Ünlü BTC analisti: Verilere göre ralliye çok yakınız

  Deneyimli kripto para analisti Charles Edwards, Bitcoin (BTC) analizinde dikkat çeken detayları paylaştı. Ünlü analist geçmiş dönemdeki döngülerin göstergelerine bakarak Bitcoin’in bir sonraki boğa rallisine çok yakın olabileceğini söyledi…

  Kripto para yatırımcıları, uzun süredir devam eden ayı piyasasındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin, beklenen ralliyi bir türlü gerçekleştiremedi. Bu konuyu inceleyen kripto para analisti Charles Edwards, geçmiş yıllardaki döngüleri inceleyerek dikkat çeken detayları paylaştı. 

  Deneyimli analist, ilk olarak Bitcoin tutan cüzdan sayısına bakarak, BTC benimsenme oranının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra BTC fiyatı tarihsel olarak boğalar için geçerli bir sinyal olan Küresel Bitcoin Elektrik Maliyeti göstergesinin altında kaldı. Bu verilerin BTC’de yeni bir yükseliş için sinyaller olabileceğini söyleyen Charles Edwards, yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandırdı.

  Bitcoin Madenciliğinde Son Durum

  Charles Edwards, sosyal medya hesabından yaptığı BTC analiziyle topluluğun dikkatini çekmeyi başardı. Analiste göre Bitcoin madenci kapitülasyonu sona ermiş olabilir. Hacim göstergelerini baz alan Charles Edwards, Bitcoin’in son 7 yılda hiç bu kadar ucuz olmadığını dile getirdi. Hash Ribbon dinamik göstergesindeki verileri inceleyen kripto para analisti, en tehlikeli düşüş baskısı tetikleyicisi olarak bilinen madenci kapitülasyonunun sona erdiğine dikkat çekti. Charles Edwards’ın Bitcoin için yükseliş beklentisi oluşturan bu analizleri sosyal medyada çok konuşuldu. 

  BTC Analizinde Boğa Sinyalleri

  Ünlü analist, zincir üzerindeki işlem akışını baz alarak bir ağın değerini gösteen Dinamik Aralık NVT verilerini inceledi. Dinamik Aralık NVT, analistlerin kullandığı en eski kripto para ekonomisi ölçütlerinden biri olarak biliniyor. Charles Edwards ayrıca bir diğer ölçüm serisi olan SLRV Ribbons, Dormancy Flow, HODL Waves ve Long-Term Holders Net Unrealized Protfit/Loss “diamond hands” tarafından satış olasılığını gösteren ölçütleri inceledi. 

  Charles Edwards, tüm bu ölçülerin halihazırda “boğa piyasası” sularında seyrettiğini belirterek yeni bir rallinin yakında görülebileceğine dikkat çekti. Ayrıca Bitcoin’i yeni rekorlara çıkarmaya aday hacimli stablecoin verilerini inceleyen analist bu paraların piyasadan çekilmeyip bir kenarda beklemesini yükselişin tetikleyicisi olarak görüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle