Kripto Para

Stablecoin arzı tarihi seviyelere ulaştı! Fiyatı nasıl etkiler?

  Kripto para piyasasında son dönemde en büyük dört stablecoinin dolaşımdaki arzı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Stablecoin ilgisi artarken Bitcoin fiyatında da yükselişin tetiklenebileceği tahmin ediliyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında çalkantılı bir grafik izleniyor. BTC ve diğer kripto para birimlerinin fiyatına olumlu etki yaratabilecek gelişmeler arasında stablecoin (sabit kripto para birimi) gelişmesine dikkat çekildi. Kripto para uzmanları stablecoin arzındaki artışın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin piyasasına yükseliş olarak yansıyacağını söyledi.

  Kripto para piyasalarından gelen verilere göre en büyük dört stablecoinin dolaşımda olan arzı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu gelişmeyi yorumlayan kripto para uzmanları, alıcıların Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarında yeni bir yükselişi tetikleyebileceği yorumunu yapmalarını sağladı. Uzmanlara göre bu tetikleyici etki yakın bir zamanda gerçekleşebilir. 

  Stablecoin Arzında Tarihi Seviye

  Kripto para piyasasının en popüler stablecoinleri olan Tether (USDT), USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Dai'nin (DAI) toplam piyasa değeri yeni bir rekor kırdı. Yıl başından itibaren neredeyse yüzde 190 oranında artış yaşayan stablecoin arzının yüksek seviyelere ulaşması kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı.

  Kripto para veri analiz kaynağı Glassnode tarafından paylaşılan son veriler de bu alanda dikkat çekici gelişmeleri ortaya koydu. Zincir Üstünde Bir Hafta isimli haftalık raporda Tether'ın stablecoin sektörünün lideri olduğunu vurgulandı. Ayrıca kripto para piyasasındaki en büyük dört stablecoinin toplam piyasa değerinin üçte ikisi Tehter tarafından temsil ediliyor. 

  Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Alım Gücü Arttı

  USDT arzının geçtiğimiz haftalarda büyük oranda artış göstermesi de gözler önüne serildi. Böylelikle stablecoinin piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Benzer dönemde USDC arzında da parabolik yükselişler görüldü

  Kripto para uzmanları, Bitcoin arzını stablecoin arzına bölen Bitcoin Stablecoin Arz Oranı (SSR) hakkında da yorumlar yapmaya başladı. Yılın en düşük seviyesine gerileyen bu oran, Bitcoin piyasasında yeni bir rallinin habercisi oldu. Raporda, “Stablecoin'lerin toplam arzının artması, BTC ve diğer kripto varlıklar için kullanılabilecek artan alım gücünü ifade ediyor.” açıklaması yapıldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle