Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 18 – 25 Haziran 2022

  Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan büyük çaplı satışların ardından yavaş yavaş toparlanma sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin’de konsolidasyon görülürken bazı altcoinlerde ciddi anlamda yükselişler geldi. Geride kalan haftada piyasa değerine göre ilk 100 altcoin arasında yer alan bazı projeler yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı.

  18 – 25 Haziran 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Storj (STORJ)

  Kripto para piyasasında belirsizlik hakimken, büyük bir sıçrama yapan Storj (STORJ) coin haftanın en çok kazandıran altcoini oldu. Son 7 gün içinde yatırımcısına tam yüzde 105’ten fazla kazandıran STORJ coin, böylelikle haftanın en çok konuşulan altcoini haline geldi. Yatırımcısının yüzünü güldüren STORJ coin yükselişinin arkasında önemli haberlerin olması dikkatlerden kaçmadı. 

  STORJ coin benzersiz biletler, müzik, spor NFT varlıkları ve oyun oynamak için benimseyen büyük işletmeler hakkında bir duyuru yapmasıyla hızlı yükselişine başladı. STORJ coin fiyatında keskin bir artışa neden olan bu duyuruda Europa Labs, Amuzed ve Ultimate Division gibi şirketler ile NFT ekosisteminde ortaklık açıklaması yapıldı

  Bu duyurunun ardından STORJ coin fiyatında hızlı yükseliş hareketi görüldü. Amuzed, kullanıcıların en sevdikleri sanatçıların müziklerini NFT'leri kullanarak dinlemelerini sağlayan blok zinciri tabanlı bir müzik oyun platformudur. Ultimate, katılımcılara Ultimate Division Tokens (TKDS) kazanabilecekleri futbol temalı bir metaverse oyunu sağlarken, Europa Labs müşterilerin tercih ettikleri veri platformlarında hesaplama yeteneklerini geliştireceğini açıkladı.

  Synthetix (SNX)

  Yerli altcoin yatırımcılarının portföyünde yer verdikleri Synthetix (SNX) coin, geride kalan haftada en çok değer kazanan 2. altcoin oldu. SNX coin fiyatında son 7 günde yüzde 79.76 oranında yükseliş takip edilirken yatırımcıların yüzü güldü. Kripto para piyasası genelinde belirsizlik sürerken bu yükselişin gelmesi altcoin piyasasında büyük ses getirdi. 

  Basitçe söylemek gerekirse, Synthetix, kripto kullanıcılarının gerçek dünya varlıklarındaki fiyat dalgalanmalarını izlemek için tasarlanmış sentetik varlıklara maruz kalmalarını sağlayan bir türev protokolüdür. Bu varlıkların çoğu, Synthetix aracılığıyla kripto gibi görünse de, kullanıcılar protokolün ürünleri aracılığıyla döviz bahisleri de yapabilirler.

  Kripto para piyasası bir dip bulmaya çalışırken, en azından çok ihtiyaç duyulan bir ayı piyasası rallisine girebileceğimizi gösteren bazı iyi işaretler takip edildi. Bu büyük göstergelerden biri, birçok alt paranın aşırı performansıyken SNX coin bunlardan biri oldu. Özellikle zincir içi verilere göre balinaların SNX coine olan ilgisi altcoin yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı ve yeni bir ralli başladı

  Compound (COMP)

  Altcoin topluluğunun radarındaki Compound (COMP) coin 18 Haziran tarihinden bu yana yüzde 64.93 oranında değer kazanmayı bildi. Yatırımcılarını sevindiren ve haftanın en çok kazandıran 3. altcoini olan COMP haberleri, kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. 

  Sektörde kripto parayla borç veren Celsius Network, faiz getiren DeFi hizmeti Compound Finance'e 10 milyon dolar değerinde DAI stablecoin ile geri ödeme yaptığını duyurdu. Kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmayan bu haber sonrasında COMP coin fiyatında hızlı bir yükseliş hareketi başladı.

  Bu yatırım haberinin, iflas söylentileriyle sonuçlanan para çekme, takas ve transferlerin son zamanlarda askıya alınmasının ardından  gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Celsius böylelikle iflas söylentilerini ortadan kaldırırken ödeme gücünü yeniden tesis etme girişimiyle dikkat çekti. Söz konusu hizmetler hala askıya alınmış olsa da bu ortaklık COMP fiyatına olumlu yansıdı.

  Ünlü analistlere göre parabolik dur ve geri veya “SAR” verileri, COMP coinin düşüş trendinin tükenmeye ulaştığını gösterdi. Son grafiğe göre, durma ve geri dönüş noktaları COMP coin fiyatının altına düştü, bu da trendin düşüşten yükselişe geçtiğini göstermiş oldu. DeFi tokeni olarak geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşan COMP coin fiyatı bu yükselişiyle yatırımcılarını sevindirdi. 

  Polygon (MATIC)

  Yerli kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Polygon (MATIC) coin son duyurusu ile dikkat çekici bir ralli başladı. Polygon ağından gelen güncel haberler, altcoin topluluğunda büyük ilgi gördü ve MATIC coin fiyatı son 7 günde yüzde 61.70 oranında arttı. Bu yükseliş uzun zamandır endişeli olan MATIC coin yatırımcılarını sevindirmeye yetti.

  Polygon platformunun karbon nötr olduğu haberinden sonraki 24 saat içinde Polygon (MATIC) değeri ciddi oranda yükseldi. Bununla birlikte, analistlere göre MATIC coin hala yükseliş eğiliminde olmasıyla altcoin yatırımcılarından büyük talep gördü. Polygon projesi karbon nötr olmak için uzun süredir ciddi anlamda yatırımlar yapmaktaydı. 

  Poligon'un değerinin artmasının nedenleri arasında başlıca iki katalizör olduğu görüldü. Bununla birlikte, en önemlisi, Polygon 400.000 dolar değerinde karbon kredisini ayırdığını ve şirketi karbon nötr hale getirdiğini duyurdu. Doğal olarak MATIC coin değeri, karbon nötrlüğüne ulaşmasının bir sonucu olarak önemli ölçüde artış gösterdi.

  MATIC, coin ilk olarak Ethereum Ağı üzerinde oluşturuldu ve şimdi varlık güvenliğini garanti etmek için Plazma tabanlı yan zincirlerle geliştirildi. Kendisini blok zincirinden bağımsız Katman-2 ölçekleme çözümü olarak adlandıran MATIC Network'ün temel amacı, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli blok zinciri işlemlerini mümkün kılmaktır.

  THORChain (RUNE)

  Kripto para piyasası genelinde satış baskısı devam ederken THORChain (RUNE) coin hızlı yükselişi ile yatırımcıların dikkatini çekti. Popüler altcoinler arasında olmasa da RUNE coin fiyatındaki artışın arkasında önemli haberlerin olması gözlerden kaçmadı. RUNE coin son 7 gün içinde değerini yüzde 52.44 oranında artırarak haftanın kazandıran altcoini oldu

  RUNE coin, THORChain'in ana ağ çıkışının ardından haftanın son günlerinde ciddi bir ralli başlattı. THORChain yedi ağda yayına başlamasından sonra altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Lansman, zorlu piyasa koşulları ve düşük kripto token fiyatları arasında gerçekleşmesine rağmen RUNE coin fiyatındaki yükseliş yatırımcıları sevindirdi. 

  THORChain'in zincirler arası likidite takas işlevine sahip merkezi olmayan bir borsa olarak ortaya çıkmasından bu yana dört yıl geçti. Protokol ayrıca, daha önce yerel token fiyatını etkileyen bir dizi saldırıya maruz kaldı. Ancak toparlanma sinyalleri gösteren RUNE coin, altcoin piyasasında adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. 

  Zilliqa (ZIL)

  Haftalık bazda yatırımcısına kazanç sağlayan bir diğer proje Zilliqa (ZIL) coin oldu. Geride kalan 1 hafta boyunca inişli çıkışlı grafik çizen ZIL coin neticede yüzde 52 oranında değer kazanmayı bildi. ZIL coin fiyatındaki yükseliş yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı.

  Altcoin piyasasının önde gelen analistleri ZIL coin grafiğini değerlendirdi. ZIL coin yıllık en yüksek seviyelerine ulaştığından beri, agresif bir düşüş yaşamıştı. EMA şeridi düşüş eğilimine girdikten sonra, 20 EMA çoğu satın alma rallisini engelledi. Satıcılar, mevcut pazar dinamiklerinde görünür bir şekilde üstünlüklerini sergilediler ancak geride kalan haftada işin rengi değişti. 

  Zilliqa projesidiğer DEX'lerden ayıran benzersiz bir özelliğe sahiptir: akıllı sözleşmeler olmadan zincirler arası likidite takasları. Bu, kullanıcılarının dijital varlıkları ve kripto para birimlerini birden fazla blok zinciri arasında aktarmalarına olanak tanımaktadır. ZIL coin ağında meydana gelen gelişmelerin ardından fiyatta ciddi oranda bir yükseliş görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle