Storj Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Yatırımcılara Blockchain üzerinde bulut depolama modelinin en teknolojik formunu kullanabilmeyi vadeden Storj Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Storj Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları ne, onun için yapılan yorumlar neler sorularına yanıt arayacağız.

  Storj Coin Nedir?

  Storj Coin, Blockchain temelli bir sistemin içinde bulut depolama modelinden yararlanabilmeye imkan sunan kripto para birimdir. Storj (STORJ) Coin sahibi olanlar dosyalarını merkeziyetsiz bir alanda uçtan uca şifreli şekilde depolarlar. STORJ Coin, farklı yatırımcıları ve yatırıma uygun farklı pariteleri başarılı şekilde koordine eder.

  Storj Coin Yorum

  Storj Coin hakkında yorumlar ele alındığında, geleneksel bulut depolamadan çok daha fazla beğenildiği görülüyor. Analistler daha ucuz, hızlı ve yüksek güvenlikli depolama için Storj platformunun etkili bir çözüm olduğunu aktarıyorlar. Ağda Storj Coin ödemesi ile boş ve sabit bir disk alanı kiralama imkanının bulunması, Storj Coin’in daha fazla ilgi çekmesine sebep oluyor.

  Analistler Storj Coin’in bulut hizmet sunucularına olan gereksinimi ortadan kaldırdığını yorumlarında paylaşıyorlar. Storj Coin ödemesiyle kullanıcılar, Blockchain’in yapı taşları olan farklı nodlar sayesinde parçalara ayrılmış ve artık takip edilemez hale gelmiş dosyalarını depolayabiliyorlar. Bu yüksek güvenliğin ve takip edilemez dosya depolama modelinin altcoin’in başarısında rol oynadığı vurgulanıyor.

  Storj Coin Geleceği

  Storj Coin geleceği oldukça parlak görülen kripto para birimleri arasındadır. Analistler, Storj ağının ve Storj Coin’in herkesin ihtiyacı olan, veri güvenliğine yönelik tehditleri ortadan kaldırma avantajını sunduğunu belirtiyorlar. Bu açıdan 2021 yılında özellikle kurumsal yatırımcıların alım taleplerini karşılaması bekleniyor. Kripto para birimleri ile yüksek güvenlikli işlem yapmayı tercih edenler, Storj Coin’in geleceğe emin adımlar atmasını sağlayacak kemik bir kitleyi oluşturdular.

  Uzman analistler başta olmak üzere, Coinbase Pro gibi dikkat çekici borsalar, Storj Coin’in 2021 sonuna kadar en az %90’lık bir fiyat artışı gerçekleştireceğini belirttiler. Altcoinleri yakın takibe alan Tyler Swope ise Storj Coin’in 2022 senesi ortasında 5,2 dolarlık fiyata ulaşabileceğini ifade ediyor. 

  Storj Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 Storj fiyatı %storj+try% TL. Döviz cinsinden ise %storj+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Storj fiyatı 24 saatte %storj+yuzde%.

  Kripto para borsası volatilitesi etkisiyle Storj Coin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları anlık değişebilir. Bu yüzden alım-satım emirleri öncesinden güncel fiyat takip edilmelidir.

  Storj Coin Nasıl Alınır?

  Storj Coin almak amacıyla, Huobi Global, Binance, Binance.US, Kraken, Gemini, Bittrex gibi işlem hacmi geniş farklı kripto para borsası platformlarından tercih yapılabilir. Seçilen platforma internetten erişim sağlanmalıdır. Borsa platformunun ana sayfasından ise “hesap oluştur“ sekmesine tıklanır. Bu yolla ekrana gelen hesap kayıt tablosuna kimlik ve e-posta bilgileri girilerek, “onay-kaydet“ komutu seçilmelidir.

  Hesap açılış onayı ile ulaşılan sayfa üzerinden “hesaba para yatır“ başlıklı sekmeye giriş gerçekleştirilir. Bu noktada açılan tabloya bir banka hesabına veya kredi kartına ait bilgiler girilerek, kripto para borsası hesabına para transfer edilir. 

  Bakiye uygunluğunun sağlanması ile sistem otomatik olarak alım sayfasına yönlendirme yapar. Bu alanda “kripto para satın al“ sekmesine tıklanır. Gelen penceredeki listeden STORJ kripto para birimi, alınmak istenilen miktar tercih edilip, alım emri verilir. Alınan Storj Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  Storj Coin’in en büyük avantajı kullanıcılarına yüksek güvenlik sunmasıdır. Storj Coin ile yapılan yatırım ve dosya depolama işlemlerinin takip edilmesi oldukça güç şartlarda gerçekleştir. 

  Diğer bir avantajı ise pasif gelir kazanımını sadece depolama alını vererek elde edebilmeyi sağlamasıdır. Storj ağında olan bir kişi, diğer kullanıcılar için ekstra depolama alanı vermeyi kabul ederse ağdan STORJ Coin ödemesi alır. Bir nevi zahmetsiz madencilik avantajı ortaya çıkar.

  Storj Coin çevrimdışı cüzdanlarda saklanabilir. Kendi ağı yeterince güvenli olsa da kripto para borsalarının saldırı risklerinden ise çevrimiçi cüzdanla korunur. Cüzdanlar arası transferi oldukça düşük işlem maliyeti açığa çıkarır. Saat kısıtlamasız 7/24 transferi yapılabilir.

  Dezavantajları Ne?

  Storj Coin’in dezavantajı depolama alanı sunarak STORJ Coin kazanmak isteyenler için henüz dijital bir çözüm sunmamasıdır. Bu işlem için hala dış elemanlardan yararlanmak gerekir. Dahili sabit disk, harddisk veya 24 saat depolama sunulacaksa HDD kullanılır. Bunların ise belirli bir enerji tüketim masrafı bulunuyor. Tüketim masraflarının, elde edilen STORJ Coin miktarından çıkarılması ile kazancın hesaplanası gerekiyor. Dezavantaj karın azalması olarak karşımıza çıkıyor.

  Storj Coin fiyat oynaklığı ile önde olan bir altcoindir. Bu yüzden alım-satım’da anlık fiyat takibi için vakit ayırmak gerekir. Bu dezavantaj ise tüm altcoinlerde mevcuttur.

  Sonuç

  Storj Coin geleceği parlak altcoinler arasındadır. 2022 senesinde analistler ondan etkili bir değer kazanımı bekliyorlar. Güvenli yatırım ve daha ekonomik bulut depolama modeli sayesinde başarıya koşuyor. Gelecekte nasıl bir imajı devam ettireceğini hep birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle