Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Nisan 2022

  Kripto para paralar üzerindeki satış baskısının giderek arttığı bu dönemde yatırımcılardaki endişeli bekleyiş sürüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan düşüş sinyalleri, popüler altcoin projelerinde de satışların hızlanmasına yol açıyor. Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizen kripto paralar yatırımcıların radarından çıkmıyor.

  15 Nisan 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Finans sektörünün ünlü isimlerinden Michael Lewisson röportajında kripto paraların “çöküş yaşayabileceği” konusunda emin olduğunu söyledi. “Moneyball” ve “The Big Short” kitaplarının yazarı pek çok kripto parada çok ciddi değer kayıpları yaşanacağını ve yatırımcıların ciddi zararlara uğrayabileceğini aktardı.

  Kripto para veri analiz firması CryptoQuant'a göre, ABD merkezli borsa Coinbase'den 30 bin Bitcoin'lik çıkış yapıldı. CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju bu çıkışı kurumsal alım sebepli görürken, piyasa üzerinde olumlu etkisi olmadı. 

  Portekiz’de sanal varlık hizmet sağlayıcılarını kaydeden Portekiz Merkez Bankası, Bison Bank’a ülkedeki ilk kripto lisansını verdi. Bison Bank dijital varlıklar ile ilgili faaliyetleri yürütmek ve kripto para borsası olarak çalışmak üzere Bison Digital Assets isimli özel ve bölüm kurarak kripto para işlemlerine başladı.

  Popüler altcoin projelerinden Terra (LUNA) blockchain ağının geliştiricisi TerraformLabs(TFL), yine kripto para alımları ile gündeme geldi. Son dönemde piyasadaki Bitcoin (BTC) alımları ile bilinen Luna Foundation Guard’a 10 milyon adet LUNA bağışladı. Ancak bu gelişme LUNA coindeki değer kayıplarını önlemeye yetmedi.

  En popüler kripto para analistlerinden Michael van de Poppe Cardano (ADA) hakkında açıklamalar yaptı. Poppe, en büyük 9. kripto para biriminin yeniden ralliye başlaması için BTC paritesi karşısında 0.00002690 SATS seviyesine gelmesini bekliyor. Bu açıklamalar altcoin yatırımcıları tarafından heyecanla karşılandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  EN büyük borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 2.39 kayıpla 40 bin dolarlı seviyeler takip ediliyor. Satış baskısıyla karşılaşan ETH, BNB, SOL ve ADA coin fiyatların yüzde 2-3 civarında değer kaybı yaşanıyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler altcoini yüzde 5.44 düşen AVAX olurken, piyasadaki satışlara rağmen XRP fiyatında yüzde 7.45 artış olması yatırımcıları sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle