Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 11 – 18 Aralık 2021

  Kripto para piyasası genelinde inişli çıkışlı bir grafik görülürken bazı altcoin fiyatlarında çok sert yükselişler takip ediliyor. En popüler altcoin projelerinde beklenen yükseliş hareketleri bir türlü gelmese de düşük hacimli altcoinler geride kalan 7 gün içinde yatırımcısına kazanç sağlamayı başardı. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimlerin etkilediği altcoin piyasasında yatırımcısının yüzünü güldüren altcoinler dikkat çekiyor.

  11 Aralık ile 18 Aralık 2021 tarihleri arasında yatırımcısına en fazla kazandıran altcoin projelerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Yearn Finance (YFI)

  Haftalık bazda yatırımcısına en fazla kazandıran altcoin projesi Yearn Finance (YFI) oldu. Yerli kripto para yatırımcılarının da takip ettiği bu coinde yükseliş hareketleri yakından takip ediliyor. YFI altcoin projesinde yaşanan olumlu gelişmelerle birlikte son 7 günde yüzde 42.45 oranında bir değer artışı yaşandı. Bu yükseliş özellikle kripto paraların zarar yazdığı dönemde gelmesiyle yatırımcıları sevindirdi. 

  Yearn.finance, yatırımcıların verim farming elde ettikleri karları maksimize etmelerini sağlamak için otomasyonu kullanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) toplayıcı hizmetidir. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, YFI fiyatının 17 Aralık'ta çok hızlı yükseldiğini ortaya koydu.

  Altcoin yatırımcıları arasında popülerlik kazanan YFI coin son 24 saatlik işlem hacmini artırmasıyla da yatırımcısının yüzünü güldürdü. YFI coin fiyatındaki ani artış, projenin, topluluğun YFI için tokenomikleri iyileştirmek için oy vermesinin ardından Kasım ayından bu yana tokenleri geri satın aldığını ortaya koymasıyla ortaya çıktı. Protokol bugüne kadar ortalama 26.651 dolar fiyatla 282.4 YFI satın aldı ve gelecekte projenin 45 milyon dolarlık hazinesinden sağlanan fonlar kullanılarak daha fazla geri alım gerçekleştirileceğini belirtti.

  Avalanche (AVAX)

  Yerli kripto para yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun portföylerinde yer verdiği Avalanche (AVAX) coin haftanın en çok kazandıranları listesinde yerini aldı. Son dönemde başarılı bir performans ortaya koyan AVAX coin, piyasa genelindeki düşüşe rağmen yatırımcısına kazandırmayı başardı. 11 Aralık tarihinden bu yana AVAX coin fiyatındaki yükseliş 38.61 dolar seviyesine kadar tırmandı.

  Avalanche (AVAX), bu haftanın başlarında klasik bir yükseliş modelinden çıktığı için önümüzdeki seanslarda 160 dolara doğru potansiyel bir yukarı yönlü çalışma durumunu güçlendirdi. Analistlerin yakından takip ettiği AVAX fiyatındaki yükseliş hareketleri de yerli yatırımcıları sevindiren gelişmeler arasında yer aldı. 

  "Boğa bayrağı" olarak adlandırılan model, güçlü bir yukarı hareket (bayrak direği) geçirdikten sonra fiyat iki paralel trend çizgisi (bayrak) arasında altta/yanlarda birleştiğinde ortaya çıkar. Daha sonra, teorik olarak fiyat, yükseliş trendini sürdürmek için kanal aralığının dışına çıkar ve bayrak direğinin yüksekliği kadar yükselme eğilimi gösterir.

  AVAX coin grafiğinde boğa bayrağı formasyonunu oluşmasından sonra altcoin yatırımcılarından giderek artan bir taleple karşılaşıldı. Avalanche piyasasındaki son satın alma dönemi, bu haftaki pozitif katalizör telaşı nedeniyle de ivme kazandı. Avalanche, Circle tarafından yayınlanan dolara sabitlenmiş bir stabilcoin olan USDC'nin yerel sürümünü blok zincirine eklediğinden, AVAX Salı günü hızlı yükseliş trendini başlatmış oldu. 

  Tüm bunlara ek olarak, Bank of America analistleri tarafından kaleme alınan bir raporda Avalanche, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum'a uygulanabilir bir alternatif olarak adlandırıldı. Bu, AVAX'ın haftalık bazda daha fazla ivme kazanmasıyla aynı zamana denk geldi. Sonuç olarak AVAX haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasına girdi. 

  OKB (OKB)

  Kripto para piyasasında düşük hacimli altcoin projelerinden biri olan OKB (OKB) coin haftanın en çok kazandıranları arasında yerini aldı. OKB altcoin projesinde yüzde 30’dan fazla değer artışı yaşanmasında projenin geliştirilmesi ve güncelleme haberleri etkili oldu. Yerli yatırımcıların dikkatini çeken OKB coin son haftanın gözdelerinden biri haline geldi. 

  OKB kripto para projesi, OK Blockchain Foundation tarafından verilen küresel bir yardımcı kripto para birimidir. OK Blockchain Foundation, blockchain teknolojisine dayalı birinci sınıf geliştirme ekibimiz tarafından tasarlanmış ve piyasaya sürülen bir token ekonomi sistemidir. OKB, potansiyel dijital varlık projelerini OKEx kullanıcılarına ve profesyonel yatırımcılara bağlayarak blok zinciri teknolojisinin ve dijital varlık endüstrisinin gelişimini ilerletmektedir. 

  Mevcut piyasa koşullarında toplam arzı 300 milyon olan OKB ekosisteminin geliştirilmesi için uzmanların görüşleri yakından takip ediliyor. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analistler OKB coin fiyatında hızlı yükseliş trendinin önümüzdeki haftalarda devam edebileceğini belirtti. 

  Bora (BORA)

  Haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinde Bora (BORA) coin projesi de öne çıktı. BORA coin fiyatında son 7 gün içinde yüzde 25.31 oranında değer artışı görüldü. En çok kazandıran altcoinler listesine adını yazdıran BORA coin yatırımcıları uzun zamandır bekledikleri bu performans ile düşüş yaşanan haftada kazanç sağlamış oldu. BORA coin yükselişinde basında yer alan haberler etkili oldu.

  Yerli altcoin yatırımcılarının hakkında fazla bilgi sahibi olmadığı BORA coin haftanın en çok kazandıranları arasında yer alarak şaşırttı. Genel olarak, kripto uzmanlarının BORA fiyatı hakkında nispeten iyimser bir görüşü olduğu ortaya çıktı. BORA coinin henüz tam potansiyeline ulaşmadığını belirten kripto para uzmanları önemli uyarılarda bulundu. Analistlere göre, BORA kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde değerinin artması muhtemel görülüyor. 

  BORA ile ilgili en son haberleri takip ederek doğru zamanda alım yapılması durumunda bu altcoin projesinden yüksek kazanç elde edilebilir. Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç yıl içinde BORA coin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseleceği varsayılıyor. Yerli yatırımcılar da BORA coini haftalık performansının ardından yakından takip etmeye başladı. 

  Curve DAO Token (CRV)

  Bir süredir patlama yapması beklenen Curve DAO Token (CRV) kripto para birimi, altcoinlerin sert satışlar yediği haftada yükseliş trendini korudu. Haftanın en fazla talep gören altcoin projeleri arasında yerini alan CRV token yükselişi yatırımcıları sevindirdi. CRV token son 7 gün içinde yüzde 21.68 oranında değer kazandı. 

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yer alan CRV coin rallisinin arkasındaki önemli bir faktör, Curve'un tokenlerini uzun vadede protokole kilitleyen ve bahisten ödüller kazanan sahiplerine yönelik teşvikleri oldu. Bu teşviklerin bir sonucu olarak, Curve'den alınan verilere göre, 347,8 milyondan fazla CRV veya dolaşımdaki arzın büyük bir bölümü belirtilen süresiyle Curve protokolüne kilitlendi.

  CRV fiyatındaki yükseliş eğiliminin bir başka nedeni de kendilerini CRV sahiplerini tokenlarını kasalarına kilitlemeye ikna etmek için en cazip getirileri sunmak için rekabet halinde bulan Yearn.finance ve Convex Finance gibi protokoller arasında devam eden rekabet olarak öne çıktı. Özellikle YFI coinin değer kazandığı haftada CRV token de hızlı bir ralli başlatarak yatırımcıların dikkatini çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle