak.

  VeChainThor Blockchaininde Yeni Özellikler

  Zayıflıkları ve sorunları ortadan kaldırmak için geliştirilen bu güncellemede yeni mekanizmanın iki farklı konuda yarar sağlaması bekleniyor. Bunlar Nakamoto Uzlaşması ve Bizans Hata Toleransı (BFT) olarak açıklandı. Yeni mekanizma sayesinde VeChainThor blockchaini, veri kesinliği sağlayabilecek özellikler taşıyacak.

  Bunun yanı sıra VeChainThor blockchaini verimliliği en üst seviyelere çıkarabilecek potansiyele sahip olacak. Bu sayede başka blokchain platformlarında yüksek seviyede veri güvenliği olacağı için ağın güvenirliği de artmış olacak. Aynı zamanda geliştiriciler yüksek hacim kullanımı hedeflediklerini ifade etti.

  Güncellemenin En Önemli Özellikleri

  VeChainThor, PoA 2.0 güncellemesinin uygulanmasında en önemli amaç, kurumsal müşterilerin güvenliğini arttırmak olarak öne çıktı. Bu sayede VeChain blockchaini kurumsal bazda daha geniş çevreler tarafından benimsenebilir hale gelecek. VeChain PoA 2.0 güncellemesinin üç ayrı bileşenden oluşması da dikkat çekti.

  İlk bileşende VRF tabanlı kaynak, programın tarafsızlığını dengeleyecek. Bu sayede VeChain kullanıcıları en üst düzeyde güvenlik avantajlarından yararlanabilecek. Fakat bu sistemde rakiplerin lider seçim sürecini manipüle etmesi de engelleneceği için ekstra avantajları olacak. Diğer bileşenler komite onaylı blok üretimi ile blok kesinliği mekanizması olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle