Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında uzun süredir konsolide olan Bitcoin (BTC) nihayet yönünü yukarıya çevirdi. Hızlı yükseliş hareketleriyle yatırımcılarını sevindiren BTC’nin ardından altcoin fiyatlarında da önemli ralliler görüldü.

  Yeni bir rekor denemesine giren Bitcoin’in gelecekte nasıl bir grafik çizeceği merak edilirken 8 Kasım 2021 tarihinde BTC fiyatını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin'de pazar akşamından itibaren yeni bir yükseliş hareketi başladı. BTC fiyatındaki bu yükselişle beraber, toplam kripto para piyasasının değeri de 3 trilyon doları aştı. Grayscale Yatırım'ın sahibi olan Digital Currency Group şirketinin kurucusu ve CEO'su Barry Silbert’in bir paylaşımı bu yükselişi tetikleyen faktörlerden oldu. 

  Kripto paraları yasallaştırmayı tartışan ülkelere Afrika'dan Zimbabve de eklendi. Basında geniş yankı bulan bu habere rağmen ülkede hangi kripto para birimlerinin yasal olarak kabul edileceğine dair henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı. 

  Çin merkezli dev Bitcoin madencilik cihazı üreticisi Bitmain şirketi çok daha güçlü ve etkin bir makine tanıtımına hazırlanıyor. Elde edilen bilgilere göre cihazın yeni teknoloji çipleri sayesinde daha az enerji harcanacak ve hesaplama gücü de saniyede 150 terahash (TH/s) olacak. Bitmain’in S19XP adını verdiği son model BTC madencilik cihazının ön siparişleri alınmaya başlandı. 

  En popüler fenomen kripto para Dogecoin'de (DOGE), kullanıcıların ödeyecekleri işlem ücretlerinde büyük indirim getiren güncellemenin son hali Dogecoin Core 1.14.5 tamamlandı. Bu güncelleme, işlem maliyetlerini düşürmenin yanı sıra güvenlik açıklarını da giderecek olmasıyla DOGE yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose'un, EOS blok zincirinin geliştiricisi olan Block.one şirketini dolandırıcılıkla suçlaması gündem olmuştu. Block.one yaptığı resmi yanıtla yaklaşık 210 milyon dolar değerdeki EOS'un, Brock Pierce tarafından yönetilen Helios oluşumuna aktarıldığını duyurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 6.67 oranında bir yükseliş yaşanırken 66.097 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ETH ve XPR yüzde 3 civarında değer kazanırken günün en çok yükselen popüler kripto para birimi DOGE oldu. Öte yandan SOL coin ve BNB fiyatlarındaki düşüşler yatırımcılarını üzdü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle