Kripto Para

ADA coin yatırımcısını heyecanlandıran haber

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, son duyurusunda Cardano (ADA) yatırımcılarını sevindirdi. En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase kullanıcılarına ADA alım satım işlemlerini açıyor…

  Kripto para dünyasında en çok tercih edilen borsalardan Coinbase, yeni kripto para birimlerini ve paritelerini platforma eklemeye devam ediyor. Özellikle Coinbase Pro ve Coinbase Custody gibi platformlar, dev bütçeli kurumsal firmaların kripto para alım satım işlemlerinde kullanılmasıyla biliniyor. Sektörün önde gelen borsasından yapılan açıklama kripto para piyasasını hareketlendirdi.

  Altcoin piyasasında son dönemde dalgalı bir seyir izleyen ve yatırımcıların beklediği yükseliş ivmesini bir türlü gerçekleştiremeyen Cardano (ADA) için sevindirici haber geldi. ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, son duyurusunda platformda Cardano’yu (ADA) listeleyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından tahmin edildiği üzere ADA fiyatı çok hızlı bir yükseliş ivmesine başladı.

  Coinbase Borsasından Listeleme Duyurusu

  Kurumsal yatırımcıların da ilgi gösterdiği borsa olan Coinbase internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Bugünden itibaren ADA desteği, Coinbase tarafından desteklenen tüm bölgelerde yer alacaktır. Likidite koşulları karşılandığı takdirde trade işlemleri 18 Mart Perşembe günü Pasifik saati ile (PT) 09:00’da başlayacak” Bu duyuru başta ADA yatırımcıları olmak üzere pek çok altcoin yatırımcısı tarafından memnuniyetle karşılandı.

  Borsa yetkilileri eğer likidite şartları oluşursa alım satım işlemlerinin ADA-USD, ADA-BTC, ADA-EUR ve ADA-GBP paritelerinde yapılacağını açıkladı. Perşembe gününden itibaren Coinbase’in kullanılabildiği tüm bölgelerde Cardano işlemleri başlayacak. Haberin kripto para basınında duyulmasının ardından Cardano fiyatına olumlu yansıdığı görüldü.

  ADA Fiyatında Yükseliş Başladı

  Borsanın Cardano ağı hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cardano (ADA) yüksek enerji maliyetleri olmadan işlemleri doğrulayan, proof-of-stake mutabakat protokolü üzerine inşa edilmiş blok zincir platformudur. Cardano “benzersiz güvenlik ve kararlılık için kanıta dayalı geliştirmeyi sürdürmesine olanak tanıyan” Haskell programlama dilini kullanır. Blockchain’in yerel belirteci olan ADA, adını 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’den almıştır.”  Haberin ardından çok kısa bir süre içinde Cardano (ADA) fiyatında yüzde 15’e yakın oranda artış yaşandı. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle