Analist kıyasladı: BTC altından daha avantajlı

  Kripto para piyasasının popüler analistleri arasında yer alan Max Keiser, Bitcoin ve altın arasında şaşırtan bir kıyaslamada bulundu. Kripto para sektöründeki birçok kişi Bitcoin’in altının yerine geçeceğini iddia ederken Max Keiser ise altının bir yönü ile Bitcoin’den daha avantajlı olduğunu düşünüyor.

  Son dönemlerde dünyanın en değerli yatırım varlığı olarak kabul görmeye başlayan Bitcoin ile yüzyıllardır güvenli bir yatırım limanı olarak kabul edilen altın arsında kıyaslamalar yapılıyor. Kripto para sektöründe sürekli yapılan altın Bitcoin kıyaslamalarında birçok kripto para uzmanı Bitcoin’i dijital altın olarak tanımlıyor ve ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in altının yerine geçmesi bekleniyor. Bununla beraber Bitcoin’in en büyük destekçileri arasında yer alan Max Keiser, iki değerli varlık ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yeni bir röportaj yapan ünlü analist Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bitcoin ve altın kıyaslamaları ile ilgili fikirlerinin açıklayan Keiser Bitcoin’in esneklik açısından altının gerisinde kaldığını belirtti. Ünlü isim  takas edlebilme noktasında altının Bitcoin’den daha avantajlı olduğunu düşünüyor.

  Altın bir yönü ile Bitcoin’den daha üstün

  Altın ve Bitcoin’in özellikleri arasında karşılaştırma yapan Max Keiser, altının takas edilebilirlik özelliği ile Bitcoin’den daha avantajlı olduğunu açıkladı. Altının eritilip yeni bir biçime sokulabileceğinin belirten ünlü analist bu durumda altının hiçbir özelliğini kaybetmiyor olmasına vurgu yaptı. Altının Bitcoin’a kıyasla değiştirilebilir olmasına dikkat çeken Max Keiser, Bitcoin’in ise halka açık bir blok zinciri olmasından kaynaklı son derece şeffaf olduğunu belirtti. Altın ve Bitcoin’in değiştirilebilme özelliklerinin kıyaslayan analist bu yönü ile altının Bitcoin’dan daha esnek olduğunu belirtti.

  Max Keiser altının bir yönü ile Bitcoin’den daha avantajlı olduğunu belirtmekle beraber Bitcoin’in önemli bir değer deposu olduğunu düşünüyor. Ünlü analist Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri.

  Bitcoin’in blok zincirinin şeffaf olması suçların azalmasını sağlayabilir

  Max Keiser, altının Bitcoin’den daha esnek olduğunu belirtmekle beraber bu özelliğinden kaynaklı Bitcoin ile suç işlenmesinin daha zor olduğunu açıkladı. Bitcoin’in gizlilik eksiklerinin suç şebekelerinin işlerini zorlaştırdığını açıklayan analist, bu tarz suçlar için altın ve nakitin daha fazla tercih edildiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle