Storj Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Teknolojik yanları ile öne çıkan Storj Coin yatırımcıların ilgisini çeken bir proje. Yatırımcılar bu yeni nesil coin’i portföylerine almak isterken, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analist yorumları ne yönde sorularına yanıt arıyorlar. Bu yazımızda Storj Coin hakkında bilgilere değinirken, akıllardaki tüm bu sorulara da yanıt arayacağız. 

  Storj Coin Nedir?

  Storj Coin, açık kaynaklı bulut depolama platformu Storj’un yerel kripto para birimidir. Storj Coin, kullanıcıların sunduğu verileri depolamak için merkezi olmayan düğümleri kullanan bir token’dır. Kullanıcılar, merkeziyetsiz ağa bağlanmış olan bulut depolama alanlarını Stoj Coin ile satın alabilir veya kiralayabilirler. Tercih etmeleri halinde ağ düğüm adı verilen noktalardan olmayı seçerek kendi sabit disk alanlarından depolama bölümü sunarak, coin kazanabilirler. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Storj Coin projesinin amacı, bulut hizmetlerini kriptografik evrene entegre etmektir. Proje, gelecekte bu sektörün tek elinin aslında kripto piyasası haline gelmesini amaçlar. Bu amaca göre, platform merkeziyetsiz yapısını koruyacak ancak sektöre yönelik taleplerin büyük bir kısmı bu yöne kayacak. Projede sabit disk alanı ve iyi internet bağlantısı olan herkesin storj ağında depolama alanı satabilmesi ve coin kazanması amaçlanır. Geniş bir ekosistemi yaratmak ve ağa katkılara bağlı ödül sunma projenin diğer hedefleridir. Proje hakkında ek bilgileri https://www.storj.io/whitepaper linkindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  Storj Coin Yorum

  STORJ Coin’i yorumlayan analistler, bu kripto para biriminin bulut hizmetinde sunduğu ekonomik şartlardan söz ediyorlar. Analistler, Storj ağının Reed Solomon silme kodu adlı bir kodu kullandığını ve bu sayede büyük bulut depolama sağlayıcıların %80 daha tasarruflu depolama alanlarını satışa sunduğunu belirtmişler. Özellikle kurumsal çözümler için geniş depolama alanlarını elde ederken, ekonomik koşullar gündeme geliyor.

  Storj Coin Geleceği İle İlgili Görüşler Nedir?

  Analistler Storj Coin’in yakın geleceğinde değer kaybı olabileceğini, orta vade ardından ise fiyat artışı gerçekleşebileceğini açıklıyorlar. Bu kapsamda 2021 senesi Haziran başında Storj Coin fiyatının 0.90 dolar düzeyine kadar düşebileceğini belirttiler. Ancak, 2021 yılı Ağustos ayı içinde ise fiyatın 1.30 dolar ile 1.40 dolar bandı arasında hareket edebileceğini düşünüyorlar. 

  1 Storj Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 Storj coin fiyatı %storj+try% TL. Döviz cinsinden ise %storj+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Storj 24 saatte %storj+yuzde%.

  Storj Coin fiyatı her kripto para biriminde olduğu gibi pek çok faktörden etkilenir. Fiyatta, olumlu veya olumsuz haberlere, piyasa volatilitesine, genel piyasa düşüşlerine, arz ve talep değişimlerine göre anlık hareketler yaşanabilir. Bu yüzden güncel fiyat kontrolü ardından yatırım kararları alınmalıdır. 

  Storj Coin Nasıl Alınır?

  Storj Coin almak için yapılacaklar şu şekildedir:

  • 1. Adım: Storj Coin, Binance, Kraken, Huobi Global, Coinbase Exchange gibi borsalarda işleme giriyor. Seçilen borsaya internetten rahatlıkla erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Ardından ilgili borsada hesap açılmalı ve bu sırada gelen KYC işlemleri eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Coin alımı için hesaba belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Para yatırma adımı ardından artık, Storj Coin paritesinin yer aldığı borsanın işlem sayfasına gidilebilir. 
  • 5. Adım: Bu alanda o andaki fiyattan veya daha uygun bir fiyat girişi üzerinden Storj Coin satın alma emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Alınan Storj Coin miktarı emir onayı ile sanal cüzdana gelir ve burada saklanabilir. Daha güvenli şekilde coin saklamak için bakiye donanım cüzdan da transfer edilebilir.

  Adımların doğru biçimde atılması ardından rahatlıkla Storj Coin alımı gerçekleştirilir. 

  Avantajları Neler?

  Storj Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: Storj Coin sahipleri hem cüzdanlar arası transferde hem de alım-satımda kısa bekleme süreleri ardından işlem onaylarını alırlar. 
  • Erişilebilirlik: Binance gibi işlem hacmi en geniş kripto para borsalarında işleme giren Storj Coin’e istenilen anda, hemen hemen her hesap üzerinden erişilir. 
  • Düşük Masraf: Storj Coin, cüzdanlar arasına sınır ötesi transferde ve takasta düşük işlem ücretlerini yansıtır.
  • Satış Kazancı: Storj Coin sahipleri, Storj ağında depolama alanı satışa sunarak, coin kazancı elde edebilirler. Bu sayede alım-satım haricinde bir işlem ile coin kazanma avantajı yakalanır. 

  Dezavantajları Ne?

  Storj Coin dezavantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansal İşlemlere Uzaklık: Storj Coin bulut depolama üzerine yoğunlaşan bir projedir. DeFi ekosistemi ile bağlantılı staking ve borç verme işlemlerinde kullanımdan söz edilmemiştir.
  • Saldırı Riski: Storj Coin sanal cüzdanlarda saklanırken, kripto para borsalarında oluşabilecek bir saldırı riski ile yanı oranda karşı karşıya kalabilirler. Donanım cüzdanlarda saklanarak korunabilirler. 

  Sonuç

  Storj Coin, Storj ağındaki tüm kullanıcılara bulut depolama hizmetini kriptografik olarak verme imkanını sunar. Analistler Storj Coin’in 2021’de değerlenebileceğini açıklıyorlar. Storj Coin analiz sonuçlarında yer alan fiyatları tabloya alabilirse, 2021 senesinde daha popüler bir noktaya ulaşabilir. 2021 boğası ile birlikte 10 kat değerlenen token, gelecekte de ön planda olabilecek bir proje.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle