Kripto Para

SHIB ekibinden “dolandırıcılık” uyarısı!

  Son dönemlerde kripto para piyasalarının en popüler kripto paralarından biri haline gelen Shiba Inu’nun (SHIB) geliştirici ekibi, kripto para dolandırıcılığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ekip, altcoin yatırımcılarını hedef alan dolandırıcıların, SHIB’i taklit ettiğini belirtti.

  Kripto para piyasalarındaki hızlı büyüme, beraberinde dolandırıcılık vakalarında da çok sayıda artış getirdi. Dünyanın birçok noktasında dolandırıcılar, geliştirdikleri yeni dolandırıcılık girişimleri ve klasik yöntemlerle yatırımcıların birikim ve varlıklarını gasp etmeye çalışıyor. Kripto paralara karşı artan ilgi ve varlıkların tamamen dijital ortamda tutuluyor olması; sosyal medya, bilgisayar ve telefon gibi araçlar ile dolandırıcıları harekete geçiriyor. Bu nedenle her bir yatırımcının her hamlesinde oldukça dikkatli olması gerekiyor.

  Shiba Inu Geliştiricileri Dolandırıcılara Karşı Uyardı

  Son dönemlerin gözde kripto para birimlerinden biri ola Shiba Inu (SHIB) elde ettiği değer artışları ile piyasanın en popüler varlıklarından biri haline geldi. Bir dönemler tıpkı Dogecoin’de (DOGE) olduğu gibi, gelen yükselişlerle birlikte dolandırıcılar bu kez de SHIB’in popülaritesini kullanarak yatırımcıları hedef almaya başladı. Bunun üzerine Shiba Inu’nun geliştirici ekibi de Twitter üzerinden, altcoin yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılık girişimlerine karşı uyarılarda bulundu.

  SHIB Ekibinden Gelen Açıklama

  Kripto para dolandırıcılık girişimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan SHIB ekibi, “Tüm sosyal medyada sahte Shiba Telegram grupları dolaşıyor. Dolandırıcılar resmi hesapları taklit ederek sahte kullanıcılar oluşturur. Genellikle genel gönderilere yanıt verirler” açıklamasında bulundu. Ekip ayrıca dolandırıcıların ne gibi farklı yöntemlere başvurduklarını da anlattı. Ekip, Twitter ve Telegram gibi ortamlarda tedbirsiz yatırımcıları hedef alan bu kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

  SHIB Ekibi Geliştirilen Yöntemlere Değindi

  Kripto para sektöründeki kötü niyetli kişiler Shiba Inu ekibinin de değindiği gibi; genellikle resmi hesapları taklit etme, “shib”, “shibarmy”, “leash”, “shibswap” ve “bone” gibi etiketleri kullanma gibi yöntemlere başvuruyor. Öte yandan bu kişilerin sahte airdrop, bonus ve hediye etkinlikleri düzenledikleri de biliniyor. Yatırımcıların da bu gibi sahte etkinliklere karşı tedbirli olmaları gerekiyor.

  Son dönemlerde SHIB topluluğunu hedef alan dolandırıcılar, “leash” etiketini de sıkça kullanmaya başladı. Shiba Inu ekibi, SHIB’in 28 Ekim tarihinde ATH belirlemesinden sonra %130 oranında kazanç sağlayan “Doge Killer (LEASH)” isimli token’ı geliştirmişti. Yatırımcıların sosyal medyada kimlik bilgilerini, şifrelerini paylaşmamaları gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle