Kripto Para

Coinbase 3 altcoin’i duyurdu, fiyatlar yükselmeye başladı

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarına yeni listeleme duyuruları yaparak dikkatleri üzerine çekti. ANKR, Curve DAO Token (CRV) ve Storj (STORJ) borsanın kullanıcılarına sunduğu yeni tokenlar oldu…

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından biri olan Coinbase 3 yeni kripto para projesini listeleyeceğini duyurdu. Coinbase borsasına bağlı kripto para alım satım işlemlerine olanak tanıyan Coinbase Pro platformu kullanıcıları artık bu kripto paralar ile işlem yapabilecek. 

  Borsadaki hesaplarına ANKR, CRV ve STORJ gönderebilen kullanıcılar, gerekli likidite şartları oluşması halinde alım satım işlemlerine başlayacak. Kripto para topluluğundan büyük ilgi gören bu açıklama, ANKR, CRV ve STORJ kripto para projelerinin fiyatlarına da olumlu yansıdı. Duyuru haberinin kripto para basınında geniş yankı bulmasının ardından token fiyatlarındaki yükseliş dikkatlerden kaçmadı. 

  Coinbase Listeleme Duyurusu

  Her üç kripto para projesinin de fiyatında görülen bu artış, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Kripto para uzmanları, geniş işlem hacmi görmesi beklenen ANKR, CRV ve STORJ kripto para birimlerinin fiyatındaki yükselişin devam edebileceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Coinbase Pro kullanıcılarının hangi paritelerde alım satım işlemleri yapabilecekleri de netlik kazandı. 

  Genellikle kurumsal firmaların tercih ettiği Coinbase Pro platformunda yatırımcılara sunulan pariteler şu şekilde sıralandı: ANKR/USD, ANKR/BTC, ANKR/BTC, ANKR/GBTC, CRV/USD, CRV/BTC, CRV/EUR, CRV/GBTC, STORJ/USD ve STORJ/BTC. Kripto para piyasasında son dönemde sayıları giderek artan kurumsal aktörler, Coinbase Pro üzerinden bu işlem çiftlerinde alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 

  Coinbase Borsasından CBDC Açıklaması

  Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, dijital merkez bankası parası olan CBDC konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütmeye devam ediyor. İlk etapta Çin merkez bankasının dijital yuan çıkarmasıyla başlayan yarış, kısa sürede pek çok ülkenin merkez bankasını harekete geçirmişti.

  Coinbase borsasından yapılan son açıklamalar liste standartlarının karşılanması durumunda CBDC’lerin borsada yer alabileceğini işaret etti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, gerekli şartların sağlanması halinde borsada CBDC’leri listeleyebileceklerini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle