Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 17 – 24 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasının genelinde hareketli bir hafta geride kalırken, bazı altcoin projelerinde hızlı yükselişler görüldü. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği popüler altcoin projeleri, geride kalan 7 günlük sürede de yatırımcılarının beklentilerini karşılayamadı. Bunun yerine daha az kişinin bildiği önemli altcoinlerin fiyatlarında ciddi yükseliş hareketleri görüldü.

  17 Temmuz ile 24 Temmuz tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoinleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Axie Infinity (AXS)

  Son dönemin yükselişte olan isimlerinden biri olan Axie Infinity (AXS), bu hafta da en çok kazandıran altcoinler listesinde yer aldı. Listeye bu hafta zirveden giren Axie Infinity blockchain oyunu, son 7 günde popülerliğini arttırmasıyla dikkat çekti. Büyük ilgi gören oyunun yerel kripto para birimi AXS fiyatı da artan ilgiyle birlikte yüzde 131 oranında artış gösterdi. 

  Axie Infinity fiyatlarının uçuşa geçmesi, kripto para topluluğunda büyük ses getirdi. Özellikle en büyük kripto para birimi BTC ve popüler altcoin fiyatlarının yerinde saydığı dönemde AXS fiyatı çok hızlı yükseldi. Axie Infinity, oyunun geçen ay elde ettiği 12 milyon dolarlık geliri aştı. Token Terminal verilerine göre oyun, son 30 günde 102 milyon dolar gelir elde etti. Bu veriler, tüm DeFi protokollerinin toplamından daha yüksek olmasıyla dikkat çekti. 

  Blockchain tabanlı popüler oyunun içinde ayrılmaz bir rol oynayan AXS kripto para biriminin fiyatı da ciddi oranda yükseldi. Oyun içi kullanımının yanı sıra, AXS token sahipleri, protokolün ürettiği gelirin bir kısmını alarak AXS tokeni daha da kazançlı bir yatırım haline getiriyor.

  Axie Infinity'nin büyümesi için en büyük katalizörlerden biri, oyunu Ethereum ana ağından Ethereum bağlantılı bir yan zincire geçirmekti. Ronin adıyla adlandırılan bu yan zincir, Axies, arazi ve eşyaların tüm oyun içi ve pazar işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu yan zincirin oyun platformunda başlatılması AXS fiyatını arttırırken bazı avantajlar sağladı. 

  AXS fiyatını arttıran özel bir yan zincir başlatmak, gaz ücretlerini önemli ölçüde azalttı ve işlem hızlarını iyileştirdi. Bunun yanı sıra, Ronin yeni oyuncular için işe alım sürecini basitleştirdi ve blok zincirleri kullanma konusunda çok az deneyimi olanların oynamaya başlamasına izin verdi.

  Telcoin (TEL)

  Kripto para piyasasında altcoin yatırımcılarının gözünden kaçan projeler arasında yer alan Telcoin (TEL) yükselen grafiği ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Popüler altcoinler arasında gösterilmese de geride kalan 7 gün içinde TEL fiyatındaki yüzde 52 oranında artış olması yatırımcıları sevindirdi

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki belirsizlikler sürerken, altcoin fiyatlarındaki yükseliş kripto para yatırımcılarını telafi etti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan Telcoin fiyatındaki artış da yatırımcısını memnun etti. Telcoin, kullanıcısına ait, merkezi olmayan finansal platformun yerel tokeni olarak TEL kullanır.

  TEL rezerv varlığının kullanıcıları, merkezi olmayan finansal ürünlerden oluşan küresel bir pakete sorunsuz bir şekilde erişebilirler. Kullanıcılar bu pakete erişerek bunları güçlendirebilirler. TEL teşvikleri, telekom ve aktif kullanıcılar gibi piyasa katılımcılarını yakından ilgilendirir. Platform, son kullanıcılarına bazı hizmetler sunmak için ekosistemin teşviklerini dünyadaki her cep telefonu kullanıcısına hızlı ve uygun fiyatlarla sağlamasıyla öne çıkıyor. 

  OKB (OKB)

  Kripto para sektörünün önde gelen ve yüksek işlem hacimli borsalarından biri olan OKEx kripto para borsasının yerel tokeni OKB (OKB) fiyatını arttırdı. Geride kalan 1 haftada yatırımcısına yüzde 30 oranında kazanç sağlayan OKB tokenin fiyatı yakından takip edildi. Sektörde popülerliğini giderek arttıran borsada yaşanan gelişmeler OKB fiyatı üzerinde doğrudan etkili oldu. 

  Sektörün en popüler kripto para borsalarından OKEx tarafından geliştirilen OKB, geride kalan 7 günlük sürede yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Son 1 hafta içinde yüzde 30’a yakın kazanç sunan OKB fiyatındaki artış altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı

  OKB kripto para birimi, OKEx borsasında yapılan özel token satışlarına katılmak, pasif şekilde kazanç elde etmek veya borsadaki işlem ücretlerinden indirim almak için kullanılıyor. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan OKB’nin arzı her 3 ayda 1 yapılan yakım etkinlikleri ile düzenli olarak azaltılıyor

  Milyonlarca OKB tokenin yakıldığı bu etkinlikler için geliştirici OKEx borsası, piyasadan OKB satın alarak yakım maliyetlerini karşılıyor. Milyonlarca OKB düzenli aralıklarla yakıldığı için kripto para biriminin azalan arzıyla birlikte fiyatı da artış gösteriyor. 

  Çin’de son dönemde patlak veren kısıtlamalar nedeniyle merkezini değiştiren OKEx, global çaptaki faaliyetini büyütmesiyle dikkat çekti. TRY işlemlerini destekleyen borsanın büyüdüğü pazarlardan birisi, Türkiye olması sebebiyle çok sayıda yerli kripto para yatırımcısının cüzdanında OKB yer aldığı biliniyor. 

  THETA (THETA)

  BTC fiyatı konsolide olmaya devam ederken bazı altcoinler fiyatını ciddi oranda artırmayı başardı. Bunlar arasında yer alan THETA (THETA) hızlı yükselişi ile tüm dikkatleri üzerine çekti. THETA fiyatı son 7 günde yüzde 25 oranında artış göstererek altcoin yatırımcılarını sevindirdi. 

  Bu yükselişin arkasındaki isimlerden biri olarak ABD’li ünlü şarkıcı Katty Perry öne çıktı. Katty Perry de son olarak Snoop Dogg, Paris Hilton ve Lindsay Lohan da dahil olmak üzere NFT “hype trenine” atlayan ünlülerin büyüyen listesine katıldı.

  2018 yılında da benzer bir hamleye imza atan Katty Perry, şimdi NFT sektöründe ilk projesini THETA ile yayınladığını duyurdu. ABD’li ünlü pop şarkıcısı Katy Perry, Theta Network'teki ilk NFT'lerinin bu yıl 4. çeyrekte çıkacağını açıkladı. Katılımcıların, düştüklerinde e-posta veya SMS bildirimleri almak için kayıt olabilecekleri belirtildi. 

  Terra (LUNA)

  Geride kalan 7 günde kripto para yatırımcılarına en fazla kazandıran altcoin projeleri arasında Terra (LUNA) da yer aldı. LUNA fiyatındaki yükseliş yüzde 22 seviyelerine kadar çıkarken yatırımcısını heyecanlandırmayı başardı. TerraUSD (UST) gibi fiat sabitli sabit paralarda uzmanlaşmış bir blok zinciri protokolü olan Terra (LUNA) hızlı yükselişiyle dikkat çekti.

  Terra blok zincirinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs'ın (TFL) getiri rezervinden yararlanmak için TFL istikrar rezerv fonuna yönelik hamlesi yükseliş trendini başlattı. Bu fondan yaklaşık 70 milyon UST değerinde 50 milyon Terra SDT (SDT) kullanmayı taahhüt etmesi kripto para sektöründe büyük ilgiyle karşılandı.

  Öte yandan LUNA fiyatının artmasında sadece bu gelişme etkili olmadı. Mevcut yükseliş momentumu için bir başka olası kaynak, ekibin Harmony (ONE) protokolü yaptığı anlaşma oldu. Harmony ile UST'nin Harmony ekosistemine geçişini sağlayacak tam kapsamlı bir ortaklık duyurusu, LUNA fiyatındaki yükselişi hızlandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle