Balinaların altcoinlere etkisi gözler önüne serildi

  Kripto para sektörünün önde gelen analiz firması Santiment, son raporunda balinaların etkilerine değindi. Analize göre balinalar üç altcoinin performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu…

  Kripto para basınına aktarılan yeni raporda Santiment şirketi, kripto para balinalarının hangi altcoinlerin fiyatında etkili olduğunu açıkladı. Piyasada büyük miktarlarda Aave (AAVE), Kyber Network (KNC) ve 0x Protocol’ün (ZRX) bu hafta borsalara gönderildiğini duyurdu. Santiment analistleri bu büyük çaplı kripto para transferlerinin, büyük olasılıklı yüksek volatilite ve büyük satışları tetiklediğini analiz etti.

  Bilindiği üzere herhangi bir kripto balinası altcoinleri bir borsaya gönderdiğinde, kripto para yatırımcıları genellikle borsadaki varlıklarını satmaya hazır olacağından endişeleniyor. Buna örnek bir durum bir Aave sahibi, bir borsaya 305 milyon dolar değerinde 828 bin 600 token göndermesiyle yaşandı. Bu transfer henüz fiyatta büyük bir düşüş başlatmamış olsa da, Santiment transferin Aave’nin daha da düşmesine neden olabileceğini vurguluyor.

  Balinalar Altcoin Fiyatlarını Etkiliyor

  Şirket yaklaşık 26 milyon dolar değerinde 13 milyon KNC tokeni dahil olmak üzere borsa adresleri arasında önemli miktarda KNC token transferi yapıldığını tespit etti. Analistlere göre KNC, varlığın fiyatında tahmini şekilde ani bir düşüşten önce gerçekleşen döviz girişlerinde bir artış ve zincir içi hacimde artış yaşandı.

  Analistler bu balinaların 0x’in yukarı tırmanışını da engellediğini savunuyor. Firma, varlığın piyasada 3.5 yıl içinde gördüğü en büyük USD işleminde adrese 44 milyon dolar değerinde 28 milyon ZRX gönderildiğini açıkladı. Analistler varlığın fiyat hareketinin transferin gerçekleşmesinden bu yana kısmen değişken olduğuna dikkat çekti.

  Santiment Raporu Dikkat Çekti

  Santiment, firmanın belirli bir varlık için döviz girişlerindeki artışın güvenilir bir düşüş göstergesi olup olmadığını keşfetmek için yeni bir rapor yayınladı. Bu çalışmanın en az 1 milyon dolarlık piyasa değeri ile 1000 varlığın fiyat hareketlerini izlediği bir rapor olduğu görüldü. 

  Şirketin önde gelen analistleri bu çalışma ile kripto para birimi ya da token için döviz girişlerini inceledi. Bu döviz girişlerinde büyük bir artış yaşanmasından sonra kripto varlıklarının ortalama yüzde 5 oranında düştüğü tespit edildi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle